Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от prijatel62 »

Оптима винаги съм го харесвал на вкус повече от Рила. Как са вкусовите особености при тебе? 8-)
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Оптима, Амати, Рила, Наслада - тук в нашия край са си стандарт от как се помня. Пролетта като вадят разсадите на пазара основно са тези сортове. Таз година подарих някой корен от Опал на съсед, казва много здрави растения!
May the Force be with You!
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

На вкус Оптима е по-добър, ще го видя по-нататък.За първа година ми е.А Рила пък е до късно.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

И моят отговор потъна някъде. :)
Лиде, содената рецепта само съм я преписала. От неопитност веднъж си изгорих краставиците. Сега действам с млякото и йода.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Еиий,три дни ме няма и вие сте наснимали едни домати,та ще ми се спука жлъчката.. :lol: И аз имам какво да покажа,обаче човечето с фотото ми замина на почивка,така че ще го ударя на писане...Ами..докато валяха дъждовете охлювите са ми опасли мащерката и са ми наръпали дръжките на листата на лютите чушки,червеите са вкарали всичкия мулч в земята,доматите се изпооплели,ригана ми е на земята,ментата и тя,но...има и добри новини-средно ранните са взели да зреят :hihihi: .Ръгби и Настенка червенеят на втора китка,Полско яйце и то се напъва,но те са засяти на 14.02 ,та са вече на 150 дена и си им е време..Искам да ви се похваля със серията от 15.03..Розово с картофени листа,Пудовик и оня едрия,който трябваше да е Опалка вече червенеят,а тази неделя ще направят 120 дена.. :hmmm: Страх ме е да го напиша,за да не ме скастрите,но според мен това са ранни сортове. :hmmm: Другата година задължително ще им изтегля датата на засяване с поне двайсетина дни,защото какъв е смисъла да сея Полярник,който узря на 130тия ден,като мога да ям по-вкусен домат,и то по-рано..
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

alys написа: Юли 13, '18, 18:11 И моят отговор потъна някъде. :)
Лиде, содената рецепта само съм я преписала. От неопитност веднъж си изгорих краставиците. Сега действам с млякото и йода.
Как ги изгори,сподели?
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

По-ранното сеене не означава еднозначно по-ранен добив, според моя опит. Навън откъснах Ръгби, от картофения и Меделина. Ама беше топло, а не всяка пролет е така. И като хапнахме месести домати, другите не ми се поглеждат.
За краставиците - пръсках при топло и слънчево, макар в оранжерията, предозирах содата и на следващия ден бяха с по-големи или по-малки изсъхнали петънца.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Алис, как дозира содата, че я предозиране? Аз ще сложа както е в рецептата на 4 литра една супена лъжица. Добре ли е?
Погледнах пръскачките Маролекс. Скъпички. Извинете за тъпия въпрос, но с тези масла и т. н. не се ли запушва дюзата. Видях, че прави фина мъгла при пръскане.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Досега нищо не ѝ е станало от маслата.Хубавото е, че имат фирмен магазин и всякакви резервни части, така че ако се наложи....
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

помидорче написа: Юли 13, '18, 19:45 Алис, как дозира содата, че я предозиране? Аз ще сложа както е в рецептата на 4 литра една супена лъжица. Добре ли е?
Погледнах пръскачките Маролекс. Скъпички. Извинете за тъпия въпрос, но с тези масла и т. н. не се ли запушва дюзата. Видях, че прави фина мъгла при пръскане.
Понеже все с много малки количества работя и нещо се обърках (ама то кьорав карти не играе :) ). Пръскам с пулверизаторче от препарат някакъв 500 мл. Когато ми трябва повече р-р, правя в бутилка и доливам. Имам две пръскачки и май ги запуших и двете, но не ми трябват. Свикнах така и дори ми е по-удобно (е, не е по-бързо).
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”