Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Влизам специално да благодаря на Миша за това, че винаги поема вината върху себе си и не ме оставя да се чувствам като олигофрен. Миша, винаги обясняваш всичко както трябва, но понякога ми се иска още малко информация или се опитвам да си разясня някои, за тебе очевидни, неща.

Лидето, за наказание, да измисли кога ще се видим, особено, ако идва към София. :angelche:

Ивко, ако знаех, че ще ми трябва руският за отглеждане на домати, сигурно повече щях да наблягам на него. :hihihi: Ама и в гората явно не съм ходила достатъчно, та все тая. :mrgreen:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

ivko69 написа: Дек 15, '18, 12:43 За Дон Доматос...Цяла нощ попийвам винце и гледам Иван..Ще кажеш-тоя със сигурност се е сбъркал... :ufff: Да,ама видях нещо за нематодите.Не знам колко ще е ефикасно,но няма да ти струва пари,няма да ти навреди на градинката и според мен нищо ти не пречи да пробваш..И за азот фиксиращите бактерий,и за микоризата..Всички тия неща са без пари и напълно достъпни..
Благодаря ти Ивко, ще се пробва задължително. :nazdrave:
Обаче, трябва да си призная нещо.Не го разбирам много тоя руски...щото едно време бягах от часовете по руски, заради госпожата. :oops:
Ма и тя една госпожа беше...пфуу... :vsichkovizhdam:
alys написа: Дек 15, '18, 13:07 ...Дон Домат, ще кОпаме, ще гледаме клипчета и все някак ще ни се получат нещата. А против нематоди - тагетес (тагетис?). Но може би не предпазва от всички видове.
Алисче, ако знаеш как ми се копа...ама тихо, че другите ще кажат че не съм добре... :nod:
А за тагетиса , не знам колко предпазва.Факт е че от целия двор, само при краставиците в оранжерията нямаше и там беше пълно с нематоди.А защо там нямаше ли?Ми защото там бях засял босилек, щото предпазвал от мана.Еми не пази, щото имах кубинска мана. :ufff:
Но, догодина пак ще сея тагетис навсякъде, ако не помага поне е шарено и държи на всичко кучето... :D
И малко снимки за цвят.В началото, вижда се тагетиса, невена и босилека.
Изображение
И по някое време...в джунглата
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

[quote="Дон Домат" post_id=852742 time=1544885480 user_id=6192]

Благодаря ти Ивко, ще се пробва задължително. :nazdrave:
Обаче, трябва да си призная нещо.Не го разбирам много тоя руски...щото едно време бягах от часовете по руски, заради госпожата. :oops:
Ма и тя една госпожа беше...пфуу... :vsichkovizhdam:

Това значи ли ,че трябва да ти го обясня с няколко думи..
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

ivko69 написа: Дек 15, '18, 18:15 ..Това значи ли ,че трябва да ти го обясня с няколко думи..
Не.Където имам проблеми ще питам.Може жокер обади се на приятел.
Ееех Ивко, добре че си надалече, щото щяхме да се напиваме мноого често.
:nazdrave:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Нали ти не дават бе..Какво стана с последното предупреждение.???Чакай да ти кажа аз как питам жената дали мога да излеза с приятели..
-Жена, пусни ме да излеза до барчето...Щото,ако не ме пуснеш,ще излеза не пуснат... :lol:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

ivko69 написа: Дек 15, '18, 18:26 Нали ти не дават бе..Какво стана с последното предупреждение.???Чакай да ти кажа аз как питам жената дали мога да излеза с приятели..
-Жена, пусни ме да излеза до барчето...Щото,ако не ме пуснеш,ще излеза не пуснат... :lol:
Затова казвам че е добре, че си далече. :D
Иначе проблеми с пускането нямам, ама прибирането ми е трудно...и като я видя оная застанала на Ф..... :sboi:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

:lol: Добре застава на Ф....По-лошо е когато си мълчи и гледа на подлуда,защото не знаеш с какво ще те изненада...
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат, изобщо не е джунгла при тебе. Само се чудя как оставяте толкова големи пътеки... Миналата година минавах на верев през доматите в оранжерията (побутна ги и минавам :lol: ), а тази година нали нещо ги сполетя, та останаха доста рехави. Сега трябва съвсем тихичко да си призная, да не чуе някой, че не знам изобщо как изглеждат трипсите, макар че Ивко ги беше заснел лятото, не знам как изглеждат и нематодите. Белокрилки мисля, че имаше в полето, писах вече, но в оранжерията не съм ги засякла и се чудя дали е случайност. Не, че ми трябва някой от тези вредители, но и да съм ги имала, не съм разбрала.
И една снимка, ще оставя като линк, за да може да се разгледа, ако на някого му е интересно (от инкубатора с днешна дата). Далече съм от баобаба :lol: .
https://photos.app.goo.gl/US9QqSv3posZtCk6A
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,за по-сигурно си слагала по двечки ли? Ми това си е за един парник разсад.. ;)

Тая нощ ще съм на тема сидерати,и ще гледам и слушам с повече внимание,защото май от тук трябва да почна..И трябва да привлеча повече пчели,защото те сами ще ми донесат триходермата.. ;)
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Алисче, Ивко, тук съм.Зет ми ( да е жив и здрав), закла 250 кг. прасе и вече вървя на верев. :lol: Ама нейсе, това да се чува.Дай Боже всекиму.Хвърлям ви по едно око.Ивко, браво за Лабрадорчо!Той е кораво добиче.И на мен ми се сее нещо, ама ще се възпра.Рано ми е.Не знам за вас, обаче след толкова много четене и последващи наблюдения, вече съм си изработила моя си стратегия и си я следвам.Цел номер 1 ми е жизнеността на почвата.Промених си отношението към нея и грижите.Наблюдавам плевелите.Една година са едни, друга - други.В едната година имаше тученица за целия китайски народ, на следващата нямаше даже за цяр.Защо?Защо в лехите, където има много органика, няма никакви плевели, а по пътеките, които са сбити, утъпкани и почвата е много бедна, има.Особено напролет врабчовите чревца са като килим.Напролет ще ръсна малко сидерати, да не оставам назад от групата. :hihihi: Тъй като лехите ми са оградени с керемиди, не копая.Леко разрохквам с малка мотичка и това е.От мулча ( много го препоръчвам) почвата е пръхкава и за 2те години откакто мулчирам, вече се вижда новия хумусен пласт.За червеите да не говорим - като змии са. :lol:
Алисче, сега нямам път към шоплука, обаче да не се каня, мисля догодина да ви наобиколя.Или ще се срещнем някъде по средата.Ще го мислим.Еййййй, че сте далече всички :ufff: .....Какви прасешки мезета имам, а каква крушова.....Айде, че се окапах.....
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”