Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от shoshy »

Ivko, получих писмото.
Благодарности за семената :tzvetentze: :dovolen: перфектно надписани и подредени.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Краси Лазаров написа: Сеп 18, '18, 15:15
Дон Домат написа: Сеп 17, '18, 14:02 Някой, който е гледал Пинк Рок да каже, дали си заслужава в оранжерията. :hmmm:
Заслужава си,много прилича на Афен и Хъни Муун. Малко е по-късен,но е по-едър. Когато са смесени след обиране трудно ги отличавам по вкус от Афен и Хъни.
Краси, благодаря ти за точния отговор.
На мен, Афен ми харесва на вкус, но тази година не случих на семена и ако и другата е така, няма да го сея повече.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Дон Домат написа: Сеп 18, '18, 16:37
Краси Лазаров написа: Сеп 18, '18, 15:15
Дон Домат написа: Сеп 17, '18, 14:02 Някой, който е гледал Пинк Рок да каже, дали си заслужава в оранжерията. :hmmm:
Заслужава си,много прилича на Афен и Хъни Муун. Малко е по-късен,но е по-едър. Когато са смесени след обиране трудно ги отличавам по вкус от Афен и Хъни.
Краси, благодаря ти за точния отговор.
На мен, Афен ми харесва на вкус, но тази година не случих на семена и ако и другата е така, няма да го сея повече.
Откъде взе семената?
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Краси Лазаров написа: Сеп 18, '18, 18:43 Откъде взе семената?
От интернет...Поръчвам от един и същ сайт вече три години.Правят малки разфасовки от професионални семена.Между 10 и 30 семки.По принцип съм доволен, примерно със Оптимата съм нямал проблеми.Но, не всички семена са оцветени, така че не съм сигурен.
Тази година не съм доволен от Афена в оранжерията, не е това което беше предишните години.Не е боледувал, но доматите бяха по малко и малки.Може и от сорта да е.
Иначе при нас в една от агроаптеките отваряха от големите опаковки и брояха семената пред мен, но вече не го правят.
Deleted User 5366

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 5366 »

Ивко, благодаря!
Получих семенцата. Това, което виждам е израз на уважение и към хобито ни и към нас самите. Браво! Бъди жив и здрав!
Akva
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Сеп 10, '18, 14:38

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Akva »

И аз получих семената от Ивко , въпреки че бях скептично настроена дали ще получа. Благодаря сърдечно .Уверих се ,че има и добри хора. Добри опаковани, надписани семена .Жив и здрав ! Добра реколта за 2019 година!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Akva написа: Сеп 19, '18, 08:11 И аз получих семената от Ивко , въпреки че бях скептично настроена дали ще получа. Благодаря сърдечно .Уверих се ,че има и добри хора. Добри опаковани, надписани семена .Жив и здрав ! Добра реколта за 2019 година!

Що така бе мила...? Какво си викаш-тоя постоянно е прегърнал бирата и не може да му се вярва.. :lol: Не съм отказал на нито един човек и се надявам всички да са доволни,само ви моля,ако ще ми благодарите,нека да е на лични,защото ако се наложи всички да пишат тук,няма да стигнат две страници..
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

:D Само 2 стр.? :D
Със сигурност имаш роднинска връзка с Левски.
Някои още не сме си получили семената по пощата. Така писмо от Лидето в пощата ми го бяха задържали цяла седмица, а писмото е с печат с дата. Може и случайно да е. Иначе пристигат от днес за утре.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Срам ме беше да напиша три страници.... :lol: С днешните трима-57.... :hmmm: И си мислех,че Полярника никой няма да го иска,а той пръв ще свърши...

А за писмата ми е чудно защо от Враца,на другия край на България,в някое селце като моето,стигат преди София,примерно... :hmmm: Даже има хора от второто пращане вече получили,а от първото-не получили..?Да знаете,че ние селяндурчетата сме с предимство. :hihihi:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2868
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1285 пъти
Получил благодарност: 1255 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

Изображение

Ето и моето радостно приключване на сезона.
Все още има тук там но не са в добро състояние така че тази седмица докато все още е хубаво времето развалям доматената градина.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”