Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Да добавя за Рутмост........нещо по снимките от нета на една пише гиберлини, на друга ауксини.
То ако е ауксини добре за корена, но гиберлини и цитоканини при определени концентрации инхибират(потискат) развитието на корена!
Бих го разглеждал като тор а не толкова като вкоренител!
May the Force be with You!
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Лъч, краставиците - през Ибей от Китай взех миналата година два сорта - едните (светлите) се оказаха корнишонки, които не са добивни, но са много хрупкави дори дебели, надявам се да не са хибрид, събрах семена и ще тествам, а тази година поръчах от Алиекспрес; на предложението за размяна - тази година приключих с размените, защото семената се поизчерпаха, а не искам да остана без запаси, защото не се знае каква ще е годината и дали отново ще мога да събера семена (записвайте си кой какво има и евентуално ще разменим в края на тази година, живи и здрави).
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от reni7377 »

Изображение Изображение
не разбирам знака срещу ауксини и цитокинини :hmmm:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Знака е :daaa:

Изображение
May the Force be with You!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

По въпроса за изрязването на разсада. При мен най-лесно се вкорениха и дори не изостанаха в развитието си тези, които отрязах когато бяха едва кръстосали - първите същински листенца бяха още съвсем малки, като точици. Отдавам го на това, че все още нямаха голяма листна маса, която да се нуждае от изхранване. Просто ги изрязах на ниво почва, боднах в пръстта и ги полях с 3-4 мл. вода. Продължиха да се развиват почти наравно с неизрязаните, но си останаха по-ниски. Повторих номера след това с по-развити растения, пак направо в пръстта и този път не беще така благоприятно. Аз имах нахалството дори да ги скъся малко повече, т.е., да ги отрежа по-високо от нивото на почвата. До вечерта клюмнаха напълно, дори мислех, че ги губя по едно време, но все пак за 3-4 дни се съвзеха и дадоха признаци на оцеляване. Но са още слаби и вече показват голямо изоставане спрямо неизрязваните си братчета. Разбира се, грешката е моя, но все пак ако в бъдеще практикувам отрязване на ниво почва, ще се придържам към по-ранното действие, като по-успешно. Друг е въпросът, ако се реже над котиледоните, тогава може би е по-добре ако са по-големи, но в тази посока засега не се каня да експериментирам, а ще проследя експеримента на Краси Лазаров.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Имам едно питане. Как мислите добре ли ще бъде да отворя нова тема за рязаните домати или ще пишем в тази? :dovolen:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

Мисля, че ще е добре да има отделна тема. Така ще се намира и след време, а не да се рови в тази.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Лично за мен да си остане в тази тема си е ОК. Инак за всеки аспект трябва да се прави нова тема. Например. когато се правят комбинации за закупуване на сорт, когато се обсъждат торове, когато се обсъжда капково напояване, препарати... След като е част от комплексния подход към любимите ни домати, по-добре е да е тук. Но ако Краси предпочита отделна тема, тогава негово право е да я отдели. Минусът би бил, че ако е отделна тема, най вероятно в нея ще пишат по- малко други хора, а само ще минават да четат как върви експеримента. Плюсът би бил, че самият експеримент ще бъде по лесно проследяван и не би се налагало да се чете всичко в темата, за да се види как е протекъл.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

:daaa: Както е по-добре за мнозинството. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Идеята ми е да прехвърля писаното за рязаните домати в нова тема,там да сложа и дневника до сега,около два месеца. Мисля че ще е по-добре всичко да е на едно място,пък който иска да чете,който иска да пише.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”