Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от shoshy »

Ако не е късно бих взела по 10-20/както е удобно за разпределението/ семки от двата вида домати.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

А, и да добавя - при мен котките са добре дошли да наторяват, дори се ядосвам, като видя моите да акт по съседните дворове - аз за какво ги храня, така ли ми се отблагодарават? Не виждам нищо лошо в котешкото наторяване, защото ядат само екологично чисти храни, богати на фосфор и калий ;)
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Между другото, ако измисля начин да ги вдъхновява да ходят точно на компостера, ще се пиша изобретател :hihihi:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

MotacillaAlba, радвам се да те видя! Много успокояващо ми действаш, благодаря!
Ивко, заслужи си :tzeluvka:
Лидето ми липсва. :dovolen:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Лятото обичам да ходя бос и 90% от работата в градинката я върша с ръце..Еми не е много приятно да настъпя или да хвана някое аки,особено ако не е от твърдите..Това за котките.А за къртиците... :hmmm: Градинката ми има-няма 50 квадратни метра,а съм хванал 36 къртици...Множко са ми,представи си какво е на 15-20 см дълбочина-канал до канал и до канала пак канал..Цяла мрежа от магистрали..Пускам маркуча да поливам,а водата си стои на едно място..Поглеждам при компоста,който е на по-ниско ниво,а там като язовир...Ааа,ще имат много здраве от мен..Позатисна няколко канала и след два дена тия "работливите"пак си ги направили..И си избират все където е влажно,а къде е влажно-в лехите...А и червеите обичат влагата,и какво става-клане...Направо им поднасям храната на тепсия...Предпочитам да нямам къртици..
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,с какво заслужих тоя джмок..?
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

1. Не очаквах да видя толкова бързо снимки с капаните
2. Ново био средство против котешки "белИ" - още не е патентовано, но е открито. Между другото, днес по ТВ даваха едно семейство, които казаха, че за оранжериите си ползват само био препарати, а лют пипер с чесън било добро средство против миризливките (при мене, да чукна на дърво, ги има само при малините).
3. Задържа жив чата в темата през неделния ден, когато обикновено рядко пише някой
4. Даде своята рецепта за тиква с орехи - как лесно се загарят и двете, де, ама все е нещо :D . Изобщо не сме по темата, ама ме човърка да напиша - първо нарязваш тиквата на парченца, поръсваш със захар и оставяш да си пусне сока, после слагай канела, ванилия и подобни и печи. Не ти трябва вода, това не успях да кажа с две думи. :D
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Снимките са още от 18.05,но не посмях да ги пусна,защото мислех че ще ме сдъвчете заради "животинките"..А рецептата с пипера не е моя идея,казах,че съм я видял в интернет..Е,чесъна си е от мене-едно да увелича количеството,второ защото предположих,че на котките няма да им хареса..За тиквата няма да ме майтапиш,защото вие с Макс сте виновни.. :lol:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

За домашно - като се появят фотаджиите, да снимате котките. (не се майтапя)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

А цена до всяка да сложа ли? :lol:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”