Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

alys написа: Юни 19, '18, 12:37 Мм... не, не е решение. При мене са 21 корена. Днес в един имаше 3-4 семки, та сигурно ще има.
Е, предавам се. Остава загадка. :hmmmmmm:
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Ех, тези Лабрадори... Само за тях се говори. Ще взема и аз да си поискам няколко семенца.
Алис, ще ми запазиш ли?
Започнах да обръщам внимание какъв сорт домати купувам от пазара. Розова магия нещо блудкава ми се видя днес. Може би, защото е от парник... или просто не ми допада като вкус. Дребосъчето хареса Ръгби. Омете два големи домата. Чудя се дали да не засея от тях догодина, но дали стават за отглеждане навън. Прочетох коментар преди малко от Дон Домат, че една година раждат много, а друга не. При вас как е?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

помидорче написа: Юни 19, '18, 15:10 Дребосъчето хареса Ръгби. Омете два големи домата. Чудя се дали да не засея от тях догодина, но дали стават за отглеждане навън. Прочетох коментар преди малко от Дон Домат, че една година раждат много, а друга не. При вас как е?
Аз ги садя навън и при мен никога не правят толкова много домати на китка като в оранжерия или тук в полето. Все пак си е балкан /400 м н.в. и гори наоколо/. Обаче раждат доволно и ни харесват на вкус. Струва си да ги сееш. Нали не гониш добив, а садиш за себе си и семейството вкусни и чисти домати.
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

При мен раждат предоволно и навън, но не ми харесват много на вкус.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Помидорче, ще се радвам да събера семена и да изпратя. :)
Само да вметна, че Лабрадор е с доста посредствен вкус. Това е издържливо, много ниско растение, което ражда преди всички. В момента, в който едрите сортове узреят, никой не поглежда Лабрадор. :) Едно доматче е в границите на 50-70 до 100 г.
Ципата на Ръгби е много странна(пиша го поне за трети път), ама ММ го хареса. При мене в оранжерията се представя доста по-добре отколкото навън. Миналата година по погрешка насадих навън два корена. Е, върза добре, но вътре е в пъти повече. :)
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Аз садя само навън и съм доволна от Ръгбито. И като вкус ми харесва, и като растение ми допада, не много високо, стройно, с къси междувъзлия и сравнително по-устойчиво на болести от другите.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Абсолютен фаворит от ранните ми е Полярник,поне за сега..От както почнах да го бера,забравих за Маскотката,а Матина и Аляска не струват изобщо...Ще изчакам да узреят и на втора китка и ако продължават да са такива блудкави ще ги изскубя и на тяхно място ще сложа култуци..

Ръгбито при мен върви добре-връзва вече четвърта китка,като всичките са с по шест доматчета,само една ми е някаква сложна с единадесет...
НАМ
Кана кафе
Мнения: 552
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от НАМ »

Здравейте, чета ви от месеци най-редовно и много ви благодаря за всичко, което научих от вас! Аз имам селска къща в планините около Земен с доста екстремален климат и не особено добра, плитка глинеста почва. Първите домати, които засях тази година през февруари бяха няколко ралични сорта черита. Надявах се като са малки по-рано да узреят от по-едрите домати - става въпрос за навън. Уви, пълни са с цвят и завръз, но първите плодчета дори и не са се избистрили. Посадените един месец по-късно Индиго розе вероятно ще ги изпреварят. Това е опит, който искам да споделя с по-неопитните като мен градинари. И един въпрос към по-напредналите: навсякъде чета, че всички колтуци трябва да се премахват. Аз, понеже не ходя редовно на вилата, съм изпуснала някои и те вече имат цвят. Чудех се дали тава не е по-добре всъщност. Заради големите денонощни температурни разлики тук растенията по-бавно се развиват и узряват и до започването на големите жеги не успяват да направят много китки. Няколко колтука няма ли да компенсират изоставането?
ivo
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Юни 16, '17, 11:36

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivo »

http://prikachi.com/images/702/9352702V.jpg
http://prikachi.com/images/701/9352701t.jpg
http://prikachi.com/images/700/9352700z.jpg
http://prikachi.com/images/699/9352699W.jpg
Здравейте,
Ето, че започнаха проблемите. Самото растение изглежда добре, но плодовете явно са болни. Някой знае ли какво е това?
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

А има ли здрави плодове? Късай и хвърляй плодовете. Виж дали пак ще има такива. С нещо пръскано ли е?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”