Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Айде колеги и колежки,щете-не щете ще ви водя в градинката...
Изображение
Това ми е ъгъла на оградата,а през пътя това с мрежата ми е градинката....Мнооого ми е далече,просто не ми се тръгва като знам колко път е :D Айде сега се прицелете между джанката и дирека с лепените камъни и да ходим....
Изображение
Лекичко,по стълбите и ..
Изображение
Тея те....
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Еее Ивко, браво бе.Завиждам ти.Можеш да се скриеш и никой да не те притеснява.
А тия домати, що са в кофи?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ранни доматки.. В кофи и чувалчета...
Изображение
Аляска-прави много големи китки с по петнайсетина доматчета и много стройно върви,но се бави...

Изображение Изображение
Изображение
Полярник,и той прави големи китки,върви преди Аляската и Матина..
Изображение
Изображение
Матина...
Изображение
Изображение
И чери Маскотка..
Изображение
Изображение Изображение
http://www.img-share.eu/f/images/512/IM ... sredna.jpg

Изображение
Средно ранни..Това от ляво е Полско яйце,до него Жълто чери от Телопеа,а от дясно е Настенка..
Изображение
Трите Ръгбита които зорлем се вкорениха след рязането...Изображение
Тия еднаквичките в средата са Китайска новинка..Ако вържат всички цветчета които са напъпили,ще ми скършат конструкцията... :lol:
Изображение
И тука от ляво-на дясно са:четири стръка Руми Варна,два Меча лапа,два Пудовик и пак два Меча лапа..Много добре вървят всички..
Изображение
По тоя ред имам по два стръка Каспийски розов,Златен медал,Опалка,Розово с картофени листа,Крушовиден,Рио гранде и не знам още какво....
Изображение
Люти чушлета
Изображение
Изображение
Краставички три сорта и компост
Изображение

Изображение
Изображение
Риган,Мащерка,Здравец,Мента и Девисил
Изображение
Изображение
Изображение
Алис, те това правят ония безобидните скакалци

Изображение
Изображение
Масата за почивка и бира и инструмента който ползвам
Изображение

Изображение
И те така,айде преплювайте ми градинката и по стълбичките,покрай джанката,да вземем да си ходим..... :lol:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Дон Домат написа: Май 18, '18, 15:13 Еее Ивко, браво бе.Завиждам ти.Можеш да се скриеш и никой да не те притеснява.
А тия домати, що са в кофи?
Чакай бе Дон Домат,ти да не мислиш,че съм свършил.... :lol:
Само,че какви ги върша та пускам разни работи по два пъти.... :hmmm:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ми в кофи са ,защото съм кажи-речи у балкана и нема земя...Пра-пра дядо ми е носил пръст с котлите за да напълни това место,ма за стотина години дъжда я е отнесъл....
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от prijatel62 »

Това си е направо геройски труд. Имах колега от балканско село в Пирин. Расказваше ми, че там лозе се прави от 3 поколения. Дядовците на времето копаят дупки в скалата - 1х1х1м. Второто поколение носи и ги пълни с хубава почва. А внуците вече правят и пият вино.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vanina_g »

Ивко 69 :potekoha: :potekoha: :potekoha: Впечатлена съм и от растенията и от подредбата и от инструментите! :daaa:
Почвам да рИва у нас за такава конструкция за доматите, нищо че са доста по-малко от твоите :liubov2:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ааа, от скакалците/щурците се оплаквам отдавна. Засега в оранжерията не направиха беля. Бях поръсила с Коломбо превантивно. Може би не е помогнало, но за мое успокоение. Навън още не съм садила основната серия. Е, има експериментални (за да не ги хвърля). Предстои направа на конструкция. ММ иска да я прави от черни тръби. Ама наближи времето за садене... Дали и как ще успеем, не знам. Иначе имам завързали Лабрадори и Тигерела. Другите не съм ги гледала, че нямам време, а и с разсадите в оранжерията е един малък ужас - пренаселено и нямам желание да се разхождам. :)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

vanina_g написа: Май 18, '18, 20:28 Ивко 69 :potekoha: :potekoha: :potekoha: Впечатлена съм и от растенията и от подредбата и от инструментите! :daaa:
Почвам да рИва у нас за такава конструкция за доматите, нищо че са доста по-малко от твоите :liubov2:


Ванина,нали не се подиграваш......Работя предимно за износ и правя всевъзможни машини за камъни и мрамор,разни преси,гатери,части за кораби,мачти,парапети за кораби,постаменти за мотори на кораби,правил съм предната част на ледоразбивач,точно това острото където троши леда,сглобяеми къщи и т.н и т.н .....Писнало ми е от измерителни уреди,точности до милиметър,радиуси,градуси,допуски разни,срокове...И винаги сме зле с времето,и винаги детайла е спешен,и дайте зор,че тира чака да товари,абе италианска работа...Та сигурно се сещаш,че в нас не ми се пипа нищо,жената все ми го повтаря...А инструменти имам за цяла бригада-телоподаващи,електрожени,ъглошлайфи неколко ,консумативи за 10 години напред,и понеже имам всичко,обърни внимание как съм вързал конструкцията на домата с тел...Ма защото съм пич...Това което го гледаш ми е отнело 6 часа работа и стана доста здраво,аз съм доволен..А и всичко е на сглобка и есента ще ми е много лесно да навия мрежата....
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

При мен лабрадора днес се отчете :dovolen:
Изображение
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”