Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Маха ги защото е издължен и зарива над тях или до тях - да не пречат.
Да не допират в почвата - къде ги маха, къде не. :dovolen:
Последно промяна от peterstamov на Апр 17, '18, 22:46, променено общо 1 път.
May the Force be with You!
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Толкова дълго нещо не е за пикиране, а трябва да се сади, ама сигурно и така става. :)
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Изображение
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Изображение
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Изображение
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Вярвайте ми, ще се гръмна!200 корена....Преди няколко дни ми се стори, че е вилнял трипса и напръсках с Нийм.После видях, че пипера, който и той беше навън, беше много въшлясал и го напръсках и него.Умряха начаса.Доматите тук-там бяха малко омърлушени, но се държаха.За 2 дни станаха това, което са в момента.От трипси ли, от въшки ли, не знам.Не вярвам да се оправят.Върховете са много зле.Мише, Краси и всички останали, какво е според вас?Толкова труд....Къде сбърках?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Аз съм пълен новобранец,и не смея да давам акъл,но...според мен растението от втората снимка му няма нищо,малко го е жарнало слънцето,а растенията от първата и третата снимка ми се сви стомаха като ги видях....Най-добре изчакай някой,който му имаш доверие да отговори,но аз бих резнал засегнатите части,и бих изчакал израстването на здрав култук за продължаване на вегетацията....Пак казвам-аз бих направил така...И стискам палци на всички да не виждат такива доматчета в градинката си..... :stiskam:
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

ivko69 написа: Апр 19, '18, 20:09 Аз съм пълен новобранец,и не смея да давам акъл,но...според мен растението от втората снимка му няма нищо,малко го е жарнало слънцето,а растенията от първата и третата снимка ми се сви стомаха като ги видях....Най-добре изчакай някой,който му имаш доверие да отговори,но аз бих резнал засегнатите части,и бих изчакал израстването на здрав култук за продължаване на вегетацията....Пак казвам-аз бих направил така...И стискам палци на всички да не виждат такива доматчета в градинката си..... :stiskam:
И аз това направих, пък да видим какво ще стане.То аз хаир от тези не чакам, ама ей така, за експеримента.Някои, които съвсем нищо не става от тях, ги изхвърлих.На други им резнах върховете, всъщност до здраво, ако може въобще да се каже така.Има и десетина корена, дето още се чудят на кой свят са и би било много добре ако ги запазя.Ама не знам как.Добре, че имам поникнали късни, че ще спасят положението.Междувременно се обадих на съседите, на които бях дала останал непикиран разсад и от моите се върнаха при мен 14 броя.Ако се наложи, ще купя ранни 20 корена, но по-важно е какво се случи с разсада ми.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

А възможно ли е да си ги изгорила с помощта на Нийма?
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

И това си го помислих.Пръсках с концентрация 5мл.на 1 л. вода.Най ми мязат на въшлясали, нещо се чернее на върха.Два пъти ги пръсках с Нийм, сякаш след втория път се влошиха.Не знам вече.От какво се навиха така листата навътре?Имах Афен, Наслада и Прекос с пъпки...Така ме е яд....
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”