Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Аз нямаше да си избирам нови сортове домати...... ама, не издържах.....
Някой пробвал ли е Аватар f1? Уж от профи семена. :hmmm:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат написа: Сеп 15, '18, 20:13 Аз нямаше да си избирам нови сортове домати...... ама, не издържах.....
:D Това все едно аз съм го писала.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Май всички сме така тука. :lol:
Аз тази година реших, че ще удължавам оранжерията и ще я разделя, за домати и краставици отделно.Така ще ми се отвори място за още един ред домати, около 10-12 корена.И сега се чудя кои да са.Преди две години пробвах Амати, харесаха ми, мисля да бучна два корена.Други?Попадна ми този сорт Аватар F1, ако някой го знае, да казва дали става.
Иначе другите сортове ще са Оптима, Биг-Бийф, Афен, Панекра и маалко Ръгби.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

На какво съм се спрял ли?... :hmmm: Ще ти кажа...От така наречените "ранни" няма да садя нищо,защото като гледам колегите кога ги сеят и после кога откъсват първото доматче,и сметна дните,всичките отиват към сто и тридесетия ден...И като чета,че всички "ранни" са киселки,с дебела кожа...Аз мисля да почна с вкусни домати,та ако ще да почна да бера един месец по-късно..За ранни,на 01.02 ще сложа Либийския и Бредиуайн,като ще ги оставя на 4-5 стъбла и след втора китка ще ги прекърша,после на 01.03 ще сея Руми Варна,а в края на март-Каспийски розов...Само се чудя за късни да си вкореня колтуци ли,от вече порасналите растения,или някъде към средата на май да си засея семенца от Меча лапа,защото и този сорт ми харесва...И въпреки,че градинката ми е малка,пак ще оставя място за няколко проби с по два корена...Това са ми сегашните намерения,ама пред нас има цяла зима,знам ли какво ще ми прещрака...
За сортовете които си споменал,аз не знам нищо,защото на мен ми викат Ивко директното-само директни сортове... :lol:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Единствения хибрид,който може да ме накара да се замисля е Хъни муун... :hmmm:
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

Ивко, не виждам Лабрадора в плановете ти :hmmm:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Не виждаш го,защото забравих,че го имам... :ufff: Ще го сея задължително,да видя тоя Лабрадор колко е "ранен"...Много исках да го имам..Благодаря ти пак...
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Ивко, за ранни домати си трябва оранжерия.Аз тази година засях за проба няколко семки още декември/миналата/.Да ти кажа ли кога ядох домати... :hihihi: Имам условия, инкубатори, лампи и др. но при нас и климата е подходящ.По-топло е.
А и другото което съм разбрал, в оранжерията само хибириди.
Вкусните домати по -късно и отвън.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Аз нямам оранжерия,откъсна ли домат около втори юни,засят на първи февруари,за мене е ранен сорт..Четирима колеги са казали за Лабрадора кога е засят,и после кога е откъснато първото доматче,и всичките са от 132-137 дни..Ще видя при мене за колко време ще стане...Харесва ми,че е компактен и като ви гледам снимките,как се е отрупал с плодове ми се иска и аз да го имам..Нали барабар Петко с мъжете... :lol:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Лабрадор изобщо не е кисел, нито е с дебела кожа. Много добър за ранен. Но това се получава при мене и това е моят вкус. Единствената забележка към сорта е, че по подразбиране страда от алтернария. Чудя се дали да го пробвам навън под туби/шишета от 10-11 л минерална вода. Вътре в оранжерията ще мисля още.
Ивко, защо Каспийския ще сееш последен? От колтуци за късни става. Много добре ми върви Дар и Меделина - и навън, и вътре. Отказвам се от Паулина. Ръгби... ще има малко, както и пробно Амати. Иска ми се още хибриди вътре. Като има по 2-3 корена от различни сортове, е по-добре. Полярник ще опитам вътре, нищо, че бил ципест. А, Рапунцел ще има.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”