Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

alys написа: Дек 17, '18, 11:19 ...Следващият кандидат за ранен е Полярник. Чудя се кога да го сея. :hmmm:
За в оранжерията или отвън?Пиши когато го измислиш, че да препиша от теб. :D :tzvetentze:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

А, отвън най-много да се сблъскам с някое зайче или лисица, ама по-сигурно е да видя бяла мечка. :D
Ще чакам мнение от професионалистите. :angelche:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Аз засях 4 семки полярник за балкона,за да имам нещо зелено през зимата. Сега почти кръстосва. За оранжерията ще го сея 7/10 януари,защото ще го режа над котиледоните. Растението е полудетерминатно и затова ще го режа така и ще го оставя от долу на две стъбла.
така е скоро след рязането
Изображение
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Благодаря, Краси! Нещо съм пропуснала - в какво са ти доматите на снимката?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Колеги и колежки,не знам четохте ли какво съм написал за сортовете от които ви пратих семена.... :hmmm: Полярника ми стана за 130 дни от семка до зрялост..За по-масова беритба му трябваха 135 дни...Вярно,че избързах със засаждането и го треснах в студена почва,та може би това го забави,но при същите условия насадих и Маскотка,и от нея брах на 120тия ден...Така,че който иска по-рано доматчета,и има семена от Маскотка,нищо че са по 40 грама,да си фейне три семенца за проба.. ;) И на вкус е добре..Следил съм много стриктно кой,кога е засял Лабрадор,и кога е откъснал първото доматче,и да ви кажа,Маскотката е с 10-15 дни по-ранна...Тая година ще направя тунелче с найлон и ще видя разликата във времето..

А имайте предвид,че първите четири същински листа на Полярника при мен станаха като крила от гъска,и много ме притесни с мястото...Но пък може да ги резнете частично..Абе оправяйте се... :lol: Няма аз да ви казвам,какво да правите с личните си домати... :mrgreen: Аз с моите си правя каквото искам... :lol:

И не казахте какво ще правим с гъбките-ще купуваме ли ,или ще купуваме...Аз ще взема да купя... ;) И Натуралис и един препарат за мана...Мда..
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

Натуралис пробвах за белокрилка. Не помогна
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Вегетационният период от семе до плод няма как да е еднакъв. Ще сравним, живи и здрави. В оранжерията мога да садя домати и др. в края на март, което означава, че има смисъл да сея в края на януари.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Пламене,аз с белокрилката нямам проблем...Ако се появи,чакам вятър и я отърсвам и вятъра я отвява при комшията... :mrgreen: За трипси ще я ползвам...Не знам дали ще имам тая година,но съм бъзльо и искам да съм подготвен...И какви са тия семена където си ми пратил...? Срам ме е да ти снимам Лабрадорчо,пробвах едно семеначе...Срам ме е защото за 22 дни е .....бааааси..Дърво...Столетник....Благодаря ти ....

Алис,специално ще засея Лабрадор и Маскотка по едно и също време,при еднакви условия и ще видя разликата... :stiskam: Абе забелязвате ли как говоря като професионалист...От бирата е ...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Понеже съм И геймър,и обичам да стрелям...Нанси Синатра,да видите,че не слушам само рок... ;)



headshot
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Ивко, на теб се пада честта да избереш заглавие на тема доматите ни през 2019г. (то и това става)!
Друго:
-списък на всички сортове домати, които отглежда форума!
Розов блян, Момина сълза, Ръгби, Оаксаканско бижу, Бонония, Ворлон, Розово с картофени листа, Стъмп оф дъ уорлд, Евъргрийн, Рапунцел, Рома черешки, Японско черно, Черен крим. Оптима, Биг-Бийф, Афен,Панекра.Хъни Муун, Пинк Рок, Розова Магия
- други полезни линкове

Аз съм подготвил някой, както и съм подбрал снимки от този сезон

-друго каквото се сетиш за първи постове на новата тема!?

Предложения от другите участници!?


Поздрав и от мен........
https://www.youtube.com/watch?v=1p3MJlTY3yg
May the Force be with You!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”