Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

хортензия написа:Давай, не останаха :D
Благодаря! :tzvetentze:
Елена 66 , аз ще го сея навън,, но нямам представа какво ще излезе. Някой писа , че става , но по трудно.
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Елена 66 »

Е и аз ще пробвам пък каквото стане, ще пиша за резултатите.
Винаги можеш да научиш още нещо!
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Елена 66 написа:Е и аз ще пробвам пък каквото стане, ще пиша за резултатите.
Пробвай няма лошо,но този сорт се развива много по-добре в оранжерия. Навън става,но не е нищо особено,след трета китка доста издребнява. Аз опитах миналата година и брах от него много и вкусни домати,но по-дребни и даде наполовина по-малко отколкото в оранжерията. :stiskam:
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

хортензия написа:Олеле много мераклии за семена на Руми Варна :shock:
Няма проблем, ще пратя на всички ви по малко, но от сърце :dovolen: На първите обещах по пощата, но станахте доста и дано не бъда разбрана погрешно ще ми е по удобно да ви ги пратя по Еконт.Едно препоръчано писмо с плик и препоръка излиза около 2.20лв,да сте 1 или двама не е проблем, но сте 10тина и си става сума.По Еконт пратката ще ви излезе около 3.60лв.Нека тези които ми писаха до момента ми пратят еконтски адреси ако ги устройва :daaa:
Извинявам се, че оспамих темата. :tzvetentze:
Аз така и не разбрах от къде идва името Руми Варна,не ми се четат толкова страници отново,макар че ако ги прочета отново ще открия полезни неща,които съм пропуснал или забравил. :ssweat:
По въпроса за пратките,куриери и цени,дано не прозвучи като реклама ,но от година ползвам Спиди поща за различни неща,по-евтино е и може да се праща за сметка на получателя.Информация ТУККазвам го не точно за семената,те са леки,но знам че си пращате и по-обемисти и тежки неща,примерно разсад ягоди,луковици и др.
Само трябва да не надхвърляте размерите и килограмите на пратката.Удобство е ,че имат и АПС-автоматични пощенски станции разположени на удобни места.
Ако се сметне за реклама,моля да се изтрие,целта ми е да помогна. :nazdrave:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

Аз така и не разбрах от къде идва името Руми Варна.....
Аз да отговоря, да, доматът ние сме си го кръстили така , идва точно от ника на една девойка от Варна- Руми Варна, между другото точно по същия начин едрия червен български градински домат в щатите е познат под името домат Милка , защото някога е донесен там от човек, който го взел от България от някоя си баба Милка. По техните форуми когато става дума за салатен вкусен домат казват "домат с български вкус " :shock:

И за Спиди, лично аз не съм доволна от тях, обикновените им доставки са в рамките на 3 дни, докато Еконт разнасят всичко на следващия ден, може и да греша, поне от 3 години не съм поглеждала тарифите им , но и сега се случва, когато са ми изпратили sms, че имам пратка, да не успеят да ми я доставят в рамките на деня, който са обявили
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 5366

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 5366 »

Споделям мнението на Миша за Спиди. Дори веднъж ми загубиха пратка с документи.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

Миша написа:Аз да отговоря, да, доматът ние сме си го кръстили така , идва точно от ника на една девойка от Варна- Руми Варна
Благодаря,моите спомени са такива,но не бях сигурен.Исках да разбера този разсад за домат,който купих миналата година от пазара-Варненски сорт дали е същия.За да разбера може би трябва да помоля някой колега да ми прати и на мен семки от Руми Варна.
Миша написа:И за Спиди, лично аз не съм доволна от тях, обикновените им доставки са в рамките на 3 дни, докато Еконт разнасят всичко на следващия ден, може и да греша, поне от 3 години не съм поглеждала тарифите им , но и сега се случва, когато са ми изпратили sms, че имам пратка, да не успеят да ми я доставят в рамките на деня, който са обявили
Да не спамя темата,работил съм почти с всички куриери,общо взето са едни и същи,имал съм всякакви случки,относително е.Пуснах информация за Спиди основно за по-ниските цени,по-точно за Спиди поща,за сега нямам проблем с доставката -на следващия ден,за големите градове.Отедна година пращам по тях само храна и не съм имал проблем. Който желае може да пробва.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ins »

И аз не съм доволна от Спиди. Доста време си чаках една доставка. Еконт са супер! Извинявайте за спама, просто да споделя мнение.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

Кофтито на Спиди е и това, че нямаш директна връзка с куриера, а минаваш през централата им, съответно не можеш да разбереш ориентировъчен час на доставка , друго си е да ти пратят смс " Тел на Вашия куриер ....., дължите еди какво си и УСМИВКА" :dovolen: това допълнение с усмивката винаги ми повишава настроението, дори да е само с едно мили-вълшебство :dovolen:

Спирам със спама :oops:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

Миша, кажи моля те листната плесен предава ли се със семената или се появява само при благоприятни условия :tzvetentze:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”