Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 5366

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 5366 »

помидорче написа: Окт 31, '18, 21:55
Сега се чудя какво трябва да си набавя за капково. Не искам да го свързвам към чешмата. Какво ще ми трябва? Голям бидон за вода, повдигнат нависоко ли? И как ще да стане, като не ходим там всеки ден?
Единственият аргумент против свързването на капковото към чешмата е хлорираната вода. Температурата на водата няма никакво влияние, първо защото поливната вода се подава продължително време по малко и се избягва температурният стрес от поливането с маркуч и второ, може да се полива в най-подходящите за това часове в денонощието, които и да са те. Цената на водата също не е аргумент, защото за 100 корена домати мулчирани с полиетиленово фолио за целият поливен сезон се изразходват между 7 и 9 куб.м. вода (отчетено по водомер). Сериозно предимство е възможността да се сложи инжектор, с който да се подават в прецизни количества необходимите торове и препарати. Независимо по какъв начин е захранено с вода, капковото е велико изобретение, което спестява много труд и време. Не се колебайте и осъществете намерениятя си така, както намерите за добре. Аз просто представих една друга гледна точка. Успех! :stiskam:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Помидорче, въпросът ти за капковото е леко несериозен. Няма как да получиш еднозначен отговор. Важно е откъде ще черпиш вода, какъв е теренът, почвата, колко пари си си приготвила и т.н. С това може да се справи някой, който се занимава с ВиК. Ако питаш за вида на капковото, ние сме с капкови тръби https://napoqvane.com/drip_irrigation/b ... ipline_100, но има нужда и от тръба без дупки и фитинги. Имаме помпа, с която водата идва до варели чрез полиетиленови тръби. При варелите задължително има филтри, за да не се задръстят капковите тръби.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 492 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

При вас ще влизам по-рядко,защото ми разгонихте фамилията.... :lol: Сега па и капково...Купих всичко още пролетта,но мислех,че ще ми се размине...Сгрешил съм....явно..Дадох си бидона на колега -рибар,да си съхранява таранки за стръв,но по всичко личи,че ще си го взимам...Само човек сомаджия ще разбере какво ще причиня на колегата-рибар.....При сомаждийте има едно правило-никога не отивай за сом без таранки,ама никога!!....Урок,който съм научил и го знам като за шестица... :lol:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

Таранките са много красиви рибки Ивко...Направо си вземай бидона :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 492 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Колко па да са красиви..Важното е сома да ги хареса,щото повечето пъти се прави,че не ги вижда...А аз го виждам на сонара,че "той"ги вижда...И ги гони,и ги обикаля,и ги лапа и веднага ги плюва,мамицата му.. :lol: Значи не са много красиви....Или сома не е много гладен... :lol:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

ivko69 написа: Ное 2, '18, 22:11 Колко па да са красиви..Важното е сома да ги хареса,щото повечето пъти се прави,че не ги вижда...А аз го виждам на сонара,че "той"ги вижда...И ги гони,и ги обикаля,и ги лапа и веднага ги плюва,мамицата му.. :lol: Значи не са много красиви....Или сома не е много гладен... :lol:
Таранките са красиви, в моите очи де...
Ивко, сега ми припомни, как на един язовир при всяко мятане хващах каракуда....или нещо подобно :hmmm:
До мен, един любезен господин ми залагаше стръвта(гадост), и после откачаше заловената рибка. :ieeee:
На изхода, беше същият :svekurva: оказа се, че бил собственика и че ми ги подарява...каракудите де...или там каквото е... :angelche:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 492 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Глей сега Кимче...Знаеш,че таранка и каракуда са едно и също..С всяко мятане си вадила риба-за това си иска опит,или усет...Намерила си кой да ти слага червейте,и да ти откачва рибите и ти да не се цапаш...Ми накрая и да ти ги подари...Хитруша...Продължавай да ходиш... :lol:
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

Станимир написа: Ное 2, '18, 10:50
Единственият аргумент против свързването на капковото към чешмата е хлорираната вода.
Станимир не е единственият. Мога да ти дам много аргументи, примерно пускаш го да тече и си лягаш без да се безпокоиш, че си забравил да спреш чешмата :dovolen: .
Това от опит. Издумках над десет кубика за една нощ. Ма при памидорче е различно. Тя не е на място, което променя много нещата :stiskam:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

ivko69 написа: Ное 2, '18, 22:45 Глей сега Кимче...
Виж сега Ивко :dovolen: , таранка и каракуда за мен не са едно и също...
Таранката е с едни такива красиви люспи с менящи цветове като дъгата, каракудата е сива...мисля.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 492 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Доообре...Ти говориш за Царичка,или Слънчева рибка...За това си ги хващала с всяко хвърляне,и затова тоя мъж ти ги е подарил...И разбира се ти изобщо не си ги изпържила,или ,ако си ги изпържила,не са ти харесали,защото са били с много,ама много кости-като таралеж...

И да-каракудата е сива,широка,и грозна..Аз се чудех какво и харесваш..Викам си-жени,какво ли разбират от риба...

Да знаеш,че ще ни изгонят в "Na riba.com"..форум за рибари...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”