Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

И аз да помоля , може ли семена от този домат :oops:
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Мише,мене ли питаш дали може семена от този домат.... :hmmm: Ами аз за тебе пеша ще дойда да ти ги донеса..
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

ivko69 написа: Юли 9, '18, 22:14 Мише,мене ли питаш дали може семена от този домат.... :hmmm: Ами аз за тебе пеша ще дойда да ти ги донеса..
Благодаря!
За всичко....Душата ми се пълни, като гледам мераклии хора какво постигат :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Мише, какво ще кажеш за Байкал ЕМ ? Ползвам го вече 3г. и за разсада и след това и есента след като прибера всичко напръсквам почвата предзимно.Мулчирам дебело вече 2 г. и се вижда, че хумусния слой на почвата се подобрява.Знам, че не става бързо, въпреки, че ми се иска.Всяка зима препрочитам темите, записвам си важни неща и много, много търся и чета.От момента, в който семчицата поникне, аз я наблюдавам.Уж много чета, много им се старая, те все повече боледуват.Не торя с оборска тор, разчитам само на компоста и на мулча.Той се стопява напълно.Всяка година си пиша кое как се е представило и защо.Да не казвам пък какви инвестиции правя за 100 кв. градина.....Ама нали кеф цена няма....Ето днес си откъснах едно доматче на обяд.Ми нищо общо с купешките.Хубаво, ама много ме мъчат....
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

lidiq_macka написа: Юли 9, '18, 22:06 Ивко...ти да видиш...немам думи..... :daaa: Ти направо ме уби.....Това в България ли е? Като ти гледам доматите, иде ми да изчезна безкрайно....Жив и здрав да си, да си ги хапваш и да събираш семена, че и аз съм на опашката.Ееее....крайно време беше да оплакнем очите, няма само болести да гледаме, я....Браво!!! :tzvetentze:
Лидия,около мен в диаметър от 150 метра няма друга зеленчукова градина,и това може би е голям плюс..Ако щете вярвайте,но до сега съм пръскал само с мляко и йод,около три пъти,като последния път преди месец,горе-долу..С Би 58 пръсках една джанка и ригана,с Фюри три пъти през пет дни заради една бронзовост и това е..Торил съм веднъж с коприва,мая и пепел,когато взеха да цъфтят и после само с пепел,когато ми вързаха втора китка..А градините на комшийте са ужас,скубят наред,раздадох около 40 вкоренени култуци,дано им свършат работа..Едни нямат пари за препарати,други изпогориха доматите от пръскане и те така...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10111
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

ivko69, поздравления. Чудесни домати. Радвам се за теб. Ако ти останат семенца, бих си купила от тях.
И аз уж се грижа за запазване на чистотата на градината. Наоколо е гора и храсталаци. В дивото съм. Няма нито градини, нито ниви.
Но тази година ми е лоша.Предните две бяха добри. Може би е нормално да е така.
Но и аз съм виновна . Насях 34 сорта домати, вместо да се спра на няколко.
От друга страна, дадох разсад на приятелка, около 50 корена, и тя се похвали, че бере и са здрави и чудесни доматите й.
И при мен краставици бол.
Последно промяна от МГХ на Юли 9, '18, 23:00, променено общо 1 път.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Още веднъж браво, Ивко! Ако градината ти е на село, това е голям плюс.Моята е в квартал на Варна и въпреки, че знам, че не мога да очаквам повече и даже и това е много, не съм удовлетворена от резултата за труда ми.Където ходя, само градините на хората гледам, по-точно доматите.Вече няколко човека ми казаха, че садят само хибриди, защото друго не става.Аз и друг път съм го писала - давам разсад от моя на брат ми, който живее в наследствена къща в Добруджата.После като ми носи домати не вярвам, че са от моя разсад.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от shoshy »

Ivko, поздравления за доматите...радвам се, че има и такива градини :daaa: :dovolen: .
В наше село доматите на всички са зле. И моите включително. Хората пръскат кой с каквото свари и стават още по-зле. А толкова труд е вложен. Ама пък краставиците са добре, за сега.
:oops: :oops: Ако ти остане някоя семка от крушовидния домат, кандидат съм.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ивко, още на предното представяне ти казах какво мисля. И аз като Лидето... :tyzhnoangelche: Моите още не са цъфнали добре, не съм торила с нищо засега, пръсках съвсем малко с мляко и йод. Ти броиш китки - това не е на тази планета, нали? :D Пу-пу за твоите и същото за моите! Дано навън нямам проблеми. За семената - имаш ги!
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

Ивко браво, чудесни са. При мен само Ръгби и Хъни Мун са така чисти. Директните са петносани от знайни и незнайни болести. Обеззаразявай семената като почнем да разменяме, да не ти развалим хубавата градинка с някоя от нашите болести.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”