Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

И да си покажа малка част от придобивките, семена няма да събирам, освен за лична употреба.

Изображение
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Еееййй,как рече и отсече-семена няма да събирам....Може пък да решиш да зарадваш някой... :hmmm:
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от troll »

Ами не знам...
Аз съм сял поне едно 60-75 вида домати, но те си искат условията.
Сега залагам на високо производотелни хибриди, които познавам: Early Girl, Big Beef и маняшки директни, като брендиуина, който е почти розов и Костолуто и едни местни сортове. Бе има и други и аз. Винаги слагам по 1-2 от другите, хей тъй , за цвят и някой път има много добри попадения.
Например, гледам вие фалите Лабрадор. Моя Лабрадор е СубАрктикПленти.
Тя Ким е тъй!
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от troll »

Пак гледам Кимските домати... само да спомена, че Дружба и Милкините са донесени тук и семена се продават тук.
Ако купиш семената от Индонезия, това са индонезииски Милкини домати.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Троле,тоя Брендиуайн при тебе завързва ли добре..? Питам те защото тая година той най-много ми хареса на вкус,но ми върза много слабо..Сега си имам оригинални американски семена и ще го пробвам с тях,дано стане,че верно много ми харесва..
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от troll »

Ами преди две години като валя много дъжд напролет и после имаше много слънце върза добре. Ама за мен добре е около 5кг на корен, щото сезона ми е къс, ама миналата година нямаше 1-1.5 кила от корен т. Е. По 3-4 домата.
Ама аз ценя вкуса, а не добива.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Абе и аз кандисвам да са по-малко, но да са вкусни..Тоя сорт ми стана най-рано ,за 117 дни и сега ще го пробвам за ранен да видим какво ще стане...Ще си разделя семената-половината на 01.02 а другата половина на 15.03...Имам десетина семена,да не си помислиш,че са много... :lol:
troll

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от troll »

Ами не знам....
Първите домати са много вкусни, но са 150-200 гр. После идват едни много по-вкусни около 300 гр.
Според мен там може да се класира брендиуина. С дребни за него домати, относително рано.
После идват 450+гр домати , което кадилака при доматите.
Голям брендиуин(500-600гр.), който аз бера края на август, септември е приказка според мен.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Shoshy, много ти благодаря! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Дек 16, '18, 23:57 Абе и аз кандисвам да са по-малко, но да са вкусни..Тоя сорт ми стана най-рано ,за 117 дни и сега ще го пробвам за ранен да видим какво ще стане...Ще си разделя семената-половината на 01.02 а другата половина на 15.03...Имам десетина семена,да не си помислиш,че са много... :lol:
Ивко, раздели на три (или остави поне две семена за трета партида), като последните засей през април. Интересно е дали ще станат най-бързо и дали ще са най-вкусни.

Ким, ще следя твоя Бони-М. Дръж ни в течение за развитието му.

Трол, колко да хвалим Лабрадор... Най-рано се получава, вкусът няма нищо общо с едроплодните августовски дамати.

Следващият кандидат за ранен е Полярник. Чудя се кога да го сея. :hmmm:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”