Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

Всичко е наред, ще пишем пак на пролет :daaa: :tzvetentze:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

kim написа: Дек 14, '18, 22:28 Всичко е наред, ще пишем пак на пролет :daaa: :tzvetentze:
Ехее, надявам се да е по-рано, като например, утре. :)
Последно промяна от Deleted User 4608 на Дек 14, '18, 22:39, променено общо 2 пъти.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Как на пролет бе Кимче..Да не съм те чул... :lol: Те първа има да се фукаме ...А доматчето е хубаво,ма аз си мисля,че е от сорта...До сега не съм имал толкова ниско и дебело стръкче.. :hmmm:
Последно промяна от ivko69 на Дек 14, '18, 22:41, променено общо 1 път.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

alys написа: Дек 14, '18, 22:36
kim написа: Дек 14, '18, 22:28 Всичко е наред, ще пишем пак на пролет :daaa: :tzvetentze:
Ехее, надявам се да е по-рано, като например, утре. :)
:tzeluvka: На пролет :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Дек 14, '18, 22:38 Как на пролет бе Кимче..Да не съм те чул... :lol: Те първа има да се фукаме ...А доматчето е хубаво,ма аз си мисля,че е от сорта...До сега не съм имал толкова ниско и дебело стръкче.. :hmmm:
Това не е какъвто и да е сорт, това е Лабрадор!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

За Дон Доматос...Цяла нощ попийвам винце и гледам Иван..Ще кажеш-тоя със сигурност се е сбъркал... :ufff: Да,ама видях нещо за нематодите.Не знам колко ще е ефикасно,но няма да ти струва пари,няма да ти навреди на градинката и според мен нищо ти не пречи да пробваш..И за азот фиксиращите бактерий,и за микоризата..Всички тия неща са без пари и напълно достъпни..Само да не те мързи..Ма щом обръщаш та пушек се вдига,значи не те мързи.. :lol: И за обръщането гледах и се оказа,че всичко е според това каква ти е земята..Мишето е права,като ни казва,че всичко зависи от нашия климат,земя,условия...Ша го ева тоя Иван,и за содата и йода ме отказа..И въобще ,като почнах да поправям нещата от тефтера,останаха само на Миша и Краси мненията,другото всичко е като контролно на петокласник-двойкар,писано-задраскано,писано-задраскано.. :ufff: Това което ще пусна се отнася за подобряване на почвата в която ще правим разсад,но нищо не пречи да се сложи и в дупката преди засаждане на домата..Така си мисля аз,но като доде Мишето,сигурно пак ще има бой по главата... :lol: Мише.. :tzeluvka:



Първото дърво е леска,второто -елша и третото-трепетлика..

Аааа,и друго да кажа: Кимче,честита пролет.. :gush:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Дек 15, '18, 12:43


Първото дърво е леска,второто -елша и третото-трепетлика..

Аааа,и друго да кажа: Кимче,честита пролет.. :gush:
Ким, честита пролет и от мене!

Ивко, нямаш умора, бре! Последното дърво не го разконспирирах, докато не прочетох, че било трепетлика. Или не чувам, или трябваше да гледам поне още веднъж. (как можах да забравя, че си професионалист...)

Дон Домат, ще кОпаме, ще гледаме клипчета и все някак ще ни се получат нещата. А против нематоди - тагетес (тагетис?). Но може би не предпазва от всички видове.
Последно промяна от Deleted User 4608 на Дек 15, '18, 13:29, променено общо 2 пъти.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

Честита пролет, но аз наистина нямам в момента с какво да се фукам :dovolen:
та мисля само да ви чета за сега :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ким, не е късно да засееш още експериментални. Моите само в началото бяха при по-високи температури в инкубатора, но като поникна краставичката (а тя поникна скоростно), оставих при стайна температура плюс двете светодиодни лампи, от които получават малко повече топлина. Обикновено през деня стайната температура е 19 градуса, а през нощта е 16.
(за протокола, сега все още е есен :hihihi: )
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,луд умора нема...И не че не чуваш,а не знаеш руски... :lol: Пак се майтапя..Напих се вече..На трепетликата и познах кората,и като показа листенцето вече бях сигурен,но ходих и до гугъл преводача,защото не искам да ви излъжа...

Кимче,няма нужда да се фукаш,важно е да знам,че си тъдява..Щото ме преби с това-айде ще си пишем нАпролЕт..

Сега ще постъпя като професионалист и ще ида да си легна..Спокоен вече..А докато спя ще мисля какво наказание да сложим на Лидиямацка за това дълго отсъствие... :hmmm:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”