Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

alys написа: Дек 13, '18, 15:51
peterstamov написа: Дек 13, '18, 10:14 10 грама към 7 лева от там!


Изображение


Тоз боракс кво толкова не знам. Течни микро торове съдържащи бор има?
Една опаковка вече няколко години ползвам!
Стамов, една опаковка от RM Agro ли ползваш няколко години? Как съхраняваш? На опаковката пише до 4 седмици (доста демотивиращо).
Чакайте, това са две различни неща, едното съдържа живи микроорганизми, другото си е тор, там няма какво да се губи, докато бубите, ако не се съхраняват правилно , ще си заминат, то и за това някои бактериални торове не са ефективни, може при производството всичко да е наред, но после идват дистрибутори, складове, жега, студ, влага , не се знае какво е оцеляло и дали
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Да аз в поста си съм засегнал две различни неща!

Разбрах какво става с RM Agro. Това са рекламни малки опаковки, които продават в много редки случаи. Предназначени са за реклама в агро аптеките. Явно съм уцелил момента когато е имало. За тях е трудоемко на дребно, но май тези малките са в големи кутии. Някой ако се вреди с една може да ги разпръсне. Само дето ще е към 300 лева - 40 броя......... или нещо подобно!
May the Force be with You!
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Миша, ти попари всичките ни надежди. :lol:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

На мен по телефона ми казаха за 0,5 кг -123 лев с ДДС.Това за РМ АГРО+
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от chakal »

Здравеите
Фирммата RM agro не е благотворителна защо да казва че при топлина и хранителен разтвор
Гъбички и бактерии се размножават как на ютуб канала на. Иван Руских еобяснено
Подробно .Читаите всех 197 клипа Успех
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Няма проблем да се подели известно количество, но дали няма да попаднем на лошо съхраняван препарат (спори на Триходерма) ?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

И ако се съберем и си поделим някакво количество,можем ли да си я имаме тая гъбка постоянно.Примерно да си я размножаваме на някакъв интервал от време,и вече размножена,можем ли да я съхраняваме и как? Или другата година пак ще трябва да си делиме ,по-другата пак и така..
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

alys написа: Дек 13, '18, 19:08 Няма проблем да се подели известно количество, но дали няма да попаднем на лошо съхраняван препарат (спори на Триходерма) ?
Ми може да попаднем на лошо съхраняван препарат,или с изтекла годност...Гледай на рекламното пликче на Петър,че няма дата на производство..Какво пречи на три годишен продукт,да му праснат вчерашна дата? Айде да дадем 300 лева и да си делкаме колкото си искаме...Па после-Триходермата не струва..Ми няма да струва,като е умрела...Май ще си мина и без гъбки и хлорхексидин..И друго-какво толко съм пръскал със сода и йод,като си е бош лаф..Доматите са си били устойчиви,земята без болести и те така...Ще си сея пролетта сидератите,че съм купил и това,ще си мулчирам,ще си полея с Байкала и каквото стане...Айде ша ги ева и доматите...Много съм се ядосал..Ми аз децата отгледах по-лесно..
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Нали затова се кефя на отношението на Клеър към земята и доматите. Малко не ми стиска да съм точно като нея, защото пръскам с мляко и йод, но това е за мое успокоение, че все пак нещо съм направила за по-малко болести. :) Дори мисля да намаля тези дейности до минимум. В оранжерията вече трупам по малко сено, все ще се събере за мулч. (и я по-ведро!)
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 193 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от НАМ »

Да се включа и аз по въпроса за гъбите. Използването им е важна част от азиатското (японско, корейско) Природно земеделие, Natural farming го наричат в англоговоращите страни. Има рецепти в него как сами да си култивираме благоприятни гъби и бактерии, които растат в обкръжението на собствената ни градина, а не в другия край на света. При това почти без пари. Зимата имаме време да попреведем и систематизираме рецептите на български. На мен този начин ми изглежда много по-надежден, отколкото да си поръчвам култивирани незнайно къде незнайно кога гъби и бактерии. Ако има интерес, ще пусна линкове, но са на английски всички.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”