Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

alys написа: Ное 18, '18, 13:25Не се брои. :)
Шшт,брои се ,не брои се,нали съм тук,не съм беглец... :dovolen: Я виж какво стръкче си имам..Преди един месец го снимах на фаза котиледони,а сега имаме пъпчици за цвят..Другия корен не го снимах,защото го съсипах...Живо е и се развива,но е грозно...Нали съм Ивко пробата..След малко ще ги пресадя в по-големи саксийки...Само да не ме измори червения отел... :lol:

Изображение

Изображение

Поливал съм ги на Краси по системата-икономично,и чакам котиледоните леко да се отпуснат...До сега не съм имал такива корени на тази фаза...Или ,ако съм имал,са били жълти или зелени..Краси,не ми прилича,че съм мъж,ама ще те цункам :tzeluvka:

Изображение

Изображение

И на каква температура стават нещата..

Изображение
Последно промяна от ivko69 на Ное 18, '18, 13:56, променено общо 1 път.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Нина, също така си мисля, че в оранжерии е хубаво да се сади чесън или както пишат, да се разхвърлят скилидки. За тераса е приложимо. Това за Помидорче беше.
ivko69 написа: Ное 18, '18, 13:45 Я виж какво стръкче си имам..Преди един месец го снимах на фаза котиледони,а сега имаме пъпчици за цвят..Другия корен не го снимах,защото го съсипах...След малко ще ги пресадя в по-големи саксийки...Само да не ме измори червения отел... :lol:
Като качиш снимките, ще видим новите проби.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Явно винцето е силничко,бях пропуснал снимките.... :lol:
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Нина, откъде във Варна си купуваш лепките?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Пак 10 госта,и пак си мълчат...Я да ви кажа с какво си мезя,докато си пия винцето...И ще се отървете от мен поне за четири-пет часа,защото вече ми фукнаха ушите...Който има отелово вино знае за какво става въпрос...Ушите казват "фуут",заглъхват и вече ти е все едно... :lol: И почва да ти се спи...Или ,ако си по-млад,те хвърля в комфликт..В бой,по нашенски.. :lol: Дааааа..Та да се върнем на мезето...Миналата седмица,събота или неделя,не помня,ма един комшия ме викна да му оправя прасето...Клане,пърлене,сваляне на сланина,разфасоване,абе от а до я...Отидох,свърших работата,чистичко,бързо...Пийнахме,хапнахме и много здраве...Да,ама днес майка му дойде и ми донесе пръжки,малко месо,един буркан покрекло и три буркана мас...От маста съм много доволен,защото правя разни мазила,ма това е друга тема...Та гребнах от пръжките в една купа,задуших,ма много леко две стръкчета праз,омешах ги и ги поръсих с шарена сол,мое производство...Мааалеййй..Дано не ме прочете някой веган,как ям себеподобните си....

Ха,и вижте корените на пипера къде са..В долната половина на чашката..Субстрата е почти винаги сух,и като полея водата се стича на дъното,а чашките не са пробити...И корените следват водата...Малеей,ще ги разцепа доматите догодина...
Последно промяна от ivko69 на Ное 18, '18, 15:07, променено общо 1 път.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от shoshy »

Ивко, да ти е сладко!
А за гостите...явно е технически проблем....и на мен ми излиза че аз и само гости са в темата.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

shoshy написа: Ное 18, '18, 15:05 Ивко, да ти е сладко!
А за гостите...явно е технически проблем....и на мен ми излиза че аз и само гости са в темата.
Благодаря ти...Ръчкам темата,дано да тръгне..Ама без мене,защото ще поспя малко...Помидорче,ще поспя,а не както викаш ти-че дрема след обяд..Направо си спя.... :lol:
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1690
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 297 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от penkeler »

shoshy написа: Ное 18, '18, 15:05... А за гостите...явно е технически проблем....и на мен ми излиза че аз и само гости са в темата.
Ами не знам дали е така. И на мен често ми се лучва само да чета, без да съм се логнал. Все пак, форума не е клюкарски, а тематичен. Когато нямам мнение за публикуване, защо да не чета?
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

lidiq_macka написа: Ное 18, '18, 14:05 Нина, откъде във Варна си купуваш лепките?
Едната година си ги поръчах по интернет, а миналата ги взех отнякъде, но не съм сигурна откъде, или от Marea, или от Сортови семена на Колхозния.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Правете си ги. Писали сме. Жълти и сини картончета от книжарницата и лепило за вредители от ветеринарната аптека (предполагам го има и другаде).
May the Force be with You!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”