Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ако става въпрос за Хъни Муун,то ме пиши с 30 семена,и пак казвам-ако е възможно...Защото днес мислих,и измислих... :lol: Ако не се доредя за 30 семки,ще си купя едно пакетче от 250,и ще си ги разделя за 8-10 години...В стъклени шишенца,увити в алуминиево фолио,в хладилника, и те така.... :lol: Щото тия нови лехи ще искат и хубави домати....
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ивко, ама така се лишаваш от възможността всяка година да садиш различни сортове. Вече не помня дали съм питала дали си го отглеждал, ако не ти хареса?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Мииии,аз много имах където не ми харесват...И не искам да пробвам всяка година нови сортове,а искам да си намеря един ранен,един средно ранен и един късен....Много ли искам? И няма да спирам с пробите,докато не ги намеря....Така ще е и с краставиците,и с боба,и с лютите чушлета,и с тиквите.....В ментата вече съм сигурен...
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Аз пък четох, че трябва да се садят повече дюли :hihihi: , да не се набляга чак толкова на доматите. :D
Митко ще го чакаме да даде отзиви от новия ранен домат. Средноранни са повечето. От късните признавам засега Розов блян.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Аааа,дюлите имат много приложения-сладко,пелте ли беше,желе,компот и имаше още нещо... :hmmm: Кво ли беше?
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

И аз искам да опитам Хъни муун 10 или 20броя.Мисля че в едно видео на Краси ме впечатли.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Teodora76 »

Аз също бих искала 30 семена Хъни Муун.
Благодаря за възможността!
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Само за Honey Moon........
Ще направя някакъв списък, но с уговорката, че нищо не обещавам защото има много време още! Идеята ми е ако не бързате да се вземат през м. Януари, че да са по-пресни. Ако кажете вземаме през м. Декември. Те доматите си имат 5 години кълняемост - та мисля няма проблем!

Списъка е от последните страници и няма да се връщам назад. Който не се вижда да ми пише на мейла, а там ще разменим телефони и т.н - да не пълним тук! В мейла да ми пише и ника от форума! Имайте предвид, че една семка ще излезе около 27 стотинки - та примерно 10 семана ще са 2.70 а доставката ви 4 лева и т.н. Е ще пращам и подаръци, но ще видим какво има в кутията от Дядо Коледа! :dovolen:

[email protected]

Тези, които са в списъка драснете по един мейл да започна да събирам контакти!?
Teodora76 - 30
хортензия - 20
ivko69 - 30
MitkoGeorgiev - 30
Tити - 30
mimivd - 40
maria67 - 50
мечтица - 10
До тук вече един малък пакет!

И друго - нали се сещате, че няма как да се справя с 50- 100 човека :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Ако срещна желания от един град дали може на единия да пратя? Или пък ако някой ще праща неща на други да вземе повече!


Въпрос към @нина - ще вземаш ли от препоръчания от Миша сорт Алианс? Ако да дали може да се пробваме да пратиш. И др. може да искат и аз да им пратя?
May the Force be with You!
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Миша написа: Ное 9, '18, 18:27
нина написа: Ное 9, '18, 14:47 Благодаря, Миша, категорично се отказвам от него! А може ли да ми препоръчаш хубав детерминантен сорт. Под хубав разбирам сравнително ран, вкусен, може и червен. Виждам, че повечето харесвате Бонония, но вегетацията му е дълга, а аз нямам условия да поливам и в жегите ми е трудно, затова гледам по-раничко да узреят. Една година сяхме Елена, но ми бяха тотално безвкусни, може и от условията да е било. На големината също не държа!
Алианс на Клаус
Домата изглежда наистина чудесен, но 1000 семки ще са ми маалко повечко, така че ако се появят и други желаещи, може да си разделим един пакет! Впечатли ме в описанието и с дългото плододаване! Още веднъж благодаря, Миша!
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Засега няма други желаещи за Алианс. Ако се появят, мога да се пробвам да пратя, ще ми обясните как! Сама няма да купувам, защото сея по 40 корена домати общо!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”