Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,ми то в Русия доматите им стават за по кратък срок... :hmmm: Айде да сключим една сделка-ти ще ми пращаш сирене,а аз ще ти пращам домати...Ще почна от юни...
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Знаеш какво да поискаш, Ивко! :D Бройката овце леко надминава броя на кучетата и котките ни. А даващите мляко бяха наполовина. Та май без домати ще си остана. ;)
Лабрадорите в оранжерията зреят през юни. През юли зреят едроплодните пак там, ако не ги разболея.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ооо,имаме си рожденнички..


МГХ,Мечтица,да сте живи и здрави... :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от мечтица »

Ивко благодаря! :gush: :gush: :gush:
Тъкмо влязох да покажа последните доматки от оранжерия.
Вчера приключих сезона,имаше още доста завързани зелени домати-дребосъци. :dovolen:
Но зимата идва,ако познаят синоптици,още през ноември да сме подготвени за сняг. :lol:
Тези дни трябва да обеззаразя оранжерия и засявам салатки,разсада отдавна готов,малко зелен лук и спанак.
Това последния вчерашен домат,е дребен,но пак многооо сладък :daaa:
Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Сети са на 21 май, засадени на 21 юли и първи домат на 8 октомври.
А тези са от вчера:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Идеята ми беше да си направя изводи, как се развиват директните ми домати, които гледам на открито в оранжерията.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алекс,какви са тия домати по литър където показваш..Това си е салатата на една добра компания.. :lol: Ще кажеш ли кои сортове са?
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

И на мен ми е интересно какъв е сорта, защото ми дадоха семена за ''Едър Розов'' и доматките бяха точно такива.Като форма, да не помислите като размер. :lol:
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Сорта се казва Алекс ;) и е директен. Истината е, че не го знам - отделих си семена 2012 година от една Софийска борса и от тогава го гледам. През тези години се е опрашил и с други домати - но по скоро се доближава до розов блян и магия и като растение, вкус и устойчивост на болести. Обичайния размер е 500-600 гр., както и при гореизброените. Отдавна съм се спрял на 4-5 сорта и тук идеята беше друга, понеже си правя голяма затворена конструкция да видя как ще се развиват директните сортовете, които гледах включително до тази година навън!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

Благодаря за поздравленията за РД. Аз вече изчистих мястото и поникнаха белият синап и фацелията. Мисля за фолио, в което да садя и нова конструкция за мрежата. Ама има време да мисля цяла зима.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

В събота обрах повечето по-едри зелени домати в градината, а вчера завих няколко участъка, където има много останали малки доматчета с агривело. Ако успеят да оцелеят от предвиденото за четвъртък-петък захлаждане, ще има още малко домати. :D
Сортовете - Италианска круша, Сърца на Алис, Розов блян, Ръгби, Бонония, Розово с картофени листа, Розова праскова, Змей на Еми, Японски черен, Алтайски оранжев, Рапунцел, Черен пипер - това са основните, които са все още "действащи". Розовият мед също произведе късни домати, но почнаха да се деформират с настъпването на по-хладното време, за разлика от останалите изброени.
А Розовото с картофени листа си промени цвета и си узря с нормалния цвят - явно не съм забелязала, че минава през такава фаза... :hmmm:

Изображение

Изображение
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”