Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

alys написа: Окт 8, '18, 11:02 Дон Домат, не беше към тебе закачката за сортовете. :) Лидето цитира след мене и колегата "и ловец съм, и рибар съм" си знае кой е. :hihihi:
Ша ви папам... :lol: И двете.... :lol:
Вижте какво намерих за тоя домат....Жената която ми даде семената,беше много сигурна в думите си,говореше ми тихичко,като че ли ще сваляме правителството,и ме гледаше право в очите..А аз познавам тия очи... ;) Все едно ми рече: -вземи тия семена,за да ме запомниш...Ще ги пробвам...
Лиде,не ме е страх от ревизий,даже са наложителни,защото...така...До сега трябваше да сме се ревизирали поне по два пъти....За половин час толкова информация можем да обменим,че ...С това писане мамката ми разкатахте...Трудно ми е..И с течение на времето не ми става по-лесно...
http://binar.bg/61974/avtentichniyat-bg-domat/
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Глей ти! :hmmm: Да го завъдиш немедлено!Сега се сетих, че преди 2г.си купих семена от Емилиян Дамянов няколко сорта и единия беше Куртовски.Ама червен.И не беше в някаква оригинална опаковка.Щом не го повторих, значи толкова е бил Куртовски.Като всичко купено от него.

Догодина, живот и здраве, ако искате може да си спретнем някъде по средата една другарска среща.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

lidiq_macka написа: Окт 8, '18, 21:41 Догодина, живот и здраве, ако искате може да си спретнем някъде по средата една другарска среща.
:ieeee:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2848
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

Ивко , ти пробвай , пробвай .После. ще чакаме реклама на сортовете ама да не забравиш , че от сега трабва да седнеш да сгъваш пликчета за семенца , че после като писнем всички няма да имаш време.

Лиде , направо ти завидях :shock: . Браво ! Ми на теб не ти трябва оранжерия.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

lidiq_macka написа: Окт 8, '18, 21:41 Глей ти! :hmmm: Да го завъдиш немедлено!Сега се сетих, че преди 2г.си купих семена от Емилиян Дамянов няколко сорта и единия беше Куртовски.Ама червен.И не беше в някаква оригинална опаковка.Щом не го повторих, значи толкова е бил Куртовски.Като всичко купено от него.

Догодина, живот и здраве, ако искате може да си спретнем някъде по средата една другарска среща.
Аааааа,добър ден...Що пък догодина... :hmmm: Реши ли някой да си направи празник,определен ден няма..Всеки ден е празник...Ма да не ви притискам,когато решите....Малеийййй,как ще ви нагушкаммм......

Клеър, пликчетата са ми най-малкия проблем...Като ревна на Алис,че имам нужда,тя милата веднага праща...Е,ако искаш от ония сгънатите,няма проблем...Аз ги предпочитам защото са хартиени,и няма шанс да ми се скапат семенцата...В найлоновите все ги мисля,един конденз и чао...
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от polyabs »

Сега по повод доматената среща ... предлагам 2 пъти в годината като цветарките - ранно лято за размяна на разсадите на кой каквото е останало и 2ри път като цъфнат розите .... опс ... като узреят доматите :lol:
По повод сортовете, аз съм от тези дето садят над 50 сорта, но тази година беше дъждовно, нямах и много време да ги обикалям защото си смених работата и бяха доста болни, за това и не участвах в разискванията и не можах да събера семена от тях, но имам от миналата година малко и някои пак ще ги повторя защото са изпитани: Руми Варна и Крушовидния на Теди много ми харесаха също, но ще сея и Момини сълзи, от Христов: Дуся жълта, Златото на махараджата, Спекалд роман, както и един домат за пълнене. Ще сея и от доматите на свекървата, няколко вида черита от Христов, както и от Ивковата селекция ... и докато дойде време да правим разсади пак ще станат много ;)
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Еййййй, хванахте ме. Къщата им пази завет откъм север и от сланите, по им е топличко и си къкрят до късно.Вярно, лятото им скрива следобедното слънце, но го преживяват.Имам някои корени които не можаха да се реализират когато им беше времето поради ред причини, сега са направили едни едри китки.....ама зелени.Няма да станат зян, по-нататък ще ги прибера за доузряване.
За среща 2 пъти в годината съм ЗА! :ieeemyzh: Точно по разсадено и ракиено време.Ще си носим кой каквото има и ще си менкаме.Ще го измислим.
Идеал
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 11, '18, 15:45

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Идеал »

Дилетантски въпрос,напълно зелени домати узряват ли откъснати и оставени в щайга?
И ако не,моля за рецепта за хубава туршия със зелени домати и още нещо ...
Че и аз като на Лидия, пълен с едри и много зелени домати се оказах.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Узряват, узряват и още как! Ако ги оставиш на тъмно и студено, ще ядеш домати до догодина! Ако ги наредиш на прозорец, ще узреят много бързо.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Окт 8, '18, 22:51 Е,ако искаш от ония сгънатите,няма проблем...Аз ги предпочитам защото са хартиени,и няма шанс да ми се скапат семенцата...В найлоновите все ги мисля,един конденз и чао...
Нищо им няма в найлоновите пликчета, само трябва хубаво да са изсъхнали, то е ясно.
Обаче освен пликчета, трябва да пращаме самоадресиран плик с марка до Ивко, че и марките свършват бързо, не само пликчетата. Това съвсем сериозно, защото още ми е съвестно колко много го натоварихме.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”