Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Чини ми се, че е Крокодил.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

lidiq_macka написа: Авг 17, '18, 22:00 Чини ми се, че е Крокодил.
:daaa: Много вкусна.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

lidiq_macka написа: Авг 17, '18, 22:00 Чини ми се, че е Крокодил.
Крокодил е :)
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Момичета, благодаря за отговорите.
Лиде, много хубаво си го написала. Последните слънчеви зеленчуци и тъгата по отминаващото лято.
Миленка, много хубава снимка. Лятно изобилие. Да не ме забравиш, че съм на опашката за крокодилите. Даде ми много хубава идея за Фрош на външната мивка. Сега на двора има само импровизирано кранче, но не пречи да сменя препарата там с Фрош. А мивката след година-две дано стане. Само здраве да е!
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Опаа, здравейте компанията.Дон Домат отново е на линия.
Бях малко на почивка из Гърция, ама не се хваля, ми да кажа за доматите, че и там не са добре. :hihihi:
От Комотини до Керамоти положението е същото както при нас, пожълтели корени отдолу нагоре.Най интересното е че ги отглеждат по странен за мен начин.5-6 корена засадени в кръг и коловете вързани на кула. :hmmm:
И снимки правих , ама много късно разбрах че телефона ми не държи под вода и така всичко отидЕ. :ufff:
Ама хубавото е че сега ще си купя от тия модерните, с двете камери и ще видите какви снимки ще качвам догодина.Само да не са като тазгодишните.....
В градината ми изчистих всичко, а интересното е че още имам домати от тези които обрах зелени.Оранжерията я изчистих и затворих за около седмица, като температурата по обяд стигаше 50 гр.И като си мислих, че съм изтрепал всичко гадно, боднах 10-тина корена късни домати.Да ама не, след 2 седмици по единия се появи листна плесен.Изчистих листата, не съм пръскал, само ги наблюдавам.
До края на месеца да наваксам с работата и ще съм редовен тука. :stiskam: То, не че има файда от мен де, ама дет се вика калабалък да става.
:nazdrave:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат, честит телефон (ааа, май избързах, ама дано го купиш скоро)! Само хубави разговори и снимки! Ще обменяме опит относно листната плесен. И по моите от колтуците се опитва да пълзи, но леко изкършвам долните листа. Няма закога да ги обезлистя съвсем. Имат цвят, завръз, да видим кой кого. Сигурно ще задам един и същи въпрос, но имаше ли Амати в оранжерията? Интересно ми е като пишат, че някои сортове не се поддават, дали е вярно. За вкуса явно е индивидуално.
След маната в градината дори висят зелени домати, които не са поразени, все още :). Вчера изхвърлихме 2 големи кофи маносани домати. Връхчетата растат, поне радват окото, ако не друго.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

alys написа: Авг 19, '18, 12:53 Сигурно ще задам един и същи въпрос, но имаше ли Амати в оранжерията? Интересно ми е като пишат, че някои сортове не се поддават, дали е вярно. За вкуса явно е индивидуално.
Алис тази година не сях Амати, щото не намерих сигуррни семена.сортовете са Оптима и Биг Бийф.Избрах ги за късни щото най ми харесват от хибридите.На ранните плесента не им повлия.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

А кои ти бяха ранни? Пак Оптима и Биг Бийф ли?
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

alys написа: Авг 19, '18, 15:04 А кои ти бяха ранни? Пак Оптима и Биг Бийф ли?
Оптима,Биг Бийф,Афен и Панекра.Това са сортовете които ми харесват като цяло за оранжерията.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат, не разбрах защо си изскубал доматите в оранжерията. Когато всичко е наред, като насадя, всичко живо плододава до края на октомври. Тази година за пръв път изскубах половината, защото нещо се разболяха, а останалите ги обезлистих заради листна плесен. Те обаче пуснаха по някой и друг колтук, дори висят домати на обезлистените стъбла. А иначе засадих нови домати от колтуци.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”