Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

Ооо, този мамин домат ме заинтригува. Да не е нещото ,което търся от години, старият Идеал от едно време.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ивко, обра ли доматите! Ако не си, ще се съглася с apis да не ги обираш. И какъв е този сорт, който е толкова претенциозен (само на него не му достига нещо)? Иначе ще узреят бавно. Онзи мой дребос от снимката на 12 март е бил обран в края на септември, началото на октомври (ама е бил съвсееем непораснал). Ако са едри, естествено ще узреят бързо. Напоследък много надавам ухо на неколтученето. Харесва ми, че евентуално може да не се колтучи. И аз съм така със сортовете. Сорта, който харесвам, вече ми е известен, че преди също беше "розови наши" или "мой розов". Да беше устойчив като хибридите и да раждаше като тях, само него щях да отглеждам.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Teodora76 »

Ивко, сега като похвали доматите и лютите чушки на тъщата, опашката за семена се увеличава!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Бях се приготвил да си лягам,но си имам традиция..За здрав сън си пийвам по една глътка ракия...И нали върша на хората услуги,дребни,без пари,на тоя заваря нещо,на друг заточа мотика или диск за дърва,на друг -друго,трето,пето и т.н. ,та хората ми носят,кой яйца,кой сирене,ракия и така...Нали ви казвам,селяндурски работи.. :dovolen: Та застанал съм сега пред шкафа със шишетата,защото аз ракия в хладилник не слагам и гледам на една половинка от минерална вода пише мус.от. Взех го и мисля :idea1: Какво да е това,сигурно Мускат отонел...Пийнах и си тръгнах към спалната,но...на третата крачка замръзнах..Бааааси елексира..Сигурно ще ми е много здрав съня,защото ще пийна поне още два-три пъти...А утре ще водя разследване от къде е дошла тази хубавица.....
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Явно ще се ляга по-късно...
МГХ,не е идеал,по-едър е от него..
Алис,не съм ги обрал,сорта е Розово с картофени листа...Ще ги оставя на корена...Ще ги оставя,ма като пиша и се хващам,че шибам по-силно по клавиатурата,нервен съм... :lol:Яд ме е на тях,а узряха първи и на вид и цвят са много приятни..

Теодора,не се плаша от опашки,даже ми е приятно..На есен ще направя снимки на всичко което имам и с ГОЛЯМО удоволствие ще го споделя с вас...

Аааа,и домата от снимката до сега не е пръскан с нищо,ама нищо..Единствено съм му обеззаразил семената...

Помидорче,ако четеш,бегай бързо под външната чешма,бъркай в кофата в която знаеш какво трябва да има и..назраве.. :nazdrave:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,а във връзка с късмета...С моя шеф,италианец,сме вече десет години заедно и той много често ми вика "ил мио фортунато,вени куа",което в началото си мислех,че е някаква закачка,но после като понаучих езика се оказа,че е "моя късметлия,ела тук"...И сигурно съм му на късмет,защото трети месец се правя на сърдит и не ходя на работа,обаче той си ми праща заплатата и гледа да не е на близо...Ама от утре тръгвам и се почва с теглото.... :snif:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

И понеже от ракията се ококилчих и явно няма да се спи в близкия един час,а вие както съм забелязал,по някакъв неписан закон,след дванайсе часа ви няма,си взимам мус.от. и отивам отвън да броя звездите...То пък се изяснило,та ще ми извади очите и както викаме ние врачаните-дзвезди колко щеш,само ти требва око да ги броиш...Па утре кой си има работа-да си я работи, може пак да съм сърдит,какво е това,у четвъртък ще ми оди на работа...
И къде на тая клавиатура е клавиша за ударение????
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

И при мене вътрешните картофени пожълтяха и ги изскубах. А за тези отвън дума не смея да издумам, засега. Една седмица се оказа съвсем точно да ми се петносат още 2-3 кг от ОБРАНИТЕ маносани домати. Мога ли да спра този процес, че имам още зелени. Сега тия ще ги направя за зимата, няма да ги хвърля, но не ми влизаше в плановете.
За хибридите някой ще сподели ли по въпроса с устойчивост срещу листна плесен?
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2879
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1338 пъти
Получил благодарност: 1320 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

МГХ написа: Юли 25, '18, 22:42 Ооо, този мамин домат ме заинтригува. Да не е нещото ,което търся от години, старият Идеал от едно време.
МГХ, аз имам идеал от едно време. Даде ми го една близка позната . Понеже ми го даде доста късно , сях само няколко семеца да видя наистина ли е това което беше. Сях го края на март и чакам скоро да си откъсна и да го пробвам. А иначе тя твърди че пазят сорта от 54 та година. Ако излезе истина ще споделя и който иска ще пратя семенца.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

alys написа: Юли 26, '18, 08:58 И при мене вътрешните картофени пожълтяха и ги изскубах. А за тези отвън дума не смея да издумам, засега. Една седмица се оказа съвсем точно да ми се петносат още 2-3 кг от ОБРАНИТЕ маносани домати. Мога ли да спра този процес, че имам още зелени. Сега тия ще ги направя за зимата, няма да ги хвърля, но не ми влизаше в плановете.
За хибридите някой ще сподели ли по въпроса с устойчивост срещу листна плесен?
Алис,аз пак не отидох на работа,но от сутринта свърших сума ти неща,и едното от тях е да се разровча и да видя с какво мога да ти помогна...Та,устойчиви хибриди на листна плесен има колкото си щеш в semenata.com ,като цената им варира от 22 до 80 лв.И като вече съм видял кои са,ще ти ги напиша за да не се бавиш и ти..VP1,Амати,Фуджи пинк,Бенатар,Буран,Гардел,Десперадо,Картие,Матиас,Матисимо,Мондиал,Пинк бомб..Разгледай ги,от тях имаше и ранни,а мисля че това търсиш... :tzeluvka:

Ааа,и днес е баси хубавото време,успях да напръскам още в шест и половина.. :ieeemyzh:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”