Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Пишеме си ние,че на Теодора крушите раждат много,ма колко много,ще ви каже Ивко...Скокнах в градинката и почнах да ги броя..Като почнах да броя първия корен,видях,че незнайно защо съм го оставил с три стъбла...Та изброих ги веднъж,после за по-сигурно още веднъж и се оказа,че тоя корен има 41 домата,като тук не влизат току що вързалите..Другия корен съм го оставил с две стъбла и на него има 29 домата..Така че Алис,привързвай ги с по-здрави връзки... :lol:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от apis »

ivko69 , как стават тези китки !? Нещо не съм прочела сигурно.
Кои основни неща сме пропуснали да се направят ?
Напиши с по две три думи,поне първите 1-3 най важни точки,
които да се изпълнят,при непарниково отглеждане.
blader
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Юни 12, '17, 10:25
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от blader »

Здравейте, тази година доматите не са както предните 2 по разбираеми причини, но точно коренчетата с отрупани плодове ги мъчи нещо. Моля някой ако знае какво е да сподели:

Изображение
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

apis написа: Юли 23, '18, 09:07 ivko69 , как стават тези китки !? Нещо не съм прочела сигурно.
Кои основни неща сме пропуснали да се направят ?
Напиши с по две три думи,поне първите 1-3 най важни точки,
които да се изпълнят,при непарниково отглеждане.
Е па ти намери кой да питаш... :hmmm: Знам ли какво правя..Има вече утъпкани пътеки по които ходя..Всички тука от форума са ме научили на нещо,аз гледам да го изпълнявам и резултата е на лице..Сял съм февруари и март ,успях да направя добър разсад,насадих го в края на април,наторил съм веднъж с пепел,мая и коприва и веднъж с хумустим,мулчирам си редовно с окосена трева,връзвам,чистя от култуци,каквото заболее и е опасно-скубя,а не се пробвам да лекувам,пръскам с мляко и йод и те така...Аааа,и докато си ровча в градинката,пия бира... :lol: Според мен много зависи и от сорта,защото и аз имам такива с по една китка..И нали се сещаш,че тия снимки които пускам са все подбрани :nod: няма да ви снимам и гадостите,да не си помислите,че при мене всичко е наред....Е вчера скубнах един корен,защото се наведох да откъсна един домат и той ми изтече в ръката..Пипнах другия-и той пълен с вода..Загледах нагоре-и зелените плодове с едни участъци леко хлътнали и започнали да събират течност...Ми въобще не му се чудих,ами го изгоних от градинката.. :lol: И едно Ръгби ме ядосва и сигурно и на него ще му бия шута ..И мерак трябва,а аз имам за 100 души...
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

alys написа: Юли 22, '18, 23:13 Ивко, толкова домати на моите растения не съм виждала, не се и надявам. Пу-пу! Ама поне да не боледуват.
Теди, беше писала, че имаме еднакви вкусове, но вече е точно. :) А приличат ли си Меделина и Руми Варна?
За бройките, когато аз искам, и 5 семена са ми достатъчни. Когато съм пращала и са ми останали малко, пращам 10. Много ми се иска тази година да се въздържа от взимане. Ако ги ям на салата, всички домати ми харесват.
Аз също съм сяла и двата сорта за сравнение, обаче Меделината ми е малко на сянка и закъснява малко. На външен вид си приличат но има също така и малка разлика. До няколко дни ще опитам и на вкус как е. Ще направя и разрез на домата да видя и камерите да направя пълно сравнение.
Иначе и на сянка добре си ражда а плодовете по размер са като Руми варна.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

Аз пък съм фен и на крушовидните и сега много ме заинтригувахте с тези от Теодора, така че и аз ще помоля за няколко семчици.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Teodora76 »

Ето я Меделината:
Изображение
Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Клеър »

Teodora76 написа: Юли 23, '18, 12:54 Ето я Меделината:
Изображение
Изображение
Изглежда на снимката , че има малка кухинка както се получава и при братовчед му. Единствената разлика външно , която откривам за момента е , че Меделината има лек жълтеникав пръстен при началото на зачервяването и че някои екземпляри от долната страна не са равни а леко издути.
Като цяло си мисля , че ще е нещо супер подобно.
Ако е и сладък като мед - грешка няма да има.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Понеже в къщи всички се мръщим на изтрамбушените за семе домати,а те станаха две тави и в хладилника тия най старите,две купи,решихме със мацата да си направим сок за пици...Смляхме парчетата,сол,босилек,мерудия и риган и хоп-28 бурканчета от лютеница по 350 грама...Баси,слагам зимнина.... :hmmm: А урожая тепърва започва.. :stiskam: Не вярвах,че ще стигна до тук..

Теодорче последните два домата от крушата имаха семена,напълних една чашка,сигурно са над 200 броя :ieeemyzh:
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Ивко, разкажи подробно за подхранването с коприва, пепел и мая. По колко на коренче и рецептата? А маята от тези на кубчета или в пакетчеата суха. А какво е хумустин?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”