Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Teodora76 написа: Юли 22, '18, 21:13 Радвам се, че ви харесва Крушовидния домат, не знам на какво е устойчив, но наистина той най- малко боледува.
ivko69, Крушовидния е с малко семена, но при теб наистина са много малко, миналата година събрах семена от два домата, имаше и за мен и за раздаване!
Днес събрах семена от Меделина, много ми хареса и като растение и като завръз, но в оранжерията е с малко по- дълги междувъзлия, определено е за градината, където ще го пробвам другата година.
Теодорче, събирайте семена с Ивко, че на вас чакаме.... :stiskam:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Абе аз събирам и ще продължавам,но ми кажете като разменяте семенца,по колко горе-долу си пращате...Аз както им правя тест за кълняемост и до сега всичко е 10 от 10 ,мисля че 15-20 бройки е разумно число...

И като гледам,че тук си пишем двайсетина души,ще спра всички сортове на 600 и те така.... :lol:
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Teodora76 »

Аз не ги броя, слагам на око, но 15- 20 е нормално, не правя тестове за кълняемост, ето в момента семената от Меделина с в бурканче с малко вода, след два или три дни вече са започнали да ферментират, измивам, и оставям да съхнат върху вестник или домакинска хартия.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от shoshy »

Туй с размяната е много добра практика...ама такива като мен, дето доматите им са "гола вода" разбирайте хем ги няма, хем са от купени семена, какво да предложим за размяна - не знам :hmmmmmm: :snif: .
Освен срещу заплащане.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Няма да се притесняваш,ще давам и на вересия... :lol: Само следи темата,та като кажа че съм събрал достатъчно,да ме подсетиш...
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от shoshy »

Аз темата я следя редовно, ама не пиша щото няма с какво да се похваля. В темата с болести съм по-актина, за съжаление 😔.
Ама се радвам на вашите доматки и ентусиазъм 😀.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Ивко, толкова домати на моите растения не съм виждала, не се и надявам. Пу-пу! Ама поне да не боледуват.
Теди, беше писала, че имаме еднакви вкусове, но вече е точно. :) А приличат ли си Меделина и Руми Варна?
За бройките, когато аз искам, и 5 семена са ми достатъчни. Когато съм пращала и са ми останали малко, пращам 10. Много ми се иска тази година да се въздържа от взимане. Ако ги ям на салата, всички домати ми харесват.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Мисля, че десетина семки са съвсем достатъчни.Да не затрудняваме много тези, които ще ни осеменяват.Пък и изтръмбушения домат и на вкус не е като другия.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Teodora76 »

alys написа: Юли 22, '18, 23:13 Ивко, толкова домати на моите растения не съм виждала, не се и надявам. Пу-пу! Ама поне да не боледуват.
Теди, беше писала, че имаме еднакви вкусове, но вече е точно. :) А приличат ли си Меделина и Руми Варна?
За бройките, когато аз искам, и 5 семена са ми достатъчни. Когато съм пращала и са ми останали малко, пращам 10. Много ми се иска тази година да се въздържа от взимане. Ако ги ям на салата, всички домати ми харесват.
Според мен си приличат, интересното е, че на две жени от селото на които съм давала семена, намират прилика.
alys, ще очаквам и твоето мнение.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

alys написа: Юли 22, '18, 23:13 Много ми се иска тази година да се въздържа от взимане. Ако ги ям на салата, всички домати ми харесват.
Няма точно сега да ми се въздържаш,защото задължително трябва да ти пратя Полярник...Знаеш как го подстригах,знаеш колко доматки набрах от него,на мен ми е вкусен,а за салата е перфектен..Съжалявам,че нямам с какво да ти го снимам за да го видиш сега-на култуците,които израстоха има поне по 30-40 доматки и не престава да цъфти ...Не е боледувал,не напуква,не е много висок и връзва всички китки,въобще не му пука че вали или че е жега...И сигурно е много траен,защото като застоят някой път доматите в хартиения плик,всички са омекнали,само той си стои както съм го откъснал..Само да се появи от някъде дъщеричката с фотото,ще ти го снимам и в разрез,за да видиш колко е красив..За мен е много добър сорт и догодина задължително ще има повече корени в градинката...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”