Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

:daaa:
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 193 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от НАМ »

МГХ написа: Юли 5, '18, 20:39
ivko69 написа: Юли 5, '18, 19:55 Абе аз ги намерих преди месец,ама с тая доставка не можах да се оправя...Бях хвърлил око на Бонито,Лабрадор-подобрен и още някакви,общо пет сорта..
няма ли някой ,който може да се справи с доставката? Ранни домати ми се искат и на мен. ;) :hmmm:
МГХ, не знам дали във форума е ставало дума за този полски сайт, https://www.pomidorlandia.pl/nasiona.html?cat=22 , много и интересни ранни сортове имат, повечето руски, но и канадски, американски и т.н. Аз си харесах толкова сортове за другата година, че сега се чудя как да стесня селекцията до разумен брой.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

НАМ ,всичко е добре,хората предлагат доста домати,но или кажи как да преведа страниците,или дай някой поляк да превежда.. :lol:
Титриф

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Титриф »

Мнението ми към руснаците е неутрално, за да не си разваляме калимерата, не за друго.
Нека си гледат джелезото, пък ние земеделието.Остава да ни учат как се гледа пипер и домат.
Гледах , гледах техни клипове и направо съм в потрес. Все пак реших да "кастрирам" първия плод на "развилке" при пипера. Ей така щото няма какво да правя. Ми тъга безбрежна. Оставих контрол и той вече има добре оформени чушки, а кастратите -нънци... ма за мен е развлечение , ако трябва от това да ми зависи хляба, бих ги проклел.
Варненската мацка Лидия ми прати семенца от надълго и широко разисквания сорт "Руми- Варна", за което съм благодарен,Толкоз тегаво семе не съм имал. Бе не ще и не ще да никне 15дни, през юни,ама сега е супер това което се пръкна. То да не пророкувам , ма като гледам как се осафери , ще даде богато.
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 193 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от НАМ »

ivko69 написа: Юли 5, '18, 21:42 НАМ ,всичко е добре,хората предлагат доста домати,но или кажи как да преведа страниците,или дай някой поляк да превежда.. :lol:
Има и на английски. Пробвай с преводача на гугъл. Иначе са толкова много, че не знам дали на някой би му останало време за всички. Аз бих помогнала, ако някой има вече някаква селекция и гугъла не му е достатъчен.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ти скоро пробвала ли си гугъл преводач..Не мога да му имам вяра изобщо..Горе -долу съм добре с италианския ,но някой път като реша да ползвам услугите на въпросния преводач се спуквам от смях..
НАМ
Кана кафе
Мнения: 555
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 193 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от НАМ »

[quote=Титриф post_id=828680
[/quote]

Тиртиф, и аз мислех като теб, докато не си взех къща в планината с почти сибирски климат. Тогава открих, че руснаците са разработили много сортове за този климат. Майка ми, която е в равнината, вече бере домати от разсада, който аз и дадох, а аз може този уикенд да откъсна първото узряло чери (евентуално). Убедена съм, че нашите сортове са най-вкусни и затова събирам и пазя семена, а и много се радвам, че всички в този форум го правят, но на мен ми трябват и домати, които да зреят по-рано, за да поизместя малко напред началото на сезона.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Teodora76 »

Лидия, аз имам от доматите на Руми Варна, но бих искала да опитам и от твоите, така че ако може и аз се нареждам на опашката.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Титриф написа: Юли 5, '18, 21:43 Мнението ми към руснаците е неутрално, за да не си разваляме калимерата, не за друго.
Нека си гледат джелезото, пък ние земеделието.Остава да ни учат как се гледа пипер и домат.
Гледах , гледах техни клипове и направо съм в потрес. Все пак реших да "кастрирам" първия плод на "развилке" при пипера. Ей така щото няма какво да правя. Ми тъга безбрежна. Оставих контрол и той вече има добре оформени чушки, а кастратите -нънци... ма за мен е развлечение , ако трябва от това да ми зависи хляба, бих ги проклел.
Варненската мацка Лидия ми прати семенца от надълго и широко разисквания сорт "Руми- Варна", за което съм благодарен,Толкоз тегаво семе не съм имал. Бе не ще и не ще да никне 15дни, през юни,ама сега е супер това което се пръкна. То да не пророкувам , ма като гледам как се осафери , ще даде богато.

Не можах да разбера какво точно си направил с пипера...Ако е това което си мисля,да прещипеш връхчето на 8-10то листо,то това при мен е задължителна практика..По тоя начин принуждаваш растението да пуска братчета(култуци) и то става на туфичка и дава повече чушки.Говоря за люти чушлета в саксий,за сладки чушки от рода на капията нямам наблюдения и не съм чувал да се прави..
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

Струва ми се иска да каже, че маха първия цвят на първото разклонение на пипера.
Това мнение съм го срещала и преди тук във форума, ако е така.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”