Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

И миналата година ми "лазиха по нервите" :), но да, в един момент вече имаха семена.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

Да ви се народят много лабрадорчета със и без семена , за да има и за нас :daaa: ;) Развеселихте ме с тях.
При мен имаше градушка и мрежата си свърши работата, дари без да е опъната както трябва, щото от вятъра се е откачила на две места Изображение
Елена58, прилича ми на картофена мана , но не съм специалист.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

:ufff: :svekurva: :cry:
При нас, три дни бури, градушки и мноого дъжд.Чак вчера успях да влезна в градината.Даже не посмях да снимам. :shock:
Сега почва голямото пръскане...ама май вече е късно.
И при мен мрежата си е свършила работата, но от силния вятър имам много счупени корени пипер и даже домати с коловете.Ма това е щото се направих на модерен и взех едни "специални" pvc колове за домати. :ufff: :ufff:
Иначе, добре че е оранжерията, че да ядем домати и краставици.
А тази година съм разочарован от Ръгбито.Същите семена като миналата, същите условия и отглеждане, а по три домата на корен. :hmmm:
А миналата нямаха обиране..
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Пламен написа: Юни 18, '18, 21:52 И аз ще събера семена от Лабрадор. В началото на зреенето от 20 доматчета 1 имаше семе, сега близо в половината. Може би трябва да достигнат някаква възраст, сякаш потребителската зрялост изпреварва ботаническата.
:hmmm: Аз имам предположение - за да се получат семена може би е необходимо да има повече нацъфтели съседни цветове в един и същи момент. Тъй като при мен лабрадорите са повече на брой, това условие е изпълнено още с първите завръзи.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Мм... не, не е решение. При мене са 21 корена. Днес в един имаше 3-4 семки, та сигурно ще има.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

alys написа: Юни 19, '18, 12:37 Мм... не, не е решение. При мене са 21 корена. Днес в един имаше 3-4 семки, та сигурно ще има.
Е, предавам се. Остава загадка. :hmmmmmm:
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от помидорче »

Ех, тези Лабрадори... Само за тях се говори. Ще взема и аз да си поискам няколко семенца.
Алис, ще ми запазиш ли?
Започнах да обръщам внимание какъв сорт домати купувам от пазара. Розова магия нещо блудкава ми се видя днес. Може би, защото е от парник... или просто не ми допада като вкус. Дребосъчето хареса Ръгби. Омете два големи домата. Чудя се дали да не засея от тях догодина, но дали стават за отглеждане навън. Прочетох коментар преди малко от Дон Домат, че една година раждат много, а друга не. При вас как е?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

помидорче написа: Юни 19, '18, 15:10 Дребосъчето хареса Ръгби. Омете два големи домата. Чудя се дали да не засея от тях догодина, но дали стават за отглеждане навън. Прочетох коментар преди малко от Дон Домат, че една година раждат много, а друга не. При вас как е?
Аз ги садя навън и при мен никога не правят толкова много домати на китка като в оранжерия или тук в полето. Все пак си е балкан /400 м н.в. и гори наоколо/. Обаче раждат доволно и ни харесват на вкус. Струва си да ги сееш. Нали не гониш добив, а садиш за себе си и семейството вкусни и чисти домати.
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

При мен раждат предоволно и навън, но не ми харесват много на вкус.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Помидорче, ще се радвам да събера семена и да изпратя. :)
Само да вметна, че Лабрадор е с доста посредствен вкус. Това е издържливо, много ниско растение, което ражда преди всички. В момента, в който едрите сортове узреят, никой не поглежда Лабрадор. :) Едно доматче е в границите на 50-70 до 100 г.
Ципата на Ръгби е много странна(пиша го поне за трети път), ама ММ го хареса. При мене в оранжерията се представя доста по-добре отколкото навън. Миналата година по погрешка насадих навън два корена. Е, върза добре, но вътре е в пъти повече. :)
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”