Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Lizi »

При мен първия лабрадор узря . Не е в оранжерия, а на открито. Сях на 20 януари.
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

ivko69 написа: Юни 7, '18, 10:34 Браво Алекс,дано ти е успешна годината. :stiskam: А що си ги сложил на прозореца,да няма някоя тънкост,примерно да стават по-сладки..
Като ги набера от градината отиват в къщи на прозореца и от там за салата с ракия. :dovolen: Традиции! ;)
Deleted User 5366

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 5366 »

alexg написа: Юни 7, '18, 09:31 От вчера започнах по сериозна беритба :dovolen:
Изображение
Поздрави и от мен за силното начало на сезона! Пожелавам ти да е добър и продължителен!
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

MotacillaAlba, само да вметна, че в следващия си живот искам да съм домат под грижите на Алекс. Той отоплява, подхранва и т.н., не ги метка само в оранжерията и сами да се оправят! :)
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Обявявам конкурс за снимка на корицата на тема: Да поприказваме за доматите - 2019
May the Force be with You!
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Станимир написа: Юни 7, '18, 11:40
alexg написа: Юни 7, '18, 09:31 От вчера започнах по сериозна беритба :dovolen: ...
Поздрави и от мен за силното начало на сезона! Пожелавам ти да е добър и продължителен!
Благодаря ти! и на теб пожелавам успешен сезон !
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

alys написа: Юни 7, '18, 11:57 MotacillaAlba, само да вметна, че в следващия си живот искам да съм домат под грижите на Алекс. Той отоплява, подхранва и т.н., не ги метка само в оранжерията и сами да се оправят! :)
Алис, още сега мога да те взема за втора реколта... :dovolen: Шегувам се разбира се :tzvetentze:
Мисля, че щом се захванем с нещо то трябва да е на ниво, иначе по-добре да не го почваме, да се учим от грешките си и да надграждаме.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

А, така! Осигурих си място в следващия живот! Ура! :)))
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

alys написа: Юни 7, '18, 11:57 MotacillaAlba, само да вметна, че в следващия си живот искам да съм домат под грижите на Алекс. Той отоплява, подхранва и т.н., не ги метка само в оранжерията и сами да се оправят! :)
Може би и аз ще отоплявам догодина - напр. ако посадя в средата на март - до 5-10 април съобразно времето. Иначе няма смисъл. Това, че доматите могат да преживеят при ниски температури, не значи че се развиват през това време. За какво да ги садя рано, ако след това изгубя 2-3 седмици?! Това са изводите ми от тази година - целта е не да оцелеят, а да могат и да растат.

А иначе виж как се уреди набързо! Човекът каза - ша тъ земе!!! :lol:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

MotacillaAlba написа: Юни 7, '18, 16:11
alys написа: Юни 7, '18, 11:57 MotacillaAlba, само да вметна, че в следващия си живот искам да съм домат под грижите на Алекс. Той отоплява, подхранва и т.н., не ги метка само в оранжерията и сами да се оправят! :)
Може би и аз ще отоплявам догодина - напр. ако посадя в средата на март - до 5-10 април съобразно времето. Иначе няма смисъл. Това, че доматите могат да преживеят при ниски температури, не значи че се развиват през това време. За какво да ги садя рано, ако след това изгубя 2-3 седмици?! Това са изводите ми от тази година - целта е не да оцелеят, а да могат и да растат.

А иначе виж как се уреди набързо! Човекът каза - ша тъ земе!!! :lol:
Тази година сме късметлии,защото пролетта беше почти като лято. Ако и догодина се повтори същото време се заслужава рано засят разсад. :stiskam:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”