Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ния »

Магията, я гледам от както беше БГ-розов и за мен си е най-доброто розово за сега.
Когато го огледам де :lol: :lol: :lol:
При нея от стрес се самозадънва на първа чепка Извода ми е-всичко розово и вкусно
засадено при трайно затопляне.Не говоря, за хубриди.а директни сортове.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от reni7377 »

Краси и всички други ,които имат опит със сорта Розали,моля да споделите колко по късно узрява този домат сравнен с Афен,Хъни Муун и Пинк Рок.Краси,а като вкус също да сравниш със другите три.На мен ми се стори,че го одобряваш.Пропуснала съм когато сте писали за него иначе сигурно щях да го опитам за оранжерията,а може би пък за втора реколта!?


Пропуснах да попитам в оранжерия или вън сте отглеждали Розали?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Lizi »

alys написа:Руми Варна ще опитам, макар да съм с резерви, защото това е домат, който се е представил отлично пак по морето.
Аз съм далече от морето и Миша също . Не че те агитирам - всеки сам си решава какво да сее.
Миша написа:
На Руминия домат махам първия цвят , ако е тип"слънчоглед" и останалите са много изравнени, нямам снимка на червен за съжаление, но ето ги, на снимката не изглеждат много големи, но обикновено са около 300 гр и отгоре, стигат до над кг
Изображение

Без да е премахнат първия цвят, доматите са малко по-неравномерни
Изображение

С премахване на цвят"слънчоглед"
Изображение
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Лизи, благодаря! От две години само чета за Руми Варна. Сега му дойде ред и ще го сея. :)
А щом Краси е отглеждал Розали 7 години, значи бива на вкус (това е за Рени).
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от дара »

Толкова хубави неща се изписаха за доматите на Руми Варна, така че да помоля тези,които имат семена от тези страхотни домати за 5 семенца,за да мога да го захвана и аз :tzvetentze:
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Робин за червен домат си е направо вкусен. Мощно растение, родовит и устойчив на болести. Спрях да го гледам защото е средноранен и когато узрее вече имам розови домати и остава на заден план! Това всичко е за в оранжерия, навън не става!
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

reni7377 написа:Краси и всички други ,които имат опит със сорта Розали,моля да споделите колко по късно узрява този домат сравнен с Афен,Хъни Муун и Пинк Рок.Краси,а като вкус също да сравниш със другите три.На мен ми се стори,че го одобряваш.Пропуснала съм когато сте писали за него иначе сигурно щях да го опитам за оранжерията,а може би пък за втора реколта!?


Пропуснах да попитам в оранжерия или вън сте отглеждали Розали?
Розали е малко по-късен от" Розова магия" ,но с много изравнени плодове и по-наситен розов цвят много съм доволен,вкус типичен за розовите домати. Само на двора съм го отглеждал не мога да го сравня по узряване с тези за които питаш,защото съм го засял около месец по-късно,другите бяха за под тунел. Като вкус не е по-сладък,защото за Хъни и Афен е характерна сладоста и твърдостта. Хъни и Афен за оранжерия твърдо,а за двора сортове колкото искате,Магията,Розали,Розов блян,Розов гигант. Пробвал съм поне още 15 сорта едри розови разликата между тях е минимална. Не смятам,че Розали е добър вариант за оранжерия. Остава въпроса да ли това Розали,което сега предлагат е същото Розали. :stiskam:
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivrabetsa »

дара написа:Толкова хубави неща се изписаха за доматите на Руми Варна, така че да помоля тези,които имат семена от тези страхотни домати за 5 семенца,за да мога да го захвана и аз :tzvetentze:
Аз бих помолил за същото!
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Galq 03 »

alys написа:....
Галя, едва ли тук някой е намерил домат, който да отговаря на всички изисквания. Издържлив, вкусен, без зелен пръстен, но пък е висок, колкото си иска, за мене е Розов блян......
Да, така е :dovolen: Все пак се спрях на няколко сорта и си поръчах вече семена :tzvetentze:
Аватар
Елена 66
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Фев 8, '16, 18:38
Местоположение: София

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Елена 66 »

И аз ще помоля ако има някой семена от доматите Руми Варна, поне 3 бр.семена, че много ги хвалите.Така няма да се изгуби сорта. Може с наложен платеж.
Винаги можеш да научиш още нещо!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”