Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от reni7377 »

polyabs написа: Майка ми гледа много години Рубин много сме доволни хибрид, родовит,едри вкусни изравнени месести червени домати и е доста устойчив на болести. Неудобството е че трудно се намира семе на дребно, трябва да се комбинират няколко човека. За него гарантирам гледаме го няколко години няма пропуск и щом в Приморско става на бедна глинеста почва ...
За хибрида РОБИН Ф1 ли говориш или РУБИН.Това са два различни домата.Аз съм купувала първия сорт като разсад и наистина беше много родовит и беше като хлебен,плътен.Може би по скоро за консерви.
Има го в хоби опаковки Сортови семена-Аграра 30семки 5.40

Ей това Руми Варна!Наесен да ми дадете няколко семенца,че много ме заинтригувахте!
Последно промяна от reni7377 на Яну 31, '18, 09:43, променено общо 1 път.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Galq 03 »

Благодаря ти Мина :tzeluvka: ...но от къде де си взема семе от сорта Руми Варна :hmmm: (пропуснала съм доста неща тук :hmmmmmm: )
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от polyabs »

Домата е РОБИН Ф1 от който сме доволни. По повод експериментите които текат във форума по повод китайския способ и вкореняване на колтуци, споделих това с родителите си и те ми разказаха че са пробвали и са вкоренявали колтуци от този РОБИН Ф1 понеже семената са доста скъпи за тях, но резултатите са били лоши. Получават се по слаби растения и не дават толкова плод колкото майчиното растение.
valerko
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Яну 22, '18, 12:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от valerko »

щом в Приморско става на бедна глинеста почва
Няколко години подред купувах от една баба в Приморско. Адреса дори знам. Уникален домат, ама тогава не бях земеделец.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Това са моите.
През ден се "разхождат" на слънце както на снимката. През останалото време са на умерено топло и недостатъчно слънчево.
Изображение
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3451
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от polyabs »

Валерко,ако бабата е в района на Аквапарка, може да е нашата, имаш задачата да проучиш бабата, сорта и ако е директен да купиш няколко презрели домата за семе :)
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от kim »

Поли, РУбин F1 или РОбин F1? Излизат ми резултати за втория.
Има и малки профи-опаковки от него.
Тя и информацията различна :dovolen: . В един сайт пишат "Ранен индетерминантен /висок/ хибрид за полиетиленови оранжерии " в друг "Подобрен ранен детерминантен сорт с едри, овални плодове. Предназначен за директна консумация. Подходящ за оранжерийно и полско производство."
Да внесеш малко яснота, ако е същият.

http://gardenshop.pro/%D1%81%D0%B5%D0%B ... rettyPhoto" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от МГХ »

И Ръгби се появи Изображение на четвъртия ден сутринта.
А тези симпатяги за един ден само как се ококориха на слънцето Изображение
Велико нещо е природата. Как само разбират ,че идва пролет. И слънце.Изображение
С тези ще се дундуркаме около 20 дни, докато стане време за масовото сеене :daaa:
Заинтригувах се от този РОБИН Ф1.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от peterstamov »

Робин сме го коментирали в предходните теми от годините. Търсенето във форума дава 7 страници. Краси също го отглеждаше предходните години!
May the Force be with You!
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от reni7377 »

Алис и МГХ бебетата ви добре се развиват!Дано станат големи и здрави и с много деца! :D
Относно Робин ф1 не е нищо особено като вкус.Средно ранен и с хлебен вкус.Домат за консерва както казах.Освен това е много траен.Като узрее може да стои дни на корена без да се напука и развали.Хибрид!Но е поне две идеи по добър от скъпия Панекра например.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”