Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от МГХ »

Di_Va написа: Май 18, '18, 12:23 Пишеш "плоскорез на Фокин" в някоя търсачка и излиза търговец в България,
https://neolab.bg/градина/плоскорез-на-фокин-комплект/ .
Не знам дали сайтът ще се отвори, не знам дали има смисъл от обща поръчка, май по-скоро няма.
Благодаря! Ще потърся. Отворих го. :tzvetentze:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Дон Домат »

troll написа: Май 17, '18, 23:19 Инструмента се казва dutch hoe ( холандска мотика)
Благодаря за инфото troll.Ама, ако това са им мотиките, представям си какви са холандците... :lol:

penkeler, това ми се струва като някаква гавра с мотиката.Ако я изрежа така, поне при мен няма да издържи и едно копане.

Аз днес започнах да си правя плоскорез.За целта отрязах един самураиски меч, мое производство от времето когато бях млад...
В руските сайтове има много информация и точни чертежи, не е трудно, там даже ги правят от обикновенни железа.А цената им е 5 лева. :lol:
А моят ще е от ковано желязо и като го закаля ще стане.....и аз не знам още. :lol:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Дон Домат »

Е това е за 1 час работа.
Изображение

Изображение

През почивните дни ще го довърша.Само не разбрах, защо дръжката трябва да е под ъгъл? :hmmm:
troll

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от troll »

Защото има една техника на резане с въртене на дръжката и затуй дръжката трябва да е квадратна, че е по-лесно да се върти.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1675
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от penkeler »

Дон Домат написа:В руските сайтове има много информация и точни чертежи, не е трудно, там даже ги правят от обикновенни железа.
И моя плоскорез е собствена изработка. Преди няколко години аз също ползвах тяхните чертежи, но не съм ги спазвал стриктно. По скоро се водех по първоначалната идея на Фокин. Като го поставсиш напред и го движиш право към себе си, режещия ръб да е с около 45 градуса наклон. Отрязването е по леко когато е с преплъзване, отколкото с перпендикулярен натиск.
Аз използвам сравнително дебела шина, не по тънка от 5-6 мм. , защото го ползвам като "многофункционален" инструмент (дори за копаене като с кирка), а по тънките се изправят при по голямо натоварване. Този вече ми е тртия. Първия беше от някаква шина която първа ми попадна под ръка, но той беше експериментален. Най вече да се убедя дали ще ми допадне и да уточня ъгъла на огъване, който ми е най удобен. Втория и третия са от ресор, но втория беше с по силна закалка и стана много крехък. Не издържа дълго. Два пъти го заварях докато изкара лятото. Ползвам един единствен размер с дължина около 20-22 см. С по късия се работи по леко, но отнема повече време, а с по дългия усилията са повечко и заради голямото рамо по лесно се изправя или чупи.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от ivko69 »

Само не разбрах, защо дръжката трябва да е под ъгъл? :hmmm:


Като станеш готов за закаляването,нагрей там където са ти огъвките и завърти местото където се захваща дръжката,за да я изправиш.Режещата част и дръжката да станат на 90 градуса...Грешно си разбрал,че дръжката трябва да е под ъгъл...Тролето е прав за движението,трябваше ми малко време да му свикна..Не знам каква ти е стоманата,но ако е по-сериозна загрей само режещата част около десетина милиметра и потопи само нея,защото аз първите два плоскореза ги закалих целите и след няма и десет минути работа ги счупих..Не те уча,искам да ти споделя моя опит и да ти спестя време и излишна работа... :stiskam:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от ivko69 »

Малееее,те сега се загледах в един чертеж на плоскорез-ми то верно че има наклон...А мойте са прави и работят без грешка...
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1675
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 272 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от penkeler »

ivko69 написа: Май 18, '18, 22:07Само не разбрах, защо дръжката трябва да е под ъгъл?
Ами защото, както съм писал по горе: "Отрязването е по леко когато е с преплъзване, отколкото с перпендикулярен натиск."
Затова и дръжката е от летва с правогълно сечение, а не кръгло. За да не се върти в ръцете ти.
Не, че не става и по твоя начин, , но иначе ефекта е малко по добър.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Дон Домат »

Благодаря на penkeler, Ивко и troll за съветите и обясненията.
Днес го завършим моя плоскорез.Всичко, даже и дръжката е по руските чертежи.Исках да видя дали ще ми е удобен.
Изображение

Изображение

Изображение
Не съм предполагал колко удобен е този инструмент.Благодаря на calico , че ме подсети за него. :tzvetoman:
Аз съм свикнал с голямата мотика да работя и такива ...нокторезачки все ми се виждаха смешни. :lol:
Мисля да направя още един от ресор и с обла дръжка.Този го заточих от двата края и може да се върти и пак да реже, абе удобна работа.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

Интересно защо аз не можах да свикна да работя с плоскореза. Моят мъж ми направи от неръждавейка. Може би материалът не е подходящ.
Аз обаче съм на път да се оправям в градината и без копане 😉. Мулчирах зеленчуците и ...не мога да повярвам, че на това се дължи разликата - патладжанът ми подивя. Направи дебело здраво стъбло с много къси междувъзлия и много завръз. Пипера и доматите не растат чак толкова различно от други години и се съмнявам, че това е така, защото ги мулчирах на доста по-късен етап. Порастнаха повечко и тогава, а патладжана - веднага със засаждането, направо го изгубих в мулча. Явно това не е трябвало да ме притеснава и да постъпя така и с пипера. За мулч ползвах окосен райграс ( тревна смеска от няколко вида), люцерна и фацелия. Надявам се, че са и добър тор като се разлагат постепенно и на това отдавам отличното състояние на патладжана.
Чудя се защо никой не се включва по този въпрос и си мисля , че причината е в многото работа - в разгара на сезона сме. Дано с този пост провокирам някого и тръгне разговора...😞
А, и още нещо да споделя. Пролетта засях смес от фацелия и бял синап, с намерение да ги заора и да ги ползвам за сидерация на зеленчуците. Явно съм позакъсняла и не успяха да порастат достатъчно, но ми направи впечатление и леко ме притесни това, че синапа беще нападнат и оглозган от една дребна пеперуда, която прилича на молец. Някой виждал ли е нещо подобно? И може ли този вредител да се прехвърли и другаде?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”