Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от d_vitanova »

Тези дъски ми изглеждат като прекрасни убежища за голи охлюви и всякаква подобна твар :evil: Поне в моята градина така ги откривам - под всяко възможно сенчесто и/или по-влажно място.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от marka »

Лаленце, идеята ми изглежда много интересна и може би ще я изпробвам.
Скоро гледах клипче за приложението на черупките от яйца и едно от приложенията беше, да се насипят около растенията срещу охлюви.
лалесъм

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от лалесъм »

d_vitanova написа:Тези дъски ми изглеждат като прекрасни убежища за голи охлюви и всякаква подобна твар :evil: Поне в моята градина така ги откривам - под всяко възможно сенчесто и/или по-влажно място.
виж, за тези сладурчета не се бях сетила :lol:
само за змии си мисля под дъски и си помислих, че като са палети, добре уплътнени с почва под тях, основната заплаха е елиминирана :mrgreen:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от clock »

Пролетта преписах от Isa Bel идеята и за дъските покрай зеленчуците. Наредих дъските около доматите. През целият сезон и сега есента, когато махах дъските не видях един гол охлюв. Чак ми е странно, но е истина. На други места в градината, цветната, имах охлюви, но там как и защо нямаше не ми е ясно. Но ме радва де :lol:
Лаленце, идеите с палетите е супер! Колко е простичко, но кой да се сети!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Миша »

Само не забравяйте плесените, които се развиват по гниещото дърво
лалесъм написа:
d_vitanova написа:Тези дъски ми изглеждат като прекрасни убежища за голи охлюви и всякаква подобна твар :evil: Поне в моята градина така ги откривам - под всяко възможно сенчесто и/или по-влажно място.
виж, за тези сладурчета не се бях сетила :lol:
само за змии си мисля под дъски и си помислих, че като са палети, добре уплътнени с почва под тях, основната заплаха е елиминирана :mrgreen:

Да бе да :mrgreen: , дъските са идеално място за полската мишка, а след тунелите на полските мишки вървят змиите, питате ли как се берат тиквички с високи гумени ботуши при 40 градусова жега :eeeh: за това се отказахме от мулча на домати и пипер, като видиш 3-4 пъти змия пред теб и преставаш да мислиш как да си улесниш живота :snif: при тиквичките няма как да се откажа, стават грозни ако лежат направо на земя
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
лалесъм

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от лалесъм »

Мише, такова нещо досега не съм видяла - симбиоза между мишка и змия :shock:
Ама моите змии са планински - сигурно са с други навици :hmmm:
Ягодите са ми голяма мъка - точно заради змиите се отказах от черния найлон за тях :snif:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Миша »

Добра симбиоза, Лаленце, :lol: ловец и храна , мирно съвместно съществуване....за едната страна :mrgreen:
:hihihi:
:tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
лалесъм

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от лалесъм »

:lol: ми А де - ти така си го описала, че си представих как от мишата дупка се подава глава на змия :lol:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Миша »

лалесъм написа::lol: ми А де - ти така си го описала, че си представих как от мишата дупка се подава глава на змия :lol:
Точно така се получава на практика, като вдигнем мулча отдолу е целият на тунели, и в тия тунели сме намирали змии :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
лалесъм

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от лалесъм »

както съм описала още в началото на темата, като намалим хамалогията без да искаме си създаваме едни неподозирани "удоволствия" ;)
и капковото е такъв пример - хубаво, пести ти от времето за поливане, но пък същото време, а и нерви в добавка, се хаби за обслужване на къртичините :mrgreen:
и като се замисля...който се бои от хамалогия...да не се захваща с градина :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”