Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Deleted User 4608 »

Благодаря на всички, които ми отговориха. Бях започнала да отговарям през телефона в движение (докато пътувам), обаче без да искам изтрих всичко (натискайки рефреш) и остана за по-късно. :)
Спряхме се на Макита като на Пламен. Половинката искаше Бош, но е по-скъпа, а и се съмнявам да върши повече работа. За шума - да, чува се добре в клипчетата, но това ще го изтърпим. Натрупали сме доста клони и дано да реже стара/суха дървесина. Основно ни трябва за тънки клонки, които е доста досадно да се дробят. Останалите ги режем с резачката и използваме за отопление. За мулч не знам дали ще ползвам. Ясно е също, че инвестицията е доста голяма и едва ли ще се изплати, но с доста неща е така - купуваш техника, която да облекчи живота и да прави работата по-приятна, да пести време (за да можем да си чатим, например :D ).
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от МГХ »

Миша написа: Мар 30, '18, 13:28
МГХ написа: Мар 29, '18, 21:56 С другото се справям, но коленете се оплакват от мен. Виновна съм. Тежа им, но нямат избор. А в градината умората не я усещам. После мога и да поохкам.
Миленка, пробвай това вълшебно хапче, билкови са , евтини и невероятни ефикасни при всякакви невралгии и ставни проблеми, + удобен матрак и анатомична възглавница правят чудеса
http://www.himalaya.bg/product/75/rumal ... stavi.html
Мише, благодаря! :tzeluvka: :tzvetentze:
Ще опитам! Още утре ще си купя.
Елмаз, на ток ли е клонотрошачката ? На мен ми е голям мерак. Голям шум ли вдига? Основно искам да ползвам растителната маса за мулч.
Deleted User 4608

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Deleted User 4608 »

elmaz написа: Апр 1, '18, 18:06 Слагам и клоните от лозите и дръвчетата,
но не слагам от малините. Доволна съм.
А защо не слагаш малините, разсаждат ли се?
GIOIA(Джоя)

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Забранено е да гориш отпадъци,дори и растителни.Замърсява въздуха и предизвиква пожари.
Клоните,които аз режа са предимно от рози и лозови от татко.И двете растения боледуват от гъбични заболявания,които не бих си вкарала обратно в почвата с мулч и то след цялата хамалогия и гъзурчене да обирам есен и пролет листа от рози,за да изчистя максимално почвата от зарази
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

И аз с м мислила затрошачка, но сме долеч още от такаво екстра. Сега живо ме вълнува мулчирането на зеленчуците. Особено тия дни при нас такъв вятър беснее, че ако вече имаше слама щеше да е у съседите. И сигурно ще се сърдят, ако се случи. Наоколо никой не го прави и освен, че ще съм мързелана, ще изцапам и чуждите градини. Някой патил ли е бягство на мулч? А варианта с вестници ( имам много) ми е под въпрос заради мастилото. Токсични ли са съвременните мастила. Трети вариант - амбалажна хартия- имам един куп от дебелата за кесии за хранителни продукти и този вариант май ще е един от тези, които ще ползвам. Чудя се дали да застеля пътеките със стари килими. Ще падне смях. :-D :-D :lol:
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от iveliks »

Нека и аз да се включа с чуденката си дали да взема аератор за тревата ,заглеждам се от тези на ток и само малко ми трябва да отида и купя за тревата ,гледах доста клипчета и ми се струва върши работа при мен се появи в тревата мъх и трябва да направя нещо преди да превземе цялата поляна а това не е далеч във времето .Моля ако имате някакво мнение споделете.
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от цер »

iveliks написа: Апр 2, '18, 10:39 Нека и аз да се включа с чуденката си дали да взема аератор за тревата ,заглеждам се от тези на ток и само малко ми трябва да отида и купя за тревата ,гледах доста клипчета и ми се струва върши работа при мен се появи в тревата мъх и трябва да направя нещо преди да превземе цялата поляна а това не е далеч във времето .Моля ако имате някакво мнение споделете.
за мъха в тревата помага пръскане със син камък
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от marka »

Алис и аз да се включа. Клонотрошачката е много полезен уред. Събиране и горене на малки клони изисква много повече време. Трябва клоните да изсъхнат, времето да е сухо и да не е ветровито за да запалиш огън. А и трябва да имаш място, където да запалиш огъня.
Ако не искаш да мулчираш може, като изсъхнат надробените клони да ги сложиш в хартиени пликчета и в печката.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от elmaz »

[quote=alys

А защо не слагаш малините, разсаждат ли се?
[/quote]

Един дядо, който идва да реже дръвчетата, каза да горя малините,
защото могат да са болни. Не съм се замисляла, но го правя.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от elmaz »

МГХ написа: Апр 1, '18, 22:06
Елмаз, на ток ли е клонотрошачката ? На мен ми е голям мерак. Голям шум ли вдига? Основно искам да ползвам растителната маса за мулч.
Да, Миленче,
на ток е и като режа правя купчини из целия двор.
После я включвам с дълъг кабел, нарязвам единия куп и я местя на другия и така.
Има шум, но не е непоносим. Използвам я няколко дни. Като ми омръзне да режа, троша и
после пак режа.
Аз съм мързелив човек. Като си помисля, че всичкия тоя клонак трябва да го преместя,
лошо ми става.
Понякога веднага нарязвам отрязаните клони, понякога нямам време и ги оставям няколко дни
и тогава ги троша. Пак става. Най=малките и тънички клони не се натрошават много добре, остават и цели, но гният добре и до есента почти нищо не остава от тях. По-дебелите се натрошават добре.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”