Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Модератор: Миша

Публикувай отговор
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 78 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

лалесъм написа: и като се замисля...който се бои от хамалогия...да не се захваща с градина :hihihi:
Не е така, Лаленце. Първо защото понякога не е наш избор, имам я тая градина, не мога да я оставя да пустее. А и искам да храня семейството с хубавини. Оттук нататък обаче е въпрос на преценка, на подтискане на лакомия и малко по-умно планиране. Понякога ми се струва, че ако трябва да се започне от 0 ще е по-лесно отколкото да се променяш наличното и около него да градиш каквото искаш - трябва да се съобразяваш с твърде много неща и в крайна сметка резултата може да е далеч от първоночалната цел. Ама така пък по- дълго мечтаем, а мечтите са
мощен двигател. Така всяко зло е за добро. :D
Мисля си, че въпреки, че не става
всеки път с "копи- пейст" заради различните условия - климатични, географски и д-р. пак сме си полезни- всеки си взема от опита на другите само това, което ще е полезно в неговата градина. При мен проблем с мишки и змии няма, но голия охлюв се шири на воля. Ще го черпя с яйчени черупки, колко много съм му събрала... ;)
Много ми хареса " като не става с хамалогия- ставало с ум" . Дано и при мен се отбие. :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от libra »

А!Ние сме му далечна дестинация!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Daniela Pargu »

Янче, страшно си права!
Аз не въдя зеленчуци,но много харесвам темата и ми е доста полезна :stiskam:
Винаги поглеждам,като видя,че има ново мнение!
А за голия охлюв-чувала съм ,че ръсят с пепел от печката около проблемното растение-
имало ефект!
За змиите- сега,при прибирането на листата- 2 усойници убихме, та и без дъски -пак ги има :hmmm:
Преди 2 год имахме огромен смок -нямаше други змии, а и полевките бяха малко!
Виждала съм го намушен в дупката на мишоците-на зад стърчи огромното му тяло- като умрял-
и като хване жертвата чак се размърдва и излиза.
Но сме много шумна група и животното се премести в по-спокоен двор,а при нас дойдоха мишки и
отровни змии :snif:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от Shami »

Ауууу :shock: Дани,как отровни змии,не ви ли е страх. :shock:
Била съм дълги години в Родопите.Ходили сме по такиви запустели места.Срещала съм змия изтегнала се на припек в центъра на пътеката.Прилича на клон,но не е. :lol:
Ако не я забележиш ,може да я настъпиш и да те ухапе.Това да ми е в двора,не ми се мисли изобщо.Мен ме е страх.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 78 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

[quote="libra"]А!Ние сме му далечна дестинация
:lol: :lol: :lol:
:liubov:
wenche

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от wenche »

На мен тази думата "хамалогия" не ми харесва и никак не ми се връзва с това, което правим.
Щото като копаем, косим, садим, плевим, режем, изнасяме и отново внасяме, от това ставаме щастливи, а не хамали, нали тъй. Комшийките мислят, че хамалуваме, ама те не го разбират това наше щастие. Започнем ли обаче и ние да го усещаме като хамалогия, значи е прехвърлена личната ни граница и тогава просто внасяме промени. Заменяме луците с храсти, а после храстите с дървета и оставяме листата върху тревата, защото и така може. Докато пак ни се прииска да вадим лалета есента :tzvetoman:
А иначе винаги може да се оптимизира някоя дейност, за да се отвори свободен капацитет за още удоволствие :sflower: :sflower: :sflower: :sflower:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от calico »

Венче, права си мила. :daaa:
Не може човек да каже "хамалогия" на грижите по отглеждането на децата си, не се усеща тъй...

ама ние всички това си го знаем, де...
иначе що ще хамалуваме, че и пари да даваме за това, не на нас да ни плащат :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от wenche »

Мда, нали другото ни хоби е любителското философстване, което се отприщва, когато ни затисне снегът ;)
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 78 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

А, кой ще чака сняг?!
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 78 пъти

Re: Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието

Мнение от qn4eto »

wenche написа:На мен тази думата "хамалогия" не ми харесва и никак не ми се връзва с това, което правим.
Щото като копаем, косим, садим, плевим, режем, изнасяме и отново внасяме, от това ставаме щастливи, а не хамали, нали тъй. Комшийките мислят, че хамалуваме, ама те не го разбират това наше щастие. Започнем ли обаче и ние да го усещаме като хамалогия, значи е прехвърлена личната ни граница и тогава просто внасяме промени. Заменяме луците с храсти, а после храстите с дървета и оставяме листата върху тревата, защото и така може. Докато пак ни се прииска да вадим лалета есента :tzvetoman:
А иначе винаги може да се оптимизира някоя дейност, за да се отвори свободен капацитет за още удоволствие :sflower: :sflower: :sflower: :sflower:
Венче, ти си вече там, за където аз си мечтая - превърнала си хамалогията в удоволствие. Един ден като имам достатъчно време за всичко и аз се надявам да го постигна. Но засега си хамалувам, защото за малко време трябва да свърша много работа, не успявам с всичко и тя ме затрупва. Но с по някое чалъмче, подсказано от приятели тук и там се надявам аз и подобните ми да си облекчим ежедневието. и да остане само удоволствието. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”