Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от sweety »

Здравейте, решила съм да си купя лимоново дръвче, но се колебая дали да е такова просто от някой магазин за цветя или има международни сайтове, от къде могат да се купят качествени бройки? :dovolen:
Ако някой има такова дръвче ще съм много благодарна ако сподели от къде го е взел, а също и за височина, цена и т.н. :nod:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от Daniela Pargu »

Виж в темата Plandorex 12- в разсадника на Таралас има - в последните страници на темата има и снимка ,май :hmmm:
Ако не - направо в сайта влез! :daaa:
пп. стр .58 :daaa: :dovolen:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от Бобсъна »

http://palmi.bg/category/64/sortove-lim ... troni.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от sweety »

Благодаря за отговорите, май ще е от там, но първо да му намеря голяма хубава кашпа, където да се помещава! Сега се ентусиазирах супер много!! :ieeemyzh: :lol:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от ivrabetsa »

sweety написа:Благодаря за отговорите, май ще е от там, но първо да му намеря голяма хубава кашпа, където да се помещава! Сега се ентусиазирах супер много!! :ieeemyzh: :lol:
Моя съвет е :ако искаш в последствие да притежаваш интересно изглеждащо,компактно растение,избери сорт от палмцентъра но върху подложка Poncirus trifoliata "Flaying dragon".
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от prijatel62 »

"Flaying dragon"...Летящ дракон...Любимата ми подложка. На нея са присадени повечето ми цитруси. Спомага за умерен растеж, компактен вид и повишена студоустойчивост на присадниците.
Засадените ми направо в двора лимон, мандарина и грейпфрут са изключително на тази подложка. :stiskam:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от sweety »

prijatel62 написа:"Flaying dragon"...Летящ дракон...Любимата ми подложка. На нея са присадени повечето ми цитруси. Спомага за умерен растеж, компактен вид и повишена студоустойчивост на присадниците.
Засадените ми направо в двора лимон, мандарина и грейпфрут са изключително на тази подложка. :stiskam:
Не мисля, че някъде по тези сайтове пише на каква подложка са, но все пак ще го имам предвид. :dovolen:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от Daniela Pargu »

И аз проверявах,че това с подложката ме заинтригува,но не пише!
Като ти е мерак -поръчваш !То и без друго няма да останеш с едно :hihihi:
Завиждам благородно,че разсадниците са покрай теб!На място може да се разбере по-точно!
Като избереш -разкажи и покажи! :daaa:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от дара »

sweety написа:
prijatel62 написа:"Flaying dragon"...Летящ дракон...Любимата ми подложка. На нея са присадени повечето ми цитруси. Спомага за умерен растеж, компактен вид и повишена студоустойчивост на присадниците.
Засадените ми направо в двора лимон, мандарина и грейпфрут са изключително на тази подложка. :stiskam:
Не мисля, че някъде по тези сайтове пише на каква подложка са, но все пак ще го имам предвид. :dovolen:
sweety,прав е prijatel62,пише за подложката в сайта на палм центъра в подробното описание на всеки продаван вид лимон накрая.Цитира се подложката описана от
prijatel62 и още една,но ти на място също може да разпиташ.Аз също се запалих по лимоните,но не разбрах кои от тях са самоопрашващи,защото мога да взема само един.
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лимоново дръвче - от чужбина ли?

Мнение от prijatel62 »

Не се безпокойте, колеги, нямат проблеми с опрашването, особено ако има пчели наблизо. А ако времето не е подходящо за пчелите, може ръчно да ги опрашим с пухче.

Лисбон, Лунарио, Адамопулу, Кантонски(Маер)....все добри сортове лимони. Последния е най-слаборастящия.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”