Отглеждане на карфиол

Модератор: Миша

ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 493 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от ivko69 »

Да ,да..Друг път..Трябва да подходя разумно..Като я уволня я лишавам от възможността да си изкара ново повишение.. ;) А и ми е голям приятел.. ;) Чак пък толко не е сгрешила..Щото тя е добричка,ма не се знае като заспя,дали няма да ми ковне пирончето и да ме зареши така че да не се вижда.. :lol:
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от помидорче »

Благодаря на всички за разясненията и специално на Мишето. Много полезно. Ето, че корпусът за бързо реагиране се включи светкавично. Затова ви обичам!
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MitkoGeorgiev »

MotacillaAlba написа: Дек 1, '18, 23:14
MotacillaAlba написа: Дек 1, '18, 20:01 Иначе за тройката - карфиол, броколи и брюкселско зеле, мисля, че на-лесно се гледат броколи, най - трудно брюкселско зеле заради най-дългата вегетация, но това е само на база четене, опитът ще го събирам догодина с броколи и карфиол.

Виж ти! Жалко, защото от тези трите него го обичам най-малко. Интересно ми е като растение, но не и като вкус.
Между другото, като се замисля, и другите две при мен не са се разболявали. Единствената химия отнасят заради нощенката. Много ги обича гадта.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MotacillaAlba »

Не си ли имал проблеми с бялата зелева пеперуда?
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MitkoGeorgiev »

MotacillaAlba написа: Дек 2, '18, 18:09 Не си ли имал проблеми с бялата зелева пеперуда?
Ами да не ги бъркам. Нейните лаври ли са зелени, впрочем мисля че са хамелеони и придобиват същия цвят като това дето гризат. Ма и за двете ползвам "авант 150" безпощаден е :dovolen: Един път месечно е достатъчен.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MotacillaAlba »

На бялата зелева гъсениците са шарени с тъмнозелено, жълто, бяло и светлозелено, много красиви и обикновено са на големи групи по десетина заедно на едно място, местят се от лист на лист. Имах върху алабаша. Толкова са красиви, че ме хвана яд, че не им оставих едно растение и да пръскам само околните. Маслото Нийм също свърши работа. Унищожих ли ги или излетяха не разбрах - на следващата неделя не бяха вече там.
Deleted User 7475

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 7475 »

Да повдигна темата, да не пропусна момента със сеене на карфиола. Моля, който сее пръв, да даде знак. Върнах се назад да прочета и мисля, че трябва да сея през май.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10088
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 921 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от МГХ »

Алис написа: Апр 7, '19, 12:07 Да повдигна темата, да не пропусна момента със сеене на карфиола. Моля, който сее пръв, да даде знак. Върнах се назад да прочета и мисля, че трябва да сея през май.
Къде ще сееш на открито или вътре? И аз искам да сложа няколко стръка. При мен все не му стига времето да направи глави. Може би и сега закъснях.
Deleted User 7475

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 7475 »

Мисля да сея навън. Митко беше писал, че сади през юни, значи трябва да сеем през май.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Миша »

МГХ написа: Апр 7, '19, 14:57
Алис написа: Апр 7, '19, 12:07 Да повдигна темата, да не пропусна момента със сеене на карфиола. Моля, който сее пръв, да даде знак. Върнах се назад да прочета и мисля, че трябва да сея през май.
Къде ще сееш на открито или вътре? И аз искам да сложа няколко стръка. При мен все не му стига времето да направи глави. Може би и сега закъснях.
Карфиолът формира глави при хладно и влажно време, и в условия на по-къс ден , сега е рано за сеитбата му, освен на летните хибридни сортове, в момента не е добра идея външна сеитба, защото температурите все още падат доста през нощта и разсадът в последствие може да изцъфти.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”