Отглеждане на карфиол

Модератор: Миша

Deleted User 4608

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 4608 »

MitkoGeorgiev написа: Дек 1, '18, 10:41 Предсави си една стая, в коята се и спи, пълна с 200-та корена разсад домати, 400-тин пипер и патладжан и брюкселско зеле и т.н. :lol:
Само толкова ли?! :D

Една година опитах, но несполучливо. Сега дали да пробвам 5 корена (за спорта)? Ама казвате, че хоби опаковките са рискови.
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MitkoGeorgiev »

alys написа: Дек 1, '18, 11:35

Една година опитах, но несполучливо. Сега дали да пробвам 5 корена (за спорта)? Ама казвате, че хоби опаковките са рискови.
Флорианс и Геосем имат профи опаковки за любители с около 20-25 семена. :stiskam:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Deleted User 4608

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 4608 »

Благодаря, Митко!
Пишете, когато започнете да сеете.
помидорче
Дълго кафе
Мнения: 139
Регистриран на: Юни 4, '18, 08:10

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от помидорче »

Здравейте, тъй като виждам, че тук пишете за всички зелеви, да питам... :hmmm: Искам догодина да си отгледам броколи и брюкселско зеле. Обичаме ги вкъщи. Има ли нещо специфично, което може да споделите от опит? Трудно ли се гледат, кога се засяват и какво обичат? Дайте ми някакви насоки или съвети.
Deleted User 4608

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Deleted User 4608 »

Помидорче, ако погледнеш предната страница, ще видиш, че vlax е пуснал темата миналата година. Остава да чакаш някой от корпуса за бързо реагиране, ако чете тук. :)
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MotacillaAlba »

Здравейте! Много се радвам, че ни се получи темата. Много благодаря на всички, които се включиха или ще се включат в бъдеще - колкото повече, толкова по-добре. Ния, Митко, Миша - ще се радваме на всеки ваш коментар, както и на всеки друг, който има опит, независимо дали е положителен или не. Ще се радваме и на всеки, който се включва с въпроси. Алис, много ми е приятно, че и ти си в темата - създаваш чувство за стабилност. Иначе за тройката - карфиол, броколи и брюкселско зеле, мисля, че на-лесно се гледат броколи, най - трудно брюкселско зеле заради най-дългата вегетация, но това е само на база четене, опитът ще го събирам догодина с броколи и карфиол.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от Миша »

помидорче написа: Дек 1, '18, 18:51 Здравейте, тъй като виждам, че тук пишете за всички зелеви, да питам... :hmmm: Искам догодина да си отгледам броколи и брюкселско зеле. Обичаме ги вкъщи. Има ли нещо специфично, което може да споделите от опит? Трудно ли се гледат, кога се засяват и какво обичат? Дайте ми някакви насоки или съвети.

Броколи- ако се занимавате според мен само от професионални семена, нищо особено няма в отглеждането му , освен пак правилото за карфиола- торене с азот само в началото, броколито става хубаво също като карфиола в условията на влага и прохлада, за брюкселското зеле- ако калият е недостатъчен зелчетата са жилави и горчиви
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от ivko69 »

Абе нали вече отгледахме карфиола,та вече да питам-какво го правите ....???Щом го отглеждате в по-големи количества,значи правите нещо повече от това..

Изображение

За десет такива буркана от два литра ни ходят пет едрички карфиола..
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от MotacillaAlba »

Аз не съм голям фен на туршиите, но за готвене с карфиол има безброй рецепти и всички са много вкусни. Факт е, че в този форум ако търсите карфиол, повечето коментари са в кулинарната тема.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Отглеждане на карфиол

Мнение от ния »

MotacillaAlba написа: Дек 1, '18, 21:18 Аз не съм голям фен на туршиите, но за готвене с карфиол има безброй рецепти и всички са много вкусни. Факт е, че в този форум ако търсите карфиол, повечето коментари са в кулинарната тема.
:D :D :D
И аз мога да мина без трушии,но не и без "Царска трушия"-тя с карфиол и имах много,но я правя като завали и го пиша дъждовен ден,таз есен не капна капка дъжд та изпаднах в ужас,че останах без салата- оня ден я правих с последните зеленчуци :hihihi:
Изображение
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”