Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

Естествено ;) :dovolen:
Явно някой няма да го разбере цитата “Hilgardia е основното техническо издание на Калифорнийския университет в областта на земеделието и природните ресурси“ - сиреч това е специализирано издателство или списание на всякакъв вид научни публикации, дори и българи могат да си публикуват там статиите, стига да покриват изискванията на журито.
А самата публикация, или така наречена монография, която си е лично негова се нарича-

FIG VARIETIES:

A MONOGRAPH from IRA J. CONDIT
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

Относно, Калимирна и Сари лоп, той греши, не защото не знае, но не е попаднал на истински Сари лоп, освен това в Калифорния е внесен друг сорт и описанията на други автори го подвеждат.
Това е негова рисунка на листата на Калимирна петделна.

Изображение

А това са снимки на Калимирна от Калифорния.

Изображение

Сорта Сари лоп узрява в Крим началото на Август, според Арендт, както и твоята, ако фотоапарата ти е с вярна дата... :lol: , а в Айдън според техния институт по смокинята края на Юли начало на Август, а Калимирна узрява в Крим края на Август, А в Айдън института дори не знаеят ич за нея... :lol: , защото е кръстен на Калифорния и Смирна - съкратено.... :lol: , но имат един сорт, който прилича много на Калимирна и става за сушене и зрее края на Август в Айдън.... ;) , кой е той сега а.....? :lol:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

Още една снимка на листа на Калимирна, казва се Ripe Calimyrna figs on the tree, ready for harvest San Joaquin Valley California USA

Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от peterstamov »

Нататък.......
Етаз расте в двора на един приятел. Много лека - топи се! Коя може да е?

Изображение
Изображение
Изображение

Тази другата, не познавам човека - по една улица дето минавам я наблюдавам? Малко е зелена май на снимката?

Изображение
Изображение

През годините съм брал такива из града!
Изображение
Изображение
May the Force be with You!
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

:dovolen:

Повечето крушовидни са Брунсуик, първа реколта, ама 5-и Юли много ранно ги вадиш бе... :lol: , при мен са 11-14 юли такива, дето съм на 30 км на юг точно под теб.. :lol: ..плоската не и виждам дата на снимката, но има семки, значи е през Август или Септември, без да знам тегло, листа, мога да ти кажа, че си е чист местен сорт, смирненски тип.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

P.S. Сега видях снимката на първата снимка на плоската питка -датата е 15 Септември, видиш ли, че една смокиня е плоска, да знаеш от мен, че е смирненски тип, сиреч иска си опрашване и има 1-а реколта.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от peterstamov »

Това са снимки от през годините, не от сега!
May the Force be with You!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от venetka70 »

Най-добре развилия се резник от Узбекистан днес отива при Di_va както и бях обещала. Освен розите това е първото нещо дето докарвам до положителен резултат от резници. Отчитам го като огромен свои напредък. Малко нескромно, ама...

Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

Браво Венетке, твоите са най-добре развити, а аз акъл ти давам.. :lol: ., каква е тая секретна почва, да не е за орхидеи... :shock:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

peterstamov написа: Юни 12, '19, 23:08 Това са снимки от през годините, не от сега!
Върху снимката натискаш с десен бутон, свойства, подробни данни, дата на заснемане.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”