Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от shoshy »

Icon, :daaa: за листенцата!
Чудя се да резна ли единия резник над долната пъпка :hmmm: .

Изображение
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

shoshy написа: Май 28, '19, 17:26 Icon, :daaa: за листенцата!
Чудя се да резна ли единия резник над долната пъпка :hmmm: .

Изображение
Не, по-добре да са две пъпки, имам едни други, които ги натисна педомерка и листата на мрежа ги направи само за една нощ, та се наложи да ги пръскам и от сега нататък ще пукам по две пъпки отгоре. :dovolen:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от shoshy »

Icon, благодаря! Прав си, че с две пъпки е по-сигурно, ама как ме сърбят ръчичките ;) .
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от apis »

Не знаех,че над земята трябва да има само една пъпка.Сложила съм ги една пъпка в земята,а останалите 2-3 пъпки са над земята.
От моите три резника,единия е връхче(т.е. с по млада дървесина,от последния сезон).
Той изкара 3 см.зелен прираст,от който се появи и едно толкова голямо листенце.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от venetka70 »

Ехааа, значи повечето резници са тръгнали . Прав беше някой като писа, че смокинята е като троскота / май Бобсъна беше /.
То да им туря по едно шише , ама като си нямам. Голям зор се оказа това с шишетата, който не пие купени неща е така. Има си проблем с бутилките!!!!!!!!!!!!
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

Хайде и една лоша новина, то не може все хубава я.... ;) ., та оказа се, че Узбекската и Калимирната са изпитвани в Поморийската станция, преди бая години м/у 50-те и 60-те и за съжаление са в една група със слабо устойчивите на студ, та при - 12-14 гине и двегодишната дървесина, но поне за нас любителите можем да си ги отглеждаме в графата със знак *студоустойчиви маслини *.... :lol: , сиреч в графата, като за цветята..... :lol:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

peterstamov написа: Май 23, '19, 18:29 ....... От години се мъча да имам някаква. Първо беше Блек Мишън - 4-5 години, нито един плод. Мръзне до долу. Изкорених я. .........

Сега намерих време да ти отговоря, учудвам се, че ти е измръзнал сорта Black mission, той е един от най-студоустойчивите сортове у нас. Гледа се поне от 100 години в Ахтопол. За мен е най-добрият червен сорт, не само за мен де... :lol: ., гледа се в Испания, Италия, Португалия, а пък в САЩ 80% от производството на червени смокини е той, а 20% остават за кафява турска. Партенокарпен, две реколти, мощен растеж, голяма корона, на 5-6 години дръвче дава 15 кила плод, а при тебе нула за 5 години?! ;)
Сега го има по черноморието, Пловдив, С. загора, Ивайловград и др.
Някой да се сеща, как се казва на български този сорт? ;)
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от pipike »

Icon, моля за твоето мнение за Мичуринска 10
и другата- жьлтата без име
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

Относно Мич. 10, Такъв сорт не се продава, а се раздава, мога да ти дам резници на есен, имам го от 20 г. на едно много студено място, близо до Оризово, през 3-4 г измръзва до основата, ама пак тръгва, моето мнение не е важно, проф. Серафимова се е изказала по въпроса така -Посредствен сорт... :lol: .., но е в групата студоустойчиви заедно с Black mission.
Ако става въпрос за жълтата на Петьо, дето я показал и ако е Сарилоп, тя е със средна студоустойчивост, като Далматинска, Кадота, Брунсуик. абе да си го кажем направо при -16 е мертвец.... :lol:
Мани, мани..и аз засадих в началото на Април 10 бр. резници от нея от Ивайловград 4-ри в саксии и 7 в земята направо забучени.... :lol: -един приятел я има и само по слухове я налучках,.... :lol: . не съм я виждал още. От лаф на лаф и ми вика, аз я имам такава в двора.... :lol: , та запалих колата и бих 200 км в едната посока... :lol:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Icon »

Та ще ви покажа, един Капрификус с периметър 20х20 и на 8 метра височина мерих го с крачки, а ма не във височина... :lol: по най-външните клони сега на 23 Май, по мое мнение е минимум над 100 г. сиреч от турско още.... ;) , на него имаше поне 400-500 кила плод, набрах само 10.. :lol: .Кръщавам го Сари лоп- "мъжка".. :lol: :lol: ., отдолу листата са петделни, а горните триделни, какво искате повече за едно кръщене... :lol: Да няма излишни запроси-намира се в южна България.... :lol:
Та докато пиша си лежа в една стая 4х3 метра и гледам тавана и си казвам, още 5 такива стаи само на Изток....малеее... :shock: , повече не ми се смята... :lol:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”