Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
лалесъм

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от лалесъм »

ехоо, вече сме 2018 :liubov2: и не е ли време за нова тема, че много искам да приобщя ММ към форумното домати, но като му покажа такава обемна тема бързо ме отсвирва :D
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivanina »

alys написа: Иванина, сигурна съм, че не си останала без домати и сте се радвали на ранна салата. Риск печели, риск губи, така че ще има пак ескимоси в края на март, а следващите към 10-15 април (ориентировъчно). Ще следим прогнозите. Единствено лошото е, че последните две години има слана в края на април, но агривелото върши добра работа в подобни случаи.
Е, Алис....без салата, чак пък не! :snif:
Имах Лабрадор. :|
А агривелото върши работа! - имах живи корени, ама нямах рано зрели домати....
Та, като казах ранни домати така се замечтах за една оранжерия пълна със зряло Ръгби :shock: ....и нищо друго! :sneee:
...и буца овче сирене- от годините на Соца! :twisted: :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Дон Домат »

Айдеее, размечтахме се...а къде е още. :D
Ръгбито наистина е добро, ама на мен повече ми харесват Афена, а най-много Оптимата.Това от ранните в оранжерията.Аз две години сея в оранжерията Биг-бииф/от оригинална опаковка/ който няма нищо общо с оригинала. :lol: Ама ми харесва и пак ще го сея. :glupav:
За отвън е ясно Розова магия, Фантазия и други такива.
За вас не знам, ама аз почвам от 6 или 7 януари.Никакво отказване, тъп но упорит. :hihihi:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

ivanina написа: А агривелото върши работа! - имах живи корени, ама нямах рано зрели домати....
Та, като казах ранни домати така се замечтах за една оранжерия пълна със зряло Ръгби :shock: ....и нищо друго! :sneee:
...и буца овче сирене- от годините на Соца! :twisted: :daaa:
По-бързо плододаващ от Лабрадор не съм намерила, макар че сърцата са кандидати за титлата. Ще тествам сериозно.
Ръгбито дава много плод, но ако има и други сортове, него го прескачам, когато искам да хапна вкусен домат. Много му е твърда ципата. А и не е от ранните. Така е и с Лабрадор - ако има узрели други сортове, него не го и поглеждам. :) Но е много издържлив на студ, така че засега е номер едно за ранен.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivanina »

alys написа: По-бързо плододаващ от Лабрадор не съм намерила, макар че сърцата са кандидати за титлата. Ще тествам сериозно.
Ръгбито дава много плод, но ако има и други сортове, него го прескачам, когато искам да хапна вкусен домат. Много му е твърда ципата. А и не е от ранните. Така е и с Лабрадор - ако има узрели други сортове, него не го и поглеждам. :) Но е много издържлив на студ, така че засега е номер едно за ранен.
E това е ! :hmmmmmm:
Мен сърцата ми идват малко мекотели, но като цяло- розовите домати са вкусни. :nod:
Просто , нямам отказване от тях. Без значение дали е Розов блян, Розова магия или Розов гигант.
А и Хоумстед много ми харесва, въпреки че срещнах някои отрицателни отзиви за него тук.
Много хубави сортове опознах това и миналото лято, само че няма да мога да се грижа за по- голямо количество засадено в градината както преди. :snif:
Ми...Оптимата си беше хубав сорт домати, но до като не познавах другите. :eeeh:
Всичко тече....всичко се променя! :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

Търся да си разделя с някой една опаковка от 100семена на Биг бийф :dovolen:

http://semenamarket.com/products/produc ... ry_id/170/" onclick="window.open(this.href);return false;Биг+Биф+F1+Big+Bif+F1
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 658
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от lidiq_macka »

alys написа:
ivanina написа: А агривелото върши работа! - имах живи корени, ама нямах рано зрели домати....
Та, като казах ранни домати така се замечтах за една оранжерия пълна със зряло Ръгби :shock: ....и нищо друго! :sneee:
...и буца овче сирене- от годините на Соца! :twisted: :daaa:
По-бързо плододаващ от Лабрадор не съм намерила, макар че сърцата са кандидати за титлата. Ще тествам сериозно.
Ръгбито дава много плод, но ако има и други сортове, него го прескачам, когато искам да хапна вкусен домат. Много му е твърда ципата. А и не е от ранните. Така е и с Лабрадор - ако има узрели други сортове, него не го и поглеждам. :) Но е много издържлив на студ, така че засега е номер едно за ранен.
Явно има семена и семена.Аз не мога да се нахваля с моето Ръгби.Много по-тънка му беше ципата например от Рилата.Рано ми узря, последното го обрах на 1ви декември.Навън.Вярно, на първата китка бяха дребни и едни никакви, но после се оправи.Есента беше златна тази година по морето.Можех и още по-късно да ги обера, защото напече след 1ви декември, но ме достраша да не се осланят.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Лидия, на коя фирма ти е Ръгбито?
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

За ранни домати тази година ще сея около 10 януари. Лабрадорът ще е около половината на ранния разсад с цел домати през юни. Също така по няколко корена от:
- Оаксаканско бижу - то успя миналата година да узрее на 1 юли, сято на 6 февруари - сега ще проверя дали може да дръпне още малко напред,
- Бонония - две поредни години зрее на 9 юли, при сеене около 5-6 февруари - ще опитам също малко да ускоря,
- Розов блян, любимият сорт, впечатли ме тази година с това, че късните му домати узряха много добре в откъснато състояние - здрави и вкусни, ще го тествам в ранни условия,
- Ръгби - експериментално.
Миналата година Момината сълза от серята 5-6 февруари узря на терасата на 15 юли, но имаше вътре дървена част, за разлика от летните й плодове, и затова се отказах да я слагам в ранната серия.
Нататък с всички сортове, с които експериментирам през годината, ще видя от тези, които завръзват по-рано, как са в късната есен, т.е. в по-студено време, и по това ще избирам с кои да експериментирам за ранно сеене.
Разбира се зная, че в различните години е различно, в зависимост дали е по-топла или по-студена пролетта, но това вече не зависи от нас.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 610
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 58 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Дон Домат »

MotacillaAlba, Бононията в оранжерията ли я засаждаш?Миналата година много ми хареса, но ми казаха, че в оранжерия не става.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”