Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

Нешев написа:
gora написа:
Нешев написа:Причините са смесени според мен, но по-философски бих казала - не на всяко място стават домати..........
Нешев, аз в друга градина правя домати, и то от 20 години, а в тази въпросната-не става!!! От 10 години се опитвам, всички сортове и схеми на РЗ извъртях. То торенета, милчиране, листовки.......Това е мнението ми - няма как на 20 квадрата, заградени от трите страни със сгради и при 42 градуса летни температира да оцелеят домати - От 1 до 3 завръза обираш и след това растението си отива от жегата. Не съм опитала само капково напояване. А тоя въпросния трипс с какво може да се унищожи??? Също и пак твърдя, че Опал е много сихоустойчив!!!
Щом са заградени от трите страни със сгради да не би през повечето време да са на сянка ? Иначе за трипс само силни коктейли моспилан, актара , лазер, комфидор.

Универсална схема за РЗ няма, прави се конкретна примерна схема като се взимат предвид болестите и неприятелите предишната година , както и условията в настоящата година.

В Илиенци в складовете на Асенова крепост от години гледат домати сред халетата , на пътечка между асфалта около 50 см широка, без пръскане, обаче там в онзи бетон просто няма от къде да дойде неприятел или болест, жегата е голяма, отвсякъде напечен асфалт и железни халета , понякога като отида лятото не се диша, но доматите са си добре
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
batpesho
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Яну 28, '14, 16:54

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от batpesho »

batpesho написа:Изображение Семената дойдоха разпределих и изпратих на пожелалите.Има още 60бр.Хъни Муун F1,семки свободни,ако има желаещи да пишат.Изображение
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 37060v.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Josif
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Ное 27, '17, 08:20

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Josif »

Благодаря на БатПешо,дойдоха взех ги и вече чакам да ги засаждам.Още един път Благодаря за коректноста!Поздрави!
Jechev
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Сеп 14, '16, 10:46

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Jechev »

Благодарности и от мен на БатПешо :)... Семената са получени...Ще чакаме пролетта да видим резултата. Поздрави!
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от gevkati »

благодаря на БатПешо! сега остава да изчакаме сезона :D
batpesho
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Яну 28, '14, 16:54

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от batpesho »

Josif написа:Благодаря на БатПешо,дойдоха взех ги и вече чакам да ги засаждам.Още един път Благодаря за коректноста!Поздрави!
:syes:
batpesho
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Яну 28, '14, 16:54

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от batpesho »

Jechev написа:Благодарности и от мен на БатПешо :)... Семената са получени...Ще чакаме пролетта да видим резултата. Поздрави!
:syes:
batpesho
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Яну 28, '14, 16:54

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от batpesho »

gevkati написа:благодаря на БатПешо! сега остава да изчакаме сезона :D
:syes:
batpesho
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Яну 28, '14, 16:54

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от batpesho »

Всички семки са разпределени,изпратени и приети.Няма повече. :stiskam:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Краси Лазаров »

Здравейте,извадих една примерна таблица за торене на доматите от украинско видео. Предполагам че ще ни бъде интересна,полезна и до някъде ще ни бъде ориентир за торенето през целият сезон. Проблемът е в това,че е на Ексел,а аз не знам как да я кача в темата. Моля,пишете ми на лични как да стане това. :stiskam:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”