Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Teodora76 »

ivko69 написа:Ивко, ти като чете темата, защо не си хареса сортове, за които сме писали, че са вкусни, а си се впуснал в индивидуално разследване
Да де...Харесах си,ама като влезна в магазина съм като луд с картечница..Един ми хареса,аха и друг ми хареса,трети пък продавачката ми предложи...и така Алис..

а по малко бройки от няколко вида да засява
всяка пролет, и изкаже мнение за "своят" най- вкусен домат.
Добре,и това ми мина през главата,но дайте да видим с кои да почна..И ще пиша Иванина,задължително ще пиша...

Теодора,ти не ме ли виждаш,че съм се оплел като пиле у калчища :ufff: та ми предлагаш още семена...Благодаря ти и понеже не мога да отказвам,особено на жени,кажи как да стане работата...И кажи какво искаш в замяна.. :tzeluvka:
Ти ги засади в градината, после сподели дали са ти харесали. Предлагам ти изпитани сортове, за тях дори не трябва да се колебаеш, особенно за Доброглед.
Напиши ми на лични пощенски адрес, нищо не искам в замяна :daaa:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivanina »

ivko69 написа: Добре,и това ми мина през главата,но дайте да видим с кои да почна..И ще пиша Иванина,задължително ще пиша...

:tzeluvka:
Защо да ти давам аз, сега наклон на почерка!?... :hmmm:
Проста работа !....затваряш очи и който плик сорт хванеш - той ще е.
Сега, ако аз правя тоз жребий...лекичко бих премижала с едното око за да хвана Розовия блян или пък Розовата магия,
И Фантазия- няма да изпусна, а пък за Ръгбито - без коментар, влиза в сметката. :twisted:
но в моята , в твоята ....ти решаваш!
Успех! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от d_vitanova »

Teodora76 написа:Здравей Ивко!
Понеже виждам, че си мераклия, мога да ти пратя семена на домати Доброглед ( rumi varna), за мен едни от най- вкусните домати и едни крушовидни, пускала съм снимки в темата, но първите са много хвалени във форума!
Не съм Ивко :dovolen: , но прословутите домати на Руми Варна са ми отдавна на сърце. Може ли за мен няколко семки, моля?
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Teodora76 »

d_vitanova, ivko69 и останалите които сте ми писали на лични, очаквам да ми пратите адресите си.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от cameraman »

Здравейте. За много години. Да се представя и тук. Аз съм cameraman. Живея във Варна. Отскоро имаме семеен имот в съседно на Варна селце и ще се опитам да сътворя в него вкусни продукти и красиво стопанство. Благодарение на интереса си към сортовете домати започнах да чета форума и се регистрирах в него... Любимият ми раздел беше този. Тази пролет съм решил да заложа на тези сортове домати. Приемам съвети и напътствия. Абсолютен лаик съм. Изображение Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivanina »

За Сърцето на Албенга и Розовата магия вдигам и двата палеца! :daaa: :daaa:
Третият не ми е познат :hmmm: ....като го опиташ ще кажеш. :mrgreen:
....и, Добре дошъл, cameraman ! :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от cameraman »

Нали стана ясно, че тази пролет ми е първата пролет, първата селекция, първия разсад, първото засаждане... :ufff:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

ivanina написа:За Сърцето на Албенга и Розовата магия вдигам и двата палеца! :daaa: :daaa:
Третият не ми е познат :hmmm: ....като го опиташ ще кажеш. :mrgreen:
....и, Добре дошъл, cameraman ! :dovolen:
Аз предлагам Пондеросата да я изключиш, последните години няма нищо общо с предишните
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от cameraman »

Ще я пробвам. То мястото е обширно. А и ми костваше много усилия да намеря семето. :D
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

ivko69 написа:Здравейте и успешна нова година.Казвам се Ивайло и живея близо до Враца,.... До тук добре,но проблема е там,че докато четях, междувременно купувах и разни семенца и вчера като ги наредих на масата и се хванах за главата-имам място за двайсетина корена домат,а съм купил двайсет и осем сорта :ufff: Гледах ги близо два часа и не можах да взема решение-КОЙ Е МОЯ....Моля ви,помагайте..Ето какво съм направил:Розов блян,Розова магия,БГ Фантазия,Розово сърце и Алено сърце на ИЗК Марица,Ники F1,Опал F1,Рио гранде,Чико3,Елена прима,Миляна,Бонония,от хоби семена на Христов-Брандуейн розов,Матина,Полярник,Пудовик,Настенка,Китайска новинка,Меча лапа,Опалка,Каспийски розов и Розово с картофени листа.От черитата имам:Маскотка,Аля,Мексикански мед,Рома черешки и Полско яйце.Благодаря на всеки който ми обърне внимание..
Ивко, щом си стигнал до тук, проблемът ти е не кои да са сортовете, а как да намериш място за 100, вместо за 20 корена. Успех, действай и не пропускай да се включваш в темата с решенията си! :stiskam:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”