от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от tanasaki »

apis написа: Мар 29, '18, 08:03 tanasaki , благодаря !
Жалко,че няма как да подредиш и сладките сортове ябълки. И дали Джонатан ще бъде сред тях.
А какво е твоето мнение за сортовете с червена плодова месеста част :
ябълки - Baya marisa , Redlove
праскови - Sanguine de Savoie
кайсии - Rubusta
сливи - Black diamond
Аз съм по крушите и в по-малка часност по ябълките. За другите не ме питайте, нямам наблюдения, само това което ссъм чел в книгите и в интернет.
От тези с червените меса имах Red Love Калипсо. Знам че през първата година не бива да се гледа плододаването, но не можа да ме впечатли с нищо и отиде при комшиите.
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от apis »

Да,от тази серия Red Love,са няколко вида - Era,Cirice,Calypso,Odysso,Sirena.
Мой познат си е купил Baya Marisa,и ми каза непременно да си я поръчам,
но някакси не мога да я възприема,пък и като не съм я опитвала и не знам с какъв вкус е.
Плодовете не се предлагат и в магазините.
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Пламен »

Мой познат пътува днес до Букурещ и успях да го убедя да се разтърси за разсадник. Поръчах евентуално да вземе 10бр. Новембра да има за мераклиите във форума и 2 бр. Euras за tanasaki и за мен по една. За съжаление Euras не е имало там където е ходил, а Новембра са били 6бр. последни. Мисля да насадя 3 бр. и 3 ми остават свободни, за трима човека по 1. Знам че желаещите ще са повече и трябва да ги разпределя... Не ми идва нищо друго наум освен утре като ида до Еконт да ги вземам да направя една бърза томбола и да ги препратя на късметлиите. Кофти е, че за няма за всички, но за друг начин не се сещам. Освен който иска да праща на лични данните, пък дано да сте трима или по-малко.
Deleted User 3996

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Deleted User 3996 »

Записвам се за Томболата. Досега, аз, Иванина, Polyabs и Апис сме пожелали публично този сорт в темата :stiskam:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от ivanina »

Тихомир написа: Мар 29, '18, 21:03 Записвам се за Томболата. Досега, аз, Иванина и Апис сме пожелали публично този сорт в темата :stiskam:
...Тиш, тъкмо сега пратих писмо- чудесно Трио сме, :D
....дано ни огрее :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от shoshy »

И аз съм за томболата.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Да, потвърждавам желанието си за Новембра, дано имам късмет при томболата .
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Пламен »

Оставих 2 дръвчета за мен и пратих 4. Третото ми място не е много хубаво и реших да не го хабя. На Ivanina, polyabs, apis и Тихомир. Съжалявам, че нямаше за всички. Утре трябва да са при вас. Дръвчетата са големи, добре развити, но сякаш не са се постарали много при ваденето. С малки корени са извадени, но трябва се хванат. Иначе на едното се сетих преди да го посадя да опресня корените и след 5-10 мм се показва бяло - хубави са. Държах ги 3 часа във вода да се освежат преди да ги преопаковам и изпратя. Ако на някой не му хареса дръвчето не е никакъв проблем да ми го върне обратно. Поизрязах малко страничните клончета и намалих върха (той си беше съкратен и от там), за да се опаковат по-лесно и да събера за калемчета. За който няма дръвче поне да пробва да си присади. Пратил съм калемчета на gora, Kim i Ivrabetsa.
Бях приготвил едно пакетче и за Shoshy, но после разбрах, че тя няма как и къде да присажда и го прибрах в хладилника. Ако още някой иска да се пробва, мога да го изпратя другата седмица. Аз също пробвах да присадя няколко калема.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от polyabs »

Пламен благодаря :daaa:
Нека всеки има късмет всичко да му се прихване :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”