от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от stefan_doc »

Ами аз гледам дръвччето - ако е два пъти присаждано, най-вероятно е круша, върху съвместима с дюла круша, върху дюла.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от apis »

Досега не съм попадала на такава двойна присадка.
Последните 4 круши,които насадих (Боскова масловка,Конференция,Абат фетел,Новембра) имат по една присадка,
не знам подложката круша ли е,дюла ли е ? От разсадника не са казали,ако е дюла,че липсва междинник !

А ябълки съм купумвала,и мястото на присаждане може да се каже,че почти не личи.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Asarina »

Аз да попитам, каква е подложката OHF 333 ? Видях, че Боскова масловка с такава подложка има при Атанас Узунов.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от stefan_doc »

От нета:

ПОДЛОЖКИ OHxF

Тези подложки произхождат от Америка. Създадени са от зародиша на крушата pyrus communis. Тази група от подложки обхваща различни разновидности на OHxF, като всички те придават различен по сила растеж на присадените към тях сортове круши. Например OhxF 333 е от най- силнорастящите. В резултат на което дърветата дават плод задоволително късно и с не добри размери. Подложката OHxF 40 изглежда е най - популярната, благодарение на притежаващите желани агрономически качества. Тя притежава 705 нанизъм, устойчивост на болести в районите с високо съдържание на /CaCO3/ карбонати, висока степен на съвместимост с всички сортове круша, рано узрява, плодовете са едри и е подходяща за интензивни крушови насаждения. Цялата група от този вид подложки са резистентни към огнения пригор и загиването на завръзите по крушата.
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от tanasaki »

Това е от нета от преди десетина години. Почти никой не ги използва вече. А и при него не е налична вече, тази информация е от 2015г
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Asarina »

Благодаря ви, ще търся.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от apis »

zeleno , tanasaki на предишната страница е предложил сайт www.lyutskanovi.com
В него има търсения от теб сорт круша ,,Ранна на Моратини,,.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

благодаря ти :tzeluvka: за :gydigydi:
tatyanahristova
Дълго кафе
Мнения: 112
Регистриран на: Окт 5, '17, 14:05

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от tatyanahristova »

Искам да попитам някой купувал ли е овошки от този разсадник
https://malchevi.com/bg/

а също и кои са опрашителите на круша Сиси

Ще засаждаме едно място с различни овошки и търся информация за най-добрите и подходящи за района
сортове круши, ябълки, сливи, праскови, кайсии, череши, вишни - по около 5 на брой.
Мястото е близо до гр. Севлиево и там през пролетта се появяват внезапни застудявания и обледявания на дръвчетата.
Приемам съвети.
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от tanasaki »

Kъм този разсадник ли си се насочила? Или ще събираш от разлини разсадници това което си харесаш? Държиш ли на сорта Сиси? Дори и вишните ли ще са 5 на брой. Смяташ ли да правиш компоти и сладка или са за прясна консумация. Това е важно защото ако от някой вид решиш да правиш зимнина трябва да зреят едновремено. Сезона на черешите е грубо казано два месеца, за мен е напълно излишно повече от 3 броя, една ранна, една която зрее по средата и една късна. Винаги съм се чудил хора с по повече от пет дръвчета череши какво ги правят толкова плодове. При кайсиите положението е поти същото. Хубаво е да се огледаш в района на градината съседите какво отглеждат. Кайсията и прасковата са малко капризни към район. Смяташ ли да ги напояваш и смяташ ли да ги пръскаш?

Колкото повече информация дадеш, толкова ще сме по-полезни и ние.
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”