от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Deleted User 4608 »

tanasaki написа:За всички които искат калеми от Сиси тук продават http://exoticplantsbg.com/product/351/pears-sissy.html" onclick="window.open(this.href);return false; цели дръвчета, не виждам много смисъл от поръчка на калеми.
Отказвам се от поръчката на калеми. Ще си поръчам фиданки.
gevrek
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Фев 14, '18, 23:09

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от gevrek »

За съжаление място за нови фиданки няма. Идеята на калемите е да сменя сорта на някои, а други да станат с два-три сорта на дръвче поради недостатъчно пространство.
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

В "Екзотик плантс", фиданките са за еспалиър, т.е. стават високи до 2м. и лесно се потдържат на тази височина. Говоря конкретно за "Сиси".
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от tanasaki »

Извинявам се, но от тук нататък който иска калеми да дойде да си ги вземе лично. Това което преживях вчера не искам да си помисля да го повторя!
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
Иван_Л
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Фев 25, '18, 11:34

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Иван_Л »

Здравейте!Искам да засадя сливова градина и съм се спрял на сортове Анджелино и Блек Даймънд, но не мога да намеря достатъчно информация за тях.Интересуваме дали цветовете ще издържат на повратни пролетни застудявания, защото се намирам в централна северна България и тук са често явление.Толерантни ли са към шарката?Издържат ли на засушавания?Аз имам засадени сливи сорт Стенлей които плододават редовно, но искам да засадя и други сортове.
Deleted User 3996

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Deleted User 3996 »

При мен Блек Даймънд и Блек Стар цъфтят с няколко дена по-късно от останалите сливи и джанки.
Пръскам само със син камък и прореждам короните отвътре. Никога не съм ги поливал. Растат си превъзходно и плододават.
Анджелино ми е на края на градината и не съм я наблюдавал.
Мисля,че ще са добре при теб.
Иван_Л
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Фев 25, '18, 11:34

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Иван_Л »

Тихомир, благодаря ви за мнението!Бихте ли ми казали от къде купихте фиданките?Прочетох тук някои коментари, че е хубаво дръвчетата да са от разсадник в северна България и е логично да е така.Може би в Троян ако предлагат такива сортове?
Deleted User 3996

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Deleted User 3996 »

Купени са от разсадник в Разград, но и за Търговище съм чувал добри отзиви.
Иван_Л
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Фев 25, '18, 11:34

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Иван_Л »

Много благодаря!
gevrek
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Фев 14, '18, 23:09

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от gevrek »

Днес получих калемите от tanasaki. На първо четене са много повече от поръчаните, отделно е хвърлен огромен труд в опаковане на всеки вид отделно , и са надписани няколко пъти.
tanasaki написа:Извинявам се, но от тук нататък който иска калеми да дойде да си ги вземе лично. Това което преживях вчера не искам да си помисля да го повторя!
Четейки този пост, не мога да не изкажа огромната си благодарност и уважение към него
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”