Пъпеши, Дини

Re: Пъпеши, Дини

Мнениеот wrong dreamer » Нед Ное 27, 2016 12:49 pm

Има и едно уточнение - "Медена роса" не е пъпеш, а Кантелуп. Това е разновидност, която расте при много различни условия. Може на полусянка, но когато е на слънчево място изисква повече вода.При тях захарността зависи главно от сортовия Brix. Това е 1 грам захари на 100 грама сок. Поливките се спират при пожълтяване, но ако не се сменя цвета - след наедряването. Трябва и да се колтучат. Остават се толкова плода колкото пише / в случая - в Интернет /.
Другото е Зимен пъпеш и се отглежда много по различно. Там захарността зависи от водата. При поливки /полива се за да не умре/ тя пада. Също и трайността. Спуканите да не се съхраняват. Те са хубавите, ароматни пъпеши. Когато поливаш само първите 2-3 седмици, растението развива покривни листа и става по компактно за да се пази.
Кантелупа е за салати, за освежаване и за някои готварски сосове.
И един съвет към хората които няма да намаляват броя на плодовете на кантелупа- покрийте по зрелите със слама, за да ги предпазите от слънцето. Така забавяте цикъла и условията се поизравняват. Ако поставите сламата отдолу - ускорявате малко зреенето защото сламата се затопля.
Все пак главното е сорта....
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе

Мнениеот peterstamov » Чет Апр 20, 2017 9:01 pm

Имам в повече половин пакет Arashan F1 (свободни 500)
peterstamov
Виенско кафе

Мнениеот хортензия » Пет Юни 30, 2017 9:25 pm

Нямам търпение да ги опитам :potekoha: Как познавате кога са узрели?
Изображение
Изображение
Аватар
хортензия
Кана кафе

Години: 38

Мнениеот ev4eto_p » Сря Авг 30, 2017 2:00 pm

Здравейте,
Виждам, че сте наясно с гледането на пъпеши. Аз обаче, имам един страхотен проблем от няколко години. Издирвам как се казва един сорт пъпеши, който съм яла и бяха невероятни, брани са от с. Зидарово, Бургас. Та въпросните пъпеши на външен вид са кръгли, дори леко сплеснати, като бяла тиква, с грапавостта и цвета на медна роса, но с чертичките (не знам как се казват) на жълт пъпеш, като специфичното е, че имат такава, която оформя нещо, като капаче. В общи линии прилича на пъпеш-гювече. Не знам дали някой ще се сети за сорт от това описание, но това са най-сладките и ароматни пъпеши, които съм яла някога и много ми се иска да разбера как се казват, та евентуално догодина да се сдобия със семена :dovolen: Ще съм безкрайно благодарна, ако ми помогнете :daaa:
ev4eto_p
Kафенце

Мнениеот venetka70 » Сря Авг 30, 2017 5:15 pm

Ей такива невероятни пъпеши има в Узбекистан. Толкова сладък и вкусен пъпеш съм яла, но беше преди много-много години в Украйна.
Изображение
В България не съм попадала на подобна вкуснотия.
На пъпеш, подобен на този от снимката, но в кръгла форма събрах семената, с идеята ако някой иска да му ги пратя да пробва. За съжаление мама и татко вече не се занимават с бостан, а на мен ми се щеше да се пробва в БГ условията какво ще се получи.
Ако някой иска семената да пише ЛС.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
На страница 33 от поръчката за кленове от Холандия може да намерите линк към таблицата със суми за плащане.
Аватар
venetka70
Баш кафе майстор

Години: 47
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра

Мнениеот peterstamov » Вто Яну 09, 2018 8:11 pm

Дайте да се съберем да делнем по един пакет дини и пъпеши на Clause? Агрис ги внасят!
http://www.agrishorticulture.com/bg/product-listing-seeds
peterstamov
Виенско кафе

Мнениеот peterstamov » Пет Яну 12, 2018 11:40 am

Пристигнаха! Споделям с вас на доставна цена! Пишете на ЛС.
Celine F1, Amal F1, Celesta F1 и други.......

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
peterstamov
Виенско кафе

Мнениеот peterstamov » Вто Яну 16, 2018 4:15 pm

1979 Световния рекорд отледана от by Ivan ====== :dovolen: Продават и семена от гигантите :D
http://www.giantwatermelons.com/
238 pounds =107.954984 kilograms
peterstamov
Виенско кафе

Предишна

Назад към Плодове и зеленчуци