Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от dar »

nadin написа:А слънцето от къде я грее тази зеленчукова градина, че зеленчуците искат слънце. Да не вземеш така да я скриеш с иглолистни, че да не я огрява слънцето. А и да знаеш че корените на смърчовете и кедрите ако стигнат до зеленчуците нищо няма да изкараш.
Надин, горния ляв ъгъл е юг. Огрява я. А ма ти сега ме вкара в приключение с тия корени. Това, което имам и това, което ще дойде от поляците в техния сайт пише, че е до максимум 60-70-80 см, а ма до 10 г., а след това ще е някъде по две. Така мисля. А за корените хич не съм на ясно. Има два смърча глаука глобуса и picea abies Emsland, другите са клекове. Уж са избирани да не са големи, а ма май не съм познала. Пътеката ако е 80 см и навътре да са засадени още толкова значи на 1,50 м от зеленчука???
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от nadin »

Ако са малки няма проблем. Ама понеже каза че ги слагаш да ти скрият от погледа зеленчуците и за това реших че са от големите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от clock »

Ето няколко снимки и от мен. Харесва ми да съчетавам цветя със зеленчук. Тази година освен тагетис ще насадя и сини петунии. И понеже заграбих от зеленчуковата градина място за нови декоративни растения насадих като видим разделител бабешки божури. Харесвам зелените букети на храстчетата им. След тях пак ще насадя тиквичките от Мишето, вижте какви големи, красиви листа имат и те.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

Клоки, прекрасно е - толкова пипнато, с толкова отношение към всяка бучица пръст и стръкче :liubov2:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от dar »

nadin написа:Ако са малки няма проблем. Ама понеже каза че ги слагаш да ти скрият от погледа зеленчуците и за това реших че са от големите.
:daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от zeleno »

еееееее
ма то стрък тревичка няма бе
бравос :daaa:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Ава_и_мама »

Клокче, покажи ни беседка ти, моля те :P
Аз имам някакви идеи за тази пролет и ми е интересно как ти си направила вашата.

Много ти е хубава градина! Браво! :angelche:
Я кажи как се справяш с тревичките( бурените).
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от vanina_g »

Clock, много е хубаво! :potekoha:
Някак си хармонично и радва окото! Поздравления! :tzvetentze:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Миша »

Клокче, много хубава градинка! :P

Позволи ми обаче една забележка :oops: -чисти старите листа на тиквичките, така хем ще раждат повече, хем няма да боледуват.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от clock »

Благодаря ви, момичета!
Скромна е градинката, но ме радва. А най ми е хубаво когато почна да готвя. Лучец от градината, после доматки откъсна, чушчица някоя и тиквичка също. Спанак или марулка и краставичка за салатка, магданоз, мащерка и мента. От това по- вкусно няма. Но вие го знаете :nod:
Мише, благодаря ти за съвета! Махах старите листа, но чак вече като изсъхваха съвсем. Сега вече ще зная и ще ги отрязвам щом започнат да завяхват леко. И да ти кажа на ушенце. Това бяха най, ама най- вкусните тиквички, които сме яли досега! ММ искаше през ден да му пържа, а с комшията се съревновавахме на кой чипса му от тиквички ще е по- хрупкав! :lol: :lol: До края на септември имахме тиквички. Страхотни са!
Ави, с бурените се боря като ги плевя :D Ежедневно доказвам, че луд умора няма :lol: А за беседката ще кача снимки в моята тема, да не цапаме тук. Но от сега казвам, че нищо особено не съм направила. Едни пердета и стар полилей :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”