Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

Oля, много моля за снимки, чакаме :stiskam: Когато ти правиш нещо, хич не е случайно :nod:
Мечтица, благодаря :tzvetentze: Снимката е много уравновесяваща според мен - да не са само рози, а цяла леха :daaa: При Либра е нещо подобно - зелен фон-плет зад розите :daaa: Може би това ще е решение за Дар - да е цяла разграничаваща леха, а не само рози :nod: В моя случай, обаче, са разхвърляни из площта зеленчукови парцели и как да ги наредя сред тях романтичните рози :snif: Част от парцелите ще са оградени с лавандулови бордюри - поне това засега ми се струва добре :hmmm:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от dar »

Лаленце, мислих вариант като снимката на Мечтица, но покрай тия туи от корените им нищо не вирее, а пък зеленчуковата част не е кой знае колко голяма. Тази тема утре я почвам от първа страница. Бях я забравила. Лаленце, благодаря ти, че ме подсети.
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

на снимката май са лъжекипариси, а не туи и тогава е друг ситуацията - получава се :nod:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Оля »

Напролет обещавам да пусна снимки. Тогава е много красиво, най - малкото заради алпинеумчето с билки и подправки, което е в пълния си блясък :D . Иначе в този участък само рециклирам- събирам всички боклуци,които са за хвърляне и им намирам място. Самият терен е под наклон и затова правя повдигнати лехи. За едната съм използвала стара желязна врата, която изшкурих и боядисах и я вкопах да задържа земята. Използвам всичко, което ми падне, в това число и улуци и покрива от старата къщичка на кучетата. В същото време имам и всеобщия проблем с ММ, който смята, че твърде много се разпростирам, затова трябва да съм изобретателна :angelche: .Общо взето винаги става това, което съм решила, но все пак трябва да се приложи и малко такт ;) . Сега в момента не е много за снимане, защото градинката е сбутана в един ъгъл с една леко ръждясала ограда,която в момента сменяме, но напролет като заприлича на нещо ще снимам.Правя уговорка, че въпросната лозичка, която ще ползвам като оградка ще се сади наесен :stiskam: .
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от libra »

Лаленце,и ти ще трябва да дадеш снимка.
Лавандулени бордюри звучи много френско,но няма ли да пречи на дейностите.
Розите по периферията няма ли да вървят?Аз не си представям много ситуацията,някакво фото,ако имаш ,наистина?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от calico »

Либре, не негодувай. Твоето решение е просто идеално, за мен едно от най-добрите :lol: :daaa:

Мечтице, дай снимки, че ти май имаше доста разстояние, много рози ще трябват за отделяне :lol: :lol:

Лалето, давай снимки че хич не си го представям и аз
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Shami »

Лаленце,темата е много интересна.На мен също рано или късно ще ми се наложи да местя зеленчуците,сега са насред градината. Съвет не мога да дам,мога да ти кажа аз как бих постъпила,ако разхвърлям зеленчукови лехи из двора.
Ако не желая да се виждат,освен с лавандула оградени,или не,бих направила по една цветна композиция отпред от по високи и по ниски цветя,като пред всяка леха ще е различна композиция.Може и за цветовете да се помисли,например едната в бяло и така.Може да не са рози а екзотични растения. Така бих постъпила аз,обаче трябва да се съобразя и с останалата част от градината,да не стане прекалено шарено.Това обаче е вариант,ако не трябва да се виждат лехите от пътеката.Ако обаче не трябва изобщо да се виждат в градината,нямам идея засега. :hmmm:Дали е правилно или не,аз съм по по щурите градински изпълнения, :hihihi: сигурно ви разсмивам,още съм доста боса в градинарстването,но опитвам да помогна.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Shami »

Харесаха ми.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Shami »

Чак сега видях,че на третата снимка градините са две и са разделени с ограда. :shock:
В едната лехите са прави,а в другата на диагонал. :shock:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от calico »

от толкова площ са засадени само някакво 40-50 квадратни метра с марули и боб. Ей тва ММ да го види, ще полудее просто
а че е красиво хич и няма да гледа :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”