Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Миша »

Яд ме е на мене си....
А сега си представи, че цялото охлювно войнство се е строило и гризе вариегатната хрянова прелест и за ден превръщат голямото шарено листо на нещо, прилично на мишена на стрелбище, и много бързо ще ти се изпари меракът да го притежаваш въпросният хрян/охлювите много обичат хрян/ , а като добавиш и брашнестата мана в сухо лято, която е почти задължителна за хряна втората половина на лятото .... :eeeh: успокоих ли те :dovolen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Shami »

:lol: :lol: :lol:
Обаче имам обикновен хрян в градината и охлювите не го закачат,расте си. :hmmm:
Сигурно са заети да гризат останалите ми маркови растения и те искат нещо по така. :lol:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

dar написа:Лаленце, мислих вариант като снимката на Мечтица, но покрай тия туи от корените им нищо не вирее, а пък зеленчуковата част не е кой знае колко голяма. Тази тема утре я почвам от първа страница. Бях я забравила. Лаленце, благодаря ти, че ме подсети.
Дари, кажи какви варианти набелязахте по време на форумната инспекция в неделя :dovolen:
Аз чак сега намерих време да кача снимките ти :oops:
отдясно е зеленчуковата част ,разделена на две - предната с ягоди, отзад доматито и др. зарзавати
Изображение
около тези три лампи искаше да се засади нещо
Изображение
изглед
Изображение
пп На ЛС ще ти пиша как да си качваш снимките :daaa:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

libra написа:Лаленце,и ти ще трябва да дадеш снимка.
Лавандулени бордюри звучи много френско,но няма ли да пречи на дейностите.
Розите по периферията няма ли да вървят?Аз не си представям много ситуацията,някакво фото,ако имаш ,наистина?
Либре, аз също като Калико мисля, че твоето отделяне на зеленчуковата от цветната част е едно от най-сполучливите - практично и много красиво, и много естествено :daaa: Може ли снимки :tzvetentze:
Аз една снимка нямам на мисловната ми ситуация - то просто няма как да се завреш та да снимаш :mrgreen: Не можем да смогнем с прочистването - все пак става дума за над 5 години подивявал 1 дка двор :snif: Даже къртиците го отбягват :lol: Обаче даде добра, като за начало, зеленчукова продукция миналата година :stiskam:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

Shami написа:Тука може да се поседне и да се съзерцава зарзавата.
Изображение
............
приседнала на таз пейка по-скоро мислите ми биха се въртели около идейната концепция на поставената арка :lol: някой има ли идея какво прави там, щото аз не мога да го измисля, дори след задълбочен анализ на дизайнерските градини от изложението в Челси :hihihi:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

cameraman написа:Е...не... Тази селения я няма никъде... това е психически тормоз да не можеш да вървиш спокойно край входа си.
Тези дни се сетих как в близкото минало беше възприемано като голяма селяния да караш колело, пък сега - като недостижим европейски стандарт ;)
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

За вариагатния хрян - подарих преди години на Ноел. От Есвелд пристигна със зелени листа,после тя каза, че се прошарвали и предизвиквал вниманието, но аз така и не го видях като на снимките от нета. Четох някъде, че вариагатността му е непостоянна, явно и отношението на охлювите към него, защото така и си остана непосетен от тях в Боровската градина :nod: А бе, не става за мечталка, Шами :angelche:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от tsvetina »

На арката, Лаленце, ще се вие зеления боб :dovolen:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

tsvetina написа:На арката, Лаленце, ще се вие зеления боб :dovolen:
:lol: :daaa: ама доколкото аз съм гледала боб, хич няма да е удобно ;)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от dar »

Лаленце, благодаря ти че си качила снимки от градината :gush: Да се оплача първо малко. Преди да дойдат на гости Марги, Тутти и Gevkati си живях щастливо.Мислех си, че имам само един проблем, да поскрия малко от зеленчуковата част на двора. Да, ама не. Марги отсече, че в иглолистния кът растенията са засадени като многогодишни цветя. И е права, разбира се. Марги :gush: А аз съм поръчала и още при Ким, че си мисля,че има по-малко работа с тях, а са красиви и през зимата. Така, че Лаленце ще гласим проект да се поскрие зеленчуковата част с малко иглолистни от тез дето ще се местят и от новите, но отстраната на лампите, а не в зеленчуковата част. Така или иначе няма как да скрием ягодите и зеленчука нацяло, защото ако го направим няма да остане никаква зеленчукова част. Мястото, граничещо с пътеката ще има дървена оградка около 50 см висока. Цялото място е около 15 м дълго на 5 м широко. Към 7 м е първата част - ягодите и на оградата ще има ред грозде със Еден :lol: за финал. Другата част е доматите и т.н., на оградата са малини. А между двете има пътечка и там все пак може да сложа арка с две Флорентини. Дано не бодат много. А проекта с иглолистните дано мине на първо четене, че иначе :ufff: :ufff: :ufff: ММ каза, първо да го види и да го одобри, че чак тогава ще мога да го осъществявам. Така, че :stiskam: Ако имам зелена светлина си мисля, че иглолистните ще поскрият зеленчука/ след има няма 15-20 г./ :lol: поне от към входа, а от терасата въобще не се вижда, защото една череша скрива гледката. Кажете си и вие мнението :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”