Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от ivko69 »

Е нали преди време писах..Как се започна всичко,как живеят къртиците,колко хванах, снимах и капанчетата които съм направил,даже най-подробно ги снимах...Сега пак ли да разказвам всичко... :hmmm:
Deleted User 7475

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Deleted User 7475 »

Не, само дай линк към страницата, за да помогнем на Гео в тази тема.
Гугъл каза стр.186 от старата тема
viewtopic.php?t=7414&start=2775.
В три последователни страници 186 до 188 е всичко, което разказа, показа и обсъдихме за къртиците.
Спойлер
Покажи
Отвори ми работа да редактирам, ама нека да видя, че не е хубаво като трия -
ако Гео е привърженик на нехуманните методи, нека прочете.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от venetka70 »

Ние си патихме от слепи кучета преди две години.
Голяма борба беше. То машинки ли не слагахме, то на пръчка кенчета ли не беше, то някакви отрови ММ завира по тунелите.
Рахатясахме след като с капан от онези дето продават в магазините за препарати хванахме едно за ужас на щерката.
Дали беше само едно не е ясно / казват, че живеят по няколко заедно / или пък започването наблизо на поредните строежи и неистовото копаене, чукане и тракане помогна не знам, но се отървахме от тая гад.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Гео, граф »

ivko69 написа: Яну 29, '19, 21:13 ... И по принцип,не търпят съжителство...Имам предвид-къртица с къртица и слепо куче със слепо куче..Събират се само в брачния период..Имате по едно животинче в градинките..Ма е трудолюбиво...И като хванете това,вашето,животинче,след малко време ще дойде друго,така,че се заредете с търпение и постоянство..Казвам го от опит..И мога да напиша три страници ... ;) Щото избрах оня начин,нехуманния...И ловът се оказа двугодишен...
Ъм, явно твоите слепи кучета са били егоистични отшелници, Ивко, щом са били малко на брой :hmmm: . Само миналото лято баща ми унищожи физически с ток (не ме питай за установките, защото отказах да слушам) словом седем слепи кучета само за седмица :!: До края на сезона фира дадоха още четири. Но както каза и ти, природата не търпи вакуум и вече има нови наематели на тунелите. Само че нещата се промениха, баща ми си отиде и сега не мога да оставя възрастната си майка да се ядосва за отгледаните с толкова труд зеленчуци, които ония гадове си присвояват. Затова искам да ѝ направя повдигнати лехи - хем да има с какво да се занимава, хем да е леко за обгрижване, хем да не е много като площ, хем да си откъсне зеленчук за собствени нужди, а и да е красиво не на последно място :nod: .

Иначе еуфорбии садиха, кенчета тропаха на вятъра, ултразвуци им пускаха за дискотеки, отрови всякакви кой откъде им каже, нафти наливаха, какво ли не пробваха, ама само тока ги трепеше безотказно. Туй то :hmmmmmm: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от nadin »

Ако твърдо си решила с повдигнати лехи, то вдигни ги повече и на нивото на земята сложи гъста мрежа, защото ако е по-рехава през дупките пак ще измъква морковите и картофите. Другия вариант е да ги изловиш някак ама не те виждам с мотиката да ги причакваш :). Дядо ми едно време така ги хващаше. Аз се спасявам като не садя нищо с коренища и луковици освен в корените на смърчовете. там оцеляват защото не го кефи да гризе смолистите корени на иглолистните за да стигне до луковиците.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от ln_none »

Може да е споменавана, но аз тези дни открих тази ФБ група https://www.facebook.com/humanswhogrowfood/ за ядливи градини от цял свят и много ми хареса. Има много вдъхновения :dovolen:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

Тази година си имам вече капково и конструкция.Сега вече не приличало на гробище,каза големият ми син,а на ветроходна регата,имал чувството ,че всеки момент ще отплават с тези наши ветрове тука. :lol: Изображение Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

Спойлер
Покажи
Breda написа: Май 5, '19, 18:13 Тази година си имам вече капково и конструкция.Сега вече не приличало на гробище,каза големият ми син,а на ветроходна регата,имал чувството ,че всеки момент ще отплават с тези наши ветрове тука. :lol: Изображение Изображение
Салатките,лука и чесъна вече ги изядохме.Домати,краставици,пипер,патладжан ,боб и люти чушки натъпках,да видим как ще съжителстват :lol: ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Аааа,и тук -таме тагетис и босилек
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от vlax »

Изображение
Изображение
Изображение
:nazdrave:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от ivko69 »

Това е приказка...Много ми харесва.Браво vlax.. Убавото си е убаво.. :sbow:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”