Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

за страстните почитатели на бордюрите в зеленчуковата градина :shock:
Изображение

и това
Изображение
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

според вас как е по-правилно - така
Изображение

или така
Изображение

На плода или на листата трябва приоритетно да се осигури слънцегреене :hmmm:
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от ния »

Уаааау,това със зелето ме закова,но чемшира расте бавно.:)
Тиквата е много добре узаптена в случая.:).
Колкото по облистено едно растение,толкоз плода е по-хубав.:).Иначе слънчасва.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

значи плодът трябва да е на сянка :daaa:

а ето как принципа за зеленчукова еднотипна леха е пренесен и за цветята в една руска градина :mrgreen:
Изображение

на този човек шапка му свалям за умуруността :angelche:
леха от еднакви рози, както и да е....ама леха еднакви ириси направо е извън всякакви мои цветни и въздържателски възприятия :lol:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

и последно за днес от рин-а
много ми харесва обърнатото виждане - централна е зеленчуковата градина, а по оградите - цветната...седиш си на пейката и главно съзерцаваш зарзавата :D
Изображение

в подобен стил ще е новозакупеното място до нашето и съм много въодушевена как ще се получи :nod:

имаше една съфорумка с подобна дилема - кое да е основно в градината - зеленчукови или цветни лехи; нейни колежки й бяха подарили готов проект за градината и умувахме във форума за един орех - някой спомня ли си коя беше, не мога да открия темата й :hmmm:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Гео, граф »

лалесъм написа:...седиш си на пейката и главно съзерцаваш зарзавата :D
Което ми напомни да споделя лехата пред един съседен блок в нашия квартал :o :shock: :shock: ......

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

Как хармонично да отделим зеленчуковата част от общата цветна градина?
Това в началото много-много не съм го мислила - границата при мен е от високи храсти, за да не се вижда оранжерията ни.
С времето и евентуално опита все повече ме озадачава този въпрос. Започнах да харесвам естествено преливащи градини - зарзават сред цветята и цветя сред зарзавата, но не винаги хармонично може да се получи..
Настоящата ми главоблъсканица - съседното място, което отчасти и ние стопанисваме. Основно се използва за зеленчукопроизводство - сади се на множество петна, където се открие по-богата почва. Орозяването ми се ще да е с малко видове по няколко бройки топ рози - Еден и Дарби засега. Обаче тез романтични рози сред зелки, домати и прочие ......май ще се получи голяма смешка :mrgreen:
Подобна е дилемата и на Дар - отделяне на зеленчуковата градина с арки или обелиски с 3 вида рози, като едната трябва да е Еден. Или даже 3 Едена :potekoha: Обаче
dar написа:..........
Да не стане много сватбарско, че няма много мераклии за бракосъчетания :lol:
Как го виждате вие?
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Оля »

Аз имам малко обособено място със зеленчуци и подправки,което е в процес на изграждане все още. Есента, живот и здраве смятам да си го оградя с колове, по които да пусна десертно грозде. Оградката няма да е по-висока от 1,5м. и зеленчуците ще са ми отделени с плодове :D . Може да сложа и декоративна вратичка, но всичко си правя сама и с подръчни материали, та ще видим докъде ще го докарам.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от libra »

За статистиката-ние имаме дъга от жив плет ,която във височина последно сме я оформили пак като дъга. Пуснахме я и по-висока ,може би към 150 в най-високата част.Отпред се пудрят към 10-12 рози,англичанки предимно .Има някои детайли ,които не сме преценили и сега не е точно ,каквото трябва иначе на вид лови окото.
По едно време мислех,че плодни дръвчета с хоризонтирани клони би била добра идея,макар и малко изгъзица.Този факс получих,след като се разбра ,че няма място за овошки.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от мечтица »

Лалесъм,отдавна съм замислила да отделя ,да прикрия зеленчуковата част на градината.
Засега съм засадила на една линия лейландита.
Но ми се вижда някак скучно,пак от друга страна не ми се иска шаренийка. :hmmm:
като се рових из нета попаднах на тая снимка.
Сега мира не ми дава,май напролет ще пресаждам лейландита докато са още малки.
А вместо бели рози,взимам от вас идея за белия Еден,само че ще бъде на обелиск.
Това е снимката,само че няма да има стена.
.Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”